Działanie funkcji DW w TCB-880

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

moriarek
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-28, 20:06
Lokalizacja: Krosno/Kraków

Działanie funkcji DW w TCB-880

Post autor: moriarek »

Jak dokładnie wygląda kwestia nadawania w trakcie korzystania z funkcji DW (Dual Watch), bo instrukcja obsługi opisuje to w sposób dosyć mglisty.

Pytam, ponieważ wybieramy się z kolegą w dalszą trasę przez Polskę i myśleliśmy, żeby konwersację prowadzić na którymś kanale (oczywiście poza 9/19/28) i żebym równocześnie mógł podsłuchiwać kanał 19, a nie chciałbym przy okazji wprowadzać zamętu na 19 nadając na złym/obu kanałach jednocześnie.

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii to byłbym wdzięczny za poradę. Z góry zastrzegam, że jest to moje pierwsze radio i mam je dopiero od tygodnia (i paru dni), dlatego proszę o wyrozumiałość.
Radio TTI TCB-880 + Wilson Little Wil zamontowane w Puncie 2 i śmiga aż miło
Awatar użytkownika
Heimdall
Posty: 104
Rejestracja: 2009-06-10, 11:44
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Heimdall »

Powiedzmy ze chcesz rozmawiać z kolegą na #25 i będzie to Twój kanał podstawowy. Ustawiasz go i wciskasz DW (zacznie Ci migać na wyświetlaczu) i "channelem" na #19 i jeszcze raz DW - zatwierdzi Ci to wybór a na wyświetlaczu będziesz miał DW.
Co do rozmowy - jeśli na wyświetlaczu będziesz miał numer kanału - zaczniesz na nim nadawać - czyli nie koniecznie na #25 lub 19, ale jeśli oba są wolne - będziesz nadawał na #25.
Możesz też wykorzystać przyciski pamięci - ustaw sobie na jednym #19 a na drugim 25. I przełączaj szybko i łatwo w razie potrzeby.

Acha jeszcze jedno - podczas jazdy w kolumnie przełącznik LOCAL/DX ustaw w pozycji LOCAL - powinno Ci to poprawić odbiór kolegi, choć jadąc kolumną nie wiem czy różnica będzie wyraźnie odczuwalna - sam jeszcze nie miałem okazji przetestować tej funkcji :)

Jakieś pytania? :)
Była Honda Civic, a w nim TTI 880 i SIRIO AS 100 na nim :]
Jest Suzuki Vitara 3D cabrio z zestawem jak wyżej.
moriarek
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-28, 20:06
Lokalizacja: Krosno/Kraków

Post autor: moriarek »

Dzięki wielkie kolego za odpowiedź, zrobie tak jak polecasz.

W trasę wybieramy się w niedziele, jak wrócę, to opiszę spostrzeżenia i podzielę się doświadczeniami odnośnie DW, Local etc.
Radio TTI TCB-880 + Wilson Little Wil zamontowane w Puncie 2 i śmiga aż miło
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”