tti czy intek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

piotrek2374
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-05, 18:57
Lokalizacja: poznan

tti czy intek

Post autor: piotrek2374 »

koledzy mam zamiar kupic moje pierwsze radyjko,na mysli mam tti 880,i intek m150 plus.czytam na forum opinie o jednym jak i drugim i mam mieszane uczucia bo sa zwolennicy jak i przeciwnicy owych radyjek.jedni drugim wytykaja to samo.wiec tak szczerze do uzytku prywatnego gdzie jezdze renault megane ktore polecacie.ah i antenka mam tu na mysli lemm 100cm.
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

tti , inteki awaryjne są :)
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

darelk pisze:tti , inteki awaryjne są :)
A ile miałeś TTI i Inteków że tak twierdzisz ?

TTI-880 przez rok użytkowania działało bez zastrzeżeń ,
+ tego radia to dobrze działający filtr ANL , posiadanie RF-G .
Nadawczo i odbiorczo może być jak za tą cenę ( brak większych zastrzeżeń )
TTI 880 lubi dłuższe anteny , niestety trzeba wtedy częściej kręcić RF-G

_ Wściekłe podświetlenie , kiepski oryginalny głośnik i nieprecyzyjny RF-G


Na temat Intka nie wypowiadam się bo miałem je tylko w ręku i słyszałem tylko opinie innych użytkowników , sam nie sprawdzałem
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

tti mam dwa cały czas używam i jest bez zastrzeżeń a mam je od tamtych wakacji , a inteki wiem że są awarynje z opinni innych osób
piotrek2374
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-05, 18:57
Lokalizacja: poznan

Post autor: piotrek2374 »

ok rozumiem.tylko ze tti sa duze i zajmuja miejsca.ale wielkie dzieki za odp.mnie osobiscie sklania do zakupu inteka,ale przemysle jeszcze to.a powiedzcie tak ogolnie co sadzicie na temat inteka,oprucz jego awaryjnosci.
Awatar użytkownika
tiger29
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-04, 07:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tiger29 »

Ja posiadam za to w firmowym aucie Intek m 550 plus i jestem zadowolony, mankamentem jest sq, działa dopiero od 11-12, a reszta spoko.
sibiradio
Posty: 95
Rejestracja: 2008-02-15, 23:58
Lokalizacja: BZ (KN09HX)

Post autor: sibiradio »

tiger29 pisze:...mankamentem jest sq, działa dopiero od 11-12,
u mnie tak zauważalnie działa dopiero ok. 14-15;
myślę, że to w którym miejscu działa nie ma żadnego znaczenia - ma działać i to wszystko!
posiadam Inteka m-490 od ok. 3 lat lub więcej i sprawuje się dobrze, czyli jeszcze nie nawalliło :-D
trochę gruszka wymagała dopieszczenia (przełącznik RX/TX), ale opanowało się to :mrgreen: (czasami używam do niego "Mass KM-2018")
poza tym lubi szumieć, ale używam do normalnej eksploatacji f-cji "Local", "DX" włączam - wiadomo kiedy, czyli w potrzebie :lol:
to tak krótko o tym radiu - TTI znam tylko z opowiadań :mrgreen:
"sibiradio"
pozdrawia Wszystkich! 73!
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

sibiradio pisze:u mnie tak zauważalnie działa dopiero ok. 14-15;
myślę, że to w którym miejscu działa nie ma żadnego znaczenia - ma działać i to wszystko!
no własnie sie mylisz ma znaczenie bo za dużo wycina najlepiej jak by łapał od 9 a nawet niżej
sibiradio
Posty: 95
Rejestracja: 2008-02-15, 23:58
Lokalizacja: BZ (KN09HX)

Post autor: sibiradio »

Trudno mi się wypowiadać w tematach zarezerwowanych dla profesjonalistów, ale jak na mój prymitywny rozum to wydaje mi się, że SQ wycina coś, co jest niepotrzebne czyli np. modulowany sygnał lub szum;
jeżeli ten ostatni jest zbyt duży (w skrajnym przypadku przewyższający modulację) - to SQ wg reguły swojej działalności wycina go razem z ewentualną modulacją, natomiast jeżeli ów szum jest mały, to ustawiony SQ na niższym poziomie nie wycina szumu (bo go nie ma) i pozostawia modulację, która na tle szumu jest czytelna i zrozumiała;
więc wniosek wysnuwam następujący:
- próg zadziałania SQ zależy od tego co potrzebujemy wyciąć i wyrzucić - a od tego zależy ustawienie jego pokrętła, czyli "godzinę" jego ustawienia (np. 9, 12 lub 15);
przykłady na potwierdzenie mojego rozumowania:
- w wspomnianym już Inteku (który wiadomo: lubi szumieć) - ustawiam SQ na 14-15;
- w Unidenie (który lubi mniej szumieć) - na 9, 10;
- a w P Lincolnie - SQ mam ustawiony na "0" !
przepraszam za "przynudzanie" :-D
"sibiradio"
pozdrawia Wszystkich! 73!
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

kolego uzywam od roku tti 880 działa bezzastrzeżen z antenka ML 145 . w tej klasie cenowej dobry wybór. najwiekszy szkopuł to gabaryt , podswietlenie i głośnik wewnetrzny. A tak pozatym wszystko oki
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Nie mialem nigdy TTI. Ale raz w supermarkiecie lezal na wystawie 770. Zaczynam go macac i jak doszlem do potencjometrow to niechcacy zdjelem z jednego ten plastikowy kapsel :mrgreen:
Jakosc tego plastiku i tych pokretełek mogla by być lepsza.
No ale za tą kase...

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”