Zwiększenie mocy w TTI 880

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

witas13 pisze:ok ja to wszystko wiem widze ze nikt mi nie napisze jak i co nawet dla mojej satysfakcji ze sam zrobiłem.no trudno,przyznam że ciężkie są takie fora,ja pisze o konkretna podpowiedz a wszyscy o innych rzeczach byle nie o tym jak zwiększyc moc,widze że musze wydac kase na fachowca choc to nic nie da.jezcze raz pozdrawiam

Nie nerwujsia maładczik

Nikt z nas na co dzień nie robi takich rzecz,

po drugie musisz mieć niezbędny sprzęt, miernik mocy , oscyloskop, sztuczne obciążenie.

I jak sam napisałeś, po co wydawać kasę jak to nic nie pomoże
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

moze bedziesz miec 5w a modulacja nieczytelna wiec po co to lepiej odloz kase na zmiane sprzetu niz ja marnowac na podniesienie mocy i to ci pisza od pocatku a ty non stop swoje
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

witas13 pisze:nie mam teraz pieniędzy
Wiesz dlaczego nie masz? Bo wydajesz je w niewłaściwy sposób. Wydasz na "fachowca", zwiększysz moc, wyśrubujesz tranzystor do granic możliwości. Tak obciążony tranzystor strzeli przy pierwszej lepszej niesprzyjającej okoliczności, uszkodzisz radio a spodziewanego efektu nie uzyskasz.
amen

p.
z.
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

wszystko ok ale ja i tak sie upieram o podpowiedź chyba jest jakas standartowa czynność którą należy zrobić ktoś mi pisał żeby zewrzeć jakis tranzystor.Więc jak
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Nie mam aktualnie schematu TTi 880 w pracy, jak znajde to ci podpowiem, ale bez Watomierza nic