CB RADIO TTI TCB-880

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

morgon
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-15, 11:24
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

max, antena była zestrojona, jakby to była kwestia zakłóceń z samochodu to na postoju by nie szumiało a jemu było wszystko obojętne. Nawet jak był wyłączony to szumiał :mrgreen: W każdym razie już go oddałem i jestem bez radia. Trzeba co kupić. Ale antena została na pocieszenie :mrgreen: Kurde tak przez tydzień nauczyłem się do radia że czuję się jakbym teraz jechał bez pilota :-?
Yosan Turbo JM 3031 + Sirio ML 145
Nie wycinaj lasów bo i Ty możesz zostać partyzantem!!!
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

Bo to szumofon jest...
Na znanym forum z elektroniki jest dokładny przepis na wymiane połowy bebechów w celu usunięcia szumów WŁASNYCH radia.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
morgon
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-15, 11:24
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

Witek3212, mechanikę kocham, elektroniki nie ogarniam, więc takie przeróbki to nie dla mnie :mrgreen: Radio oddane Hurrrraaaa!!!!
Yosan Turbo JM 3031 + Sirio ML 145
Nie wycinaj lasów bo i Ty możesz zostać partyzantem!!!
master2991

Post autor: master2991 »

Wrócę do tego tematu bo widzę na początku że parę osób to radio chwaliło a parę wręcz przeciwnie, pokuszę się o pewną refleksje.
Tak się składa że mam stały i bliski kontakt z dobrym krótkofalowcem z długoletnim stażem który właśnie od CB zaczynał. Razem przejrzeliśmy kilka forów zanim dokonaliśmy zakupu i o to co wywnioskowaliśmy :
Radio dobre dla kierowców którzy chcą odbierać i nadawać ale na jakości sygnału im nie zależy
Wielkość hmm dużo większe od Alana 18 to ono nie jest no może trochę (ale "torochę") to sprawa względna
Ma parę bajerów i jeżeli ktoś chce się kiedyś w to bawić to fajnie żeby się z nimi zapoznał.
Reasumując ,dla kierowców którym na jakości zbytnio nie zależy tylko chcą słuchać i być słyszani jest dobre (nie bardzo dobre) i dla początkujących którzy przed wejściem w ten świat chcą na czymś potrenować żeby nie zarżnąć jakiegoś Midlanda czy nie daj Boże Yaesu
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Co nie zmienia faktu że to jest tylkoo szumofon.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

master2991 pisze: potrenować żeby nie zarżnąć jakiegoś Midlanda czy nie daj Boże Yaesu
to jak dla Ciebie "zarżnięcie" midlanda to dramat to ja się nie wypowiem... A yaesu nie robi typowych "cymbałów".
master2991 pisze:Ma parę bajerów i jeżeli ktoś chce się kiedyś w to bawić to fajnie żeby się z nimi zapoznał.
nie wiem o jakich bajerach mówisz bo jeżeli nasłuch 2 kanałów, albo funkcja Scan to bajery, to równie dobrze mogło by ich nie być. Takie "wodotryski"
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Bajer, to te obrzydliwe, strasznie rażące po oczach, niebieskie podświetlenie... No kurde, w nocy to męka z tym jeździć... I również twierdzę że to tylko szumofon :mrgreen:
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Miałem to radio przez chwilę. I cóż mogę o nim powiedzieć? Ciężko znaleźć większy szumofon.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Albo to jest żart... albo prowokacja :lol:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
master2991

Post autor: master2991 »

Wam chyba w uszach szumi ... Kurde mam Alana 18 (ale zaczynam od TTI) i jak sprawdzałem to powiem wam że radio jak radio szumi rzeczywiście widać różnice ale nie taką żeby od razu na to radio pluć i poniżać. Po prostu trzeba je dobrze umasić ,podłączyć pod zasilanie z Aku i działa. Na początek wystarczy.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

master2991 pisze:Na początek wystarczy.
Chyba, żeby się zniechęcić :-/
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
master2991

Post autor: master2991 »

BASTIAN pisze:Pojeździłem trochę z tym radyjkiem więc myslę że moge się podzielic szymś więcej niż tylko wrażeń po rozpakowaniu pudełka :mrgreen:

Na początek minusy:

- radio jest naprawde duuuuuuuże (nie za bardzo się mieści w standardowych miejscach montazu radyjek) :roll:
-podświetlenie trochę denerwuje (ładnie wygląda ale nie o to przeciez tutaj chodzi,na szczescie mozna zmniejszyc iluminacje) :!:
-kabel do majka jest za długi (w ciężarówce majta przed oczyma, trzeba było zrobic przelotkę zeby szedł troche z boku)
-klawisze w majku narazie chodzą ale ktos juz powiedział że "nie znasz dnia ani godziny"
-modulacja głosu troche "nie halo" ale zewnetrzny głosniczek załatwił sprawe

Moze wystarczy tych minusów bo potencjalny kupiec da sobie z tym radyjkiem spokój i kupi np. cobrę :evil: a to byłby jego najwiekszy bład bo w sumie radyjko jest godne polecenia :!:

A teraz plusy:

-Radio jest bardzo czułe,ale skutecznie squelch wycina szumy(podczas jazdy:
squelch na 12 a nawet 10
rf gain na maxa lub 17
mic gain na maxa
głośność 12-15
lo-dx dobra rzecz
dw narazie nie używałem(nie miałem takiej potrzeby)
-Majk wygodny w uzytkowaniu(klawisze narazie chodza bez zarzutu i sa naprawde przydatne)

Podsumowujac TTI 880 jest radiem godnym polecenia w odróżnieniu od swojego brata TTI 770 na którym sie sparzyłem (w tej grupie cenowej wydaje mi sie najbardziej odpowiedni,jedynie z nim moze konkurowac UNIDEN 520XL ale nie ma tylu bajerow)
radio dobrze dofiltrowane,wygodne uzyciu i wydaje mi sie ze jakoscia wykonania nie odstepuje od innych radyjek

POLECAM!!!
To jest wpis z waszego forum, pare takich wpisów spowodowało że kupiłem to radio,
Tak nawiasem, ugryzło was to radio czy czy co bo wszyscy huzia na juzia - do dupy ...
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

master2991 pisze:To jest wpis z waszego forum, pare takich wpisów spowodowało że kupiłem to radio,
Tak nawiasem, ugryzło was to radio czy czy co bo wszyscy huzia na juzia - do dupy ...
Ujmę to delikatnie - pieniądze wydane na to radio można wydać dużo, dużo lepiej. Po jaką ciężką cholerę pakować się w tego szumofona, skoro można kupić coś lepszego za te same lub niewiele większe pieniądze? Dla niebieskiego podświetlenia? No, ok... jest to jakiś argument :shrek:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
master2991

Post autor: master2991 »

Powiem Ci że akurat mi się podoba bo mi pasuje do tapicerki ;-) i kolor lakieru mam turkusowy ;-) Ale dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

master2991 pisze:Ale dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :)
Co nie oznacza, że powinni je wyrzucać w błoto ;-)

Pobawisz się, zmienisz, będziesz mieć punkt odniesienia :-) Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”