TTI TCB 770 nie nadaje...

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

FAZI05
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: Dobieszowice
Kontakt:

TTI TCB 770 nie nadaje...

Post autor: FAZI05 »

Witam,

Od dłuższego czasu jestem zadowolonym posiadaczem radia TTI TCB 770. Wszystko było ok aż do wczoraj. Mianowicie radio przestało nadawać. Po wciśnięciu PTT, na radyjku kilka razy mrugnie TX i zgaśnie a w radiu cisza. Po zwolnieniu normalni odbiera czyli wydawało by się, że ok a jednak nie nadaje. Przeleciałem całe forum i tak. Zresetowałam radio, ustawiłem na PL i dalej to samo. Poprawiłem luty przy wtyczce, oraz w gruszce (kilka nadłamanych). I dalej nic... Gdzie jeszcze szukać? Czego to może być wina? Czy może to być wina źle przylutowanych kabli w wtyczce?
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Jeśli wszystko było ok wcześniej, a teraz nie i we wtyczce nie grzebałeś to raczej nie może być tego wina. A czy radio nie wariuje przy próbie blokowania i naciskania przycisków na radiu?
FAZI05
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: Dobieszowice
Kontakt:

Post autor: FAZI05 »

Znaczy powiem tak. Co do wtyczki to od podstaw lutowałem kabelki bo pasażer wyrwał mi kabel. Przylutowałem je według tego co pisało na płytce w gruszce (kolor, pin) i było ok przez tydzień a potem to sie stało.

Nie radio nie wariuje. Działa normalnie ;)
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

No to jeśli było po zlutowaniu ok i nic nie zmieniałeś to nie widzę podstaw aby potem to mógł być powód. Chyba, że było jakieś zwarcie i procek trafił szlag. Ciężko stwierdzić.
FAZI05
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: Dobieszowice
Kontakt:

Post autor: FAZI05 »

a byłby mi ktoś w stanie podać schemat typu kolor i jaki pin? bo nie rozumie tych oznaczeń z neta...
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Niska temperatura + badziewny kabel mikrofonowy TTI = takie efekty.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

FAZI05 pisze:byłby mi ktoś w stanie podać schemat typu kolor i jaki pin? bo nie rozumie tych oznaczeń z neta...
FAZI05
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: Dobieszowice
Kontakt:

Post autor: FAZI05 »

o to chodziło dzięki bardzo kolego :)
FAZI05
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: Dobieszowice
Kontakt:

Post autor: FAZI05 »

Słuchawka ożyła, kabelki czerwony i żółty miałem zamienione. Nurtuje mnie jednak czemu radio działało przez kilka dni... I czemu według tego co było napisane na płytce w gruszce miałem dobrze przylutowane?
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”