Przeróbka mikrofonu

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Przeróbka mikrofonu

Post autor: widar33 »

Witam jestem nowym proszę o kilka porad w sprawie mikrofonu czy ma sens wlutowanie do niego jakiegoś wzmacniacza czy może pokusić się na jakiś inny lepszy mikrofonik z wbudowanym fabrycznie wzmacniaczem ? Antena magnetyczna hustler . Jeśli poradzicie wlutować wzmacniacz to czy te z allegro będą ok.? Pozdrawiam i dzięki za wszelkie info :roll:
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

jakie radio i jaki mikrofon?
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Post autor: widar33 »

katapultion pisze:jakie radio i jaki mikrofon?
tti 880 mikrofon oryginalny ze zmianą kanałów w gruszce :cry: Mam pytanie dlaczego nie widać mojego awatara?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

eee jak nie widać avarta jak widać - żółtodziób :mrgreen: poszukaj na forum - jest wątek z opisem montażu wzmocnienia w gruszce ( bardzo prosty) zrobiony przez osobę , która może ci je sprzedać, na allegro też są dostępne, zdaje to egzamin - ale jak chcesz poprawy to pierwsze co zmień antenkę

tu masz ten wątek
viewtopic.php?t=14306
widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Post autor: widar33 »

Wojtek KR pisze:eee jak nie widać avarta jak widać - żółtodziób :mrgreen: poszukaj na forum - jest wątek z opisem montażu wzmocnienia w gruszce ( bardzo prosty) zrobiony przez osobę , która może ci je sprzedać, na allegro też są dostępne, zdaje to egzamin - ale jak chcesz poprawy to pierwsze co zmień antenkę

tu masz ten wątek
viewtopic.php?t=14306
ok. A co ta antena co pisałem to lipa? nie chcę mieć bata aż do nieba , bo to jest bez sensu chcę być słyszalny dobrze i żeby mnie dobrze słyszeli , po co mi daleki zasięg . Fakt na tej antenie za bardzo dużo szumów i zakłóceń . To jaką antenę polecasz ?

[ Dodano: 2012-03-27, 15:24 ]
widar33 pisze:
Wojtek KR pisze:eee jak nie widać avarta jak widać - żółtodziób :mrgreen: poszukaj na forum - jest wątek z opisem montażu wzmocnienia w gruszce ( bardzo prosty) zrobiony przez osobę , która może ci je sprzedać, na allegro też są dostępne, zdaje to egzamin - ale jak chcesz poprawy to pierwsze co zmień antenkę

tu masz ten wątek
viewtopic.php?t=14306
ok. A co ta antena co pisałem to lipa? nie chcę mieć bata aż do nieba , bo to jest bez sensu chcę być słyszalny dobrze i żeby mnie dobrze słyszeli , po co mi daleki zasięg . Fakt na tej antenie za bardzo dużo szumów i zakłóceń . To jaką antenę polecasz ?
jeszcze takie pytanie są może do tego mojego radia jakieś mniejsze gruszki z przełanczaniem kanałów ? bo ta jest trochę ceglasta.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Nie musisz mieć anteny do"nieba" - 2m ani nawet 1,5 m ale miej przyzwoitą - Sirio AS100, Sirio Omega albo Sirio T800 - T1000, poprawi się komfort odsłuchu, a jak chcesz mieć krótką to Sirio T3-27, kup porządną i chowaj by ci jej nie ukradli ... :mrgreen: , inna gruszka (mniejsza) z przełącznikiem - podróbki gruszek presidenta

http://allegro.pl/mikrofon-cb-titanium- ... 03743.html
widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Post autor: widar33 »

Wojtek KR pisze:Nie musisz mieć anteny do"nieba" - 2m ani nawet 1,5 m ale miej przyzwoitą - Sirio AS100, Sirio Omega albo Sirio T800 - T1000, poprawi się komfort odsłuchu, a jak chcesz mieć krótką to Sirio T3-27, kup porządną i chowaj by ci jej nie ukradli ... :mrgreen: , inna gruszka (mniejsza) z przełącznikiem - podróbki gruszek presidenta

http://allegro.pl/mikrofon-cb-titanium- ... 03743.html
Witam ponownie proszę o pomoc urwał mi się przewód czerwony w gruszce cb od przełąnczania i nie wiem gdzie go podlutować . Poproszę jakieś foto jak ma wygłądać prawidłowe podłączenie tych przewodów .
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

widar33 pisze:Witam ponownie proszę o pomoc urwał mi się przewód czerwony w gruszce cb od przełąnczania i nie wiem gdzie go podlutować . Poproszę jakieś foto jak ma wygłądać prawidłowe podłączenie tych przewodów .

było wałkowane
Obrazek


Obrazek
widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Post autor: widar33 »

Krecik pisze:
widar33 pisze:Witam ponownie proszę o pomoc urwał mi się przewód czerwony w gruszce cb od przełąnczania i nie wiem gdzie go podlutować . Poproszę jakieś foto jak ma wygłądać prawidłowe podłączenie tych przewodów .

było wałkowane
[url=http://images43.fotosik.pl/84/7dc005c74095a1dbmed.jpg]Obrazek[/URL]


[url=http://images34.fotosik.pl/436/07849e7bc85d2f2dmed.jpg]Obrazek[/URL]
kurcze za bardzo nie wiem o co kaman na tym schemacie jak byś mi podał zdjęcie gruszki ni schematu , bo jak wspomniałem urwał się czerwony przewód tak jak by od nadawania jeden czerwony idzie do pierwszej nuszki w drugim rzędzie włącznika nadawania tylko jeszcze pozostał drugi czerwony ten urwany przewód który nie wiem gdzie ma być podłączony
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Sprawdż gdzie jest cyna z resztkami przewodu :-D . A na poważnie, to sprawdź miernikiem ("piszczałką") lub zestawem "bateria+żarówka" na który pin wtyczki idzie przejście z urwanego przewodu. Jak będziesz wiedział z którego numeru pinu idzie, to wtedy wg schematu bez problemu znajdziesz jego właściwą lokalizację.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Post autor: widar33 »

ramol pisze:Sprawdż gdzie jest cyna z resztkami przewodu :-D . A na poważnie, to sprawdź miernikiem ("piszczałką") lub zestawem "bateria+żarówka" na który pin wtyczki idzie przejście z urwanego przewodu. Jak będziesz wiedział z którego numeru pinu idzie, to wtedy wg schematu bez problemu znajdziesz jego właściwą lokalizację.
a nie ma gdzieś fotki z wnętrzem mikrofonu ? bo przewód jest tak urwany że nie widać po cynie z którego miejsca jest.
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

A czego ci "brakuje" bez podłączonego tego przewodu?
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
widar33
Posty: 10
Rejestracja: 2012-03-27, 11:02
Lokalizacja: Jawor

Post autor: widar33 »

ramol pisze:A czego ci "brakuje" bez podłączonego tego przewodu?
jak by nie było nadawania i nikt mnie nie słyszy.
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

To zrób fotkę twojego mikrofonu , przełącznika i coś wymyślimy
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Pewnie TX z 3 pinu (czerwony). TX na wyświetlaczu włącza się przy wciśniętym PTT? Ten drugi "czerwony" nie pomylił ci się z fioletowym od RX?
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”