TTI 770 czy TTI 880

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

fan_dieseli
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-27, 16:14

Post autor: fan_dieseli »

Borykałem się niedawno z wyborem CB, po wielu przeczytanych tematach na forach, na waszym także, padło na TTI 880(nowe) + do tego antenka AS SIRIO 100(nowa).
Radyjko przywiózł mi kurier, tego samego dnia pojechałem kupic w/w antene, w sklepie mi ją dostroili . Co do działania radia to nie mogę zbyt dużo powiedzieć bo za krótko korzystałem około 1,5 godziny z niego w trasie tego samego dnia. Bajerów dużo, czy ja wiem czy potrzebnych;/. Wieczorem wjeżdzając do garażu, włączyłem sobie radyjko żeby posłuchać co mobile nadają w okolicy, a tutaj zonk, w radiu działa tylko podświetlenie, na ekranie nic się nie wyświetla. Pomyślałem że antena padła.
Na drugi dzień udałem się do sklepu gdzie kupiłem antene, panowie sprawdzili najpierw radio bo juz się domyślali co się stało po tym jak im powiedziałem że działa tylko podświetlenie, sprawdzili i - padł procesor w radiu !
Ręce mi opadły, jak nowe radio, które działało 1,5 godziny mogło już się zepsuć?!
Odpowiedzieli mi wprost- TTI tylko ładnie wygląda i tego się nie kupuje bo to chińszczyzna.
Nie chce myśleć, ani nawet wiedzieć co by się działo z tym radiem powiedzmy po pół roku użytkowania.
Sprawa zakańcza się tak że radio oddaje i zwracają mi kase.
Sory za OT, ale chciałem opisać swoją przygode z tym radiem, może miałem pecha i tylko ja miałem tak że radio się w godzine popsuło. :-)

Rada: :-)
Przyszli CB maniacy- zanim kupicie TTI to dwa razy się zastanówcie.
Odradzam zakup tego radia.

Mi pozostaje teraz kupić następne radio, tym razem napewno nie made in China !!!!
Awatar użytkownika
Nemiroff
Posty: 410
Rejestracja: 2009-04-06, 07:20

Post autor: Nemiroff »

fan_dieseli pisze:Mi pozostaje teraz kupić następne radio, tym razem napewno nie made in China !!!!
czyli odpada ok 98% nowych radyjek ;-)
Nie sztuka zabić muchę na przedniej szybie, sztuka jest zabić muchę na bocznej szybie
Obrazek
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

Nemiroff pisze:fan_dieseli napisał/a:
Mi pozostaje teraz kupić następne radio, tym razem napewno nie made in China !!!!


czyli odpada ok 98% nowych radyjek
NIEE!! Odpadają wszystkie w tym przedziale cenowym. A w padnięcie procesora po 1,5 godziny pracy nie wierzę.
Obrazek
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

oprócz gałkologi nawet przyzwoite radyjko,,,,i te niebieskie podświetlenie :evil: , ogólnie nie jest to złe radio
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
Awatar użytkownika
krzysiekk
Posty: 363
Rejestracja: 2008-10-11, 14:10
Lokalizacja: Białystok KO13OD

Post autor: krzysiekk »

fan_dieseli pisze:Odpowiedzieli mi wprost- TTI tylko ładnie wygląda i tego się nie kupuje bo to chińszczyzna.
Model modelowi nie równy ... jeden będzie zachwalał nad inne modele, bo mu się trafił OK egzemplarz, a drugiemu się nie poszczęści i natrafi na felerny model ... Przecież tak samo jest z autami ...

Trzeba było iść do prawdziwego specjalisty, najlepiej do jakiegoś serwisanta, którego znają lokalni radiowcy, a nie do sklepu ...
fan_dieseli pisze:Sprawa zakańcza się tak że radio oddaje i zwracają mi kase.
No to Ci się udało, ale co teraz weźmiesz ? Wiele osób boi się używanych, starych, niezawodnych alanów 28 ... teraz, jak to przeczytają może bardziej zaufają ludziom i nie wezmą nowej (jak to nazwałeś) 'chińszcyzny' tylko rozejrzą się za zadbaną używką w dobrym stanie.

Pozdrawiam ! :-)
161 OD 109 --> zawsze podczas propagacji na 27.555 (+okolice)

Baza: President Jackson I, SuperStar DM 452, Sirio 827

Pozdrawiam, 73 !
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

fan_dieseli pisze:Przyszli CB maniacy- zanim kupicie TTI to dwa razy się zastanówcie.

