CB TTI 550 + Hustler IC-100,

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

plagiatt
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-07, 07:46
Lokalizacja: Poznań

CB TTI 550 + Hustler IC-100,

Post autor: plagiatt »

Witam,
Mianowicie wczoraj zamontowałem radio CB TTI 550 plus antena hustler ic-100,
jak narazie po pierwszej trasie jestem nie zadowolony bo tak naprawde malo slysze, chyba malo kto mnie słyszy... ogólnie jedne wielkie szumy. squelch prawie rozkrecony na maksa, jestem amatorem jet to moje pierwsze radio, aktualnie jest podlaczone na wtyk do zapalniczki bo brakowalo mi czasu na podlaczenie przed trasa, czy to moze byc powod tych szumow, bo slyszalem ze nie poleca sie tak podlaczac CB.

Pomozcie co zrobic by to lepiej działało... moze cos ja zle zrobilem?
CB TTI 550 + Ant. Hustler Ic-100
Caps

Post autor: Caps »

plagiatt, ten zestaw to jeden z gorszych zestawów. Antena prawie nic nie ściaga, radio tylko szumi. Możesz podłączyć go do aku, ale wątpie, żeby cos Ci to dało. Moja rada: sprzedaj to i kup antenke z Sirio. Oni mają wszystkie powyżej 1 metra kozackie. Ja brałbym ML 145 z Sirio. I radyjko chociażby Unidena 520-tke.
plagiatt
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-07, 07:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: plagiatt »

hm... a ja zasugerowalem sie opiniami z tych zafajdanych porownywarek.... a jakbym zmienil antene da to cos czy raczej tez nie ??
chwilowo po prostu inanse pozwolily mi na cos takiego....

to zostalem zalamany...
CB TTI 550 + Ant. Hustler Ic-100
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Re: CB TTI 550 + Hustler IC-100,

Post autor: KiMCIO »

plagiatt pisze:Pomozcie co zrobic by to lepiej działało... moze cos ja zle zrobilem?
Tak, źle zrobiłeś kupując takie badziewie.
plagiatt, lepiej już nie będzie, kupiłeś badziewne radio, badziewną antenę, więc nie oczekuj niczego więcej niż masz.

Miłego szumienia :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

plagiatt, współczuję Ci bo przy tramwajach, szpitalach i innych zakłócaczach na mieście z radia nic nie wyciśniesz.

Stroiłeś tą antenę?
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Caps

Post autor: Caps »

plagiatt, w sumie nic nie dałoby Ci. Sprzedaj to radio i kup Unidenka. nówki juz za ponad 200 zł mozna kupić.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

plagiatt pisze:hm... a ja zasugerowalem sie opiniami z tych zafajdanych porownywarek....
Czytaj fora tematyczne jak coś kupujesz, a nie czytasz komentarze ludzi co pierwszy raz zobaczyli radio i na dodatek mieszkają w spokojnej (pod względem zakłóceń) okolicy.

Wymiana samej anteny nie sadzę, aby wiele poprawiła, ale na początek możesz zainwestować np. w Sirio as 100, Wilson Little will. chyba że chcesz dłuzsze to Sirio lub Midland Ml145.
Możesz szukać także używek.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Caps

Post autor: Caps »

Bądź odwiedzić nasza giełde. Są radia i anteny w miare tanio. Więc spróbuj ...
plagiatt
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-07, 07:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: plagiatt »

powiem szczerze ze nie stroilem anteny... dostałem taki zestaw z allegro podłaczyłem i odpaliłem....
CB TTI 550 + Ant. Hustler Ic-100
Caps

Post autor: Caps »

plagiatt, więc go nie używaj tego zestawu. Odłącz z auta, zanieś do domu, albo jeśli można oddac to oddaj. A najlepiej sprzedaj i będzie po kłopocie.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Podjedź do jakiegoś serwisu i zestrój antenę. Oznacz sobie jakoś to miejsce zestrojenia żebyś wiedział gdzie stawiać za każdym razem magnes. Masz pw
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
plagiatt
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-07, 07:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: plagiatt »

hehehe... chciałbym żeby bylo to takie łatwe... przemecze sie jeszcze z misiac na nim do kolejnej wypłaty i tyle... potem zmienimy zestaw... a w aktualnej chwili powiedzcie mi jak sie stroji antene :D
CB TTI 550 + Ant. Hustler Ic-100
Caps

Post autor: Caps »

viewtopic.php?t=4439

poczytaj tutaj. tam jest książeczka do ściągnięcia. Posiada ona wszelkie wiadomości na tematy Tobie naraze obce, a napewno potrzebne. Jest także strojenie anteny. Miłej lektury.
plagiatt
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-07, 07:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: plagiatt »

wiec mianowicie znalazlem jedna rzecz ktora powoduje te zaklocenia....
teraz poprosze o pomoc obejscia tego...

squelch na maxa musze miec w trakcie jazdy tzn gdy mam odpalony silnik.
gdy stoje na poboczu i zgasze silnik moge go zmniejszyc az o polowe i odbior jest duzo lepszy i dalej tez nadaje.

mam podpiete cb pod gniazdo zapalniczki, co z tym fantem zrobic gdzie przepiąć cb zeby bylo dobrze ???
CB TTI 550 + Ant. Hustler Ic-100
Caps

Post autor: Caps »

plagiatt, spróbuj pod akumulator. Jeśli to coś da to będzie przełom w dziejach świata :-D
plagiatt pisze:squelch na maxa musze miec w trakcie jazdy
A czy czasem wtedy masz zero szumów i wszystkiego w koło? Tzn. radio głuche?
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”