Poprawienie SQUELCH w TTI TCB 550.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

marcin0411
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-23, 13:45
Lokalizacja: Białystok

Poprawienie SQUELCH w TTI TCB 550.

Post autor: marcin0411 »

Jestem nowy więc na początku się przywitam :) Cześć wszystkim !!! A więc do rzeczy. Tak jak w temacie czy jest możliwość poprawienia SQUELCH w tym radyjku na przykład wewnętrznym potencjometrem wbudowanym? Są tam dwa takie potencjometry jeden od ACS i drugi od manualnego SQUELCHA. Jeżeli jest taka opcja to podpowiedzcie w która stronę je podkręcić i jakie mogą być tego efekty lub konsekwencje? Dodam tylko że radio kupiłem z miesiąc temu ale już po gwarancji bo kupiłem je jako TTI TCB 550 AM , ale trochę już wyczytałem z forum i zlutowałem przerwaną ścieżkę tak jak jest to opisane na forum i na elektrodzie. Po tym zabiegu radio jest w pełni sprawne tak jak model TTI TCB 550. Nadmienię jeszcze że to pierwsze moje radio. A zestaw cały to
Radio: TTI TCB 550
Antena: Midland LC-59 (74cm na magnesie) (zestrojona)
To co do tej pory zauważyłem to zasięg w mieście (Białystok) to 5-8 km w trasie ciężko określić bo narazie tylko jeden dłuższy wypad , ogólnie słyszalność i nadawanie nie złe ale może można poprawić?
P.S
Proszę tylko o poważne podpowiedzi ja wiem że to radyjko to nie jest cud miód i malina ale jak na początek mi wystarczy i poproszę bez tekstów że to tylko szumofon i do kosza.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ciężko uwierzyć, że miałeś 5-8km w mieście, no ale...
Tutaj masz temat na elektrodzie - może Ci pomoże:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1359360.html

Sam tego radia nie miałem, więc nie mogę wiele o nim powiedzieć, ale za to jeździłem z 880 i szału nie było, więc i z tym także nie będzie
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
marcin0411
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-23, 13:45
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marcin0411 »

Ten temat już obczytany ze 4 razy ale niestety trochę za małe te rezystorki jak na mój sprzęt i trochę za małe doświadczenie z lutowaniem takich maleństw. Ze ścieżką jakoś poszło ale układy to nie moja działka :( Więc dlatego tak się uczepiłem tych potencjometrów montażowych. Sprawdzałem ich położenie i jest tam jeszcze sporo tolerancji w jedna i drugą stronę. Tylko pytanie co się wydarzy jak w jedną lub drugą stronę je zacznę kręcić , oby radia nie spalić bo w sumie to by było trochę szkoda nawet miesiąca nie przeżyć z nim. I pytanie jak odkręcę na max to co się wydarzy i w druga stronę?

Dzięki za zainteresowanie.
marcin0411
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-23, 13:45
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marcin0411 »

Panowie wyczytałem że tam siedzi taki oto filtr pośredni: CERAMIC FILTER LT455HTW DTRON czy jeżeli ten oto filtr zamienię na taki : Filtr ceramiczny 455HT muRata ( podobno lepszy) poprawi mi to odbiór sygnału? I pytanie podstawowe czy mogę obecny filtr zamienić na ten od muRata.
President Harry III
Sirio AS-100 MAG
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Możesz zamienić - powinno trochę to poprawić odbiór
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”