Zależy na jaki egzemplarz trafi , nie tylko TTI ma takie przypadłości .

ogólnie nie jest to złe radio

Dokładnie , użytkowałem przez 12 miesięcy i nigdy mnie nie zawiodło .
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

ja tez nie moge narzekac mam je 1,5 roku i cały czas tak samo pracuje . Tak jak koledzy wyżej pisali zalezy na jaki egzemplarz sie trafi
Awatar użytkownika
tom8221
Posty: 296
Rejestracja: 2008-04-02, 21:37
Lokalizacja: QTH: KO04NE Korsze

Post autor: tom8221 »

Ja mam 880 od maja i jak narazie jestem zadowolony. Jedyne co troszkę irytuje to te podświetlenie, ale w nocy raczej mało jeżdżę więc nie ma biedy, zawsze można przestawić na mniej intensywne. No i jeszcze planuję zakupić do tego radia głośnik zewnętrzny, bo wbudowany raczej nie powala. Ogólne wrażenia z użytkowania na + ;-)
Obrazek
Mobil VW GOLF III
Było: TTI 880S+Sirio Turbo 2000 w dziurce
Jest: President Walker ASC+Sirio Turbo 2000 w dziurce
koreb1
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-13, 10:53
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: koreb1 »

Witam,

jestem użytkownikiem tak TTI 880 jak i 770. 880 pracuje na President Floridzie i jest użytkowane od ponad roku - przy dobrej regulacji szumy i trzaski to rzadkość. 770 jest trochę bardziej hałaśliwe (pracuje z Sirio ML 145), ale radze sobie RF Gain'em:)

Na w/w nigdy się nie zawiodłem, ale muszę przyznać że z innych nie korzystałem... Stosunek jakości do ceny ocenam na +, ponieważ żadnych problemów z nimi nie miałem...
Uniden 68 LTW + Sirio ML 145
Mobil: Astra III
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

ml 145 to dluzsza antena wiec wiecej zbiera sprobuj pojezdzic odwrotnie czyli ml z 880 a florida z 770 i wtedy podziel sie uwagami
Obrazek
Batman
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-10, 21:18
Lokalizacja: Trzcianka (wlkp)
Kontakt:

Post autor: Batman »

TTI ma jedną denerwującą przypadłość. Za sztywny kabel od gruchy. Jednemu koledze urwały się przewody we wtyczce wchodzącej do radia po roku a drugiemu po 8 miesiącach.
ObrazekObrazek
tti 881 + Sirio Turbo 1000 BL
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Jednemu koledze urwały się przewody we wtyczce wchodzącej do radia po roku a drugiemu po 8 miesiącach.
A co to za trudność polutować od nowa , żeby tylko takie problemy były z radiami :mrgreen: :-P

Ale muszę przyznać urywają się często :-/
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
GREGOR
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-23, 19:38

Post autor: GREGOR »

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na zacisk kabla przy wtyczce.Jest on większy od kabelka i dlatego tak się dzieje.Proponuje rozkręcić od razu i nawinąć trochę taśmy izolacyjnej.Na pewno załatwi sprawę.
Batman
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-10, 21:18
Lokalizacja: Trzcianka (wlkp)
Kontakt:

Post autor: Batman »

Batman pisze:TTI ma jedną denerwującą przypadłość. Za sztywny kabel od gruchy. Jednemu koledze urwały się przewody we wtyczce wchodzącej do radia po roku a drugiemu po 8 miesiącach.
Śpieszę złożyć doniesienie, że zostało to poprawione! Kupiłem tti 881 i ma mniejszą gruchę, krótszy kabel ale za to dłuższy kabelek na odcinku wtyczka - początek spirali (wiadomo o co mi chodzi? 8-) ) od tti wcześniejszych! Myślę, że dzięki temu już nie będzie takich problemów :)
ObrazekObrazek
tti 881 + Sirio Turbo 1000 BL
Awatar użytkownika
Lenin
Posty: 35
Rejestracja: 2009-02-09, 22:17
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Lenin »

Modele 880 i 770 mają dokładnie ten sam odbiornik AM. Wiem, bo patrzyłem na schematy.
W 770 brak wyłącznika ANL, po prostu ta część przedwzmacniacza AM jest załączona na stałe. Ot, wszystko w temacie :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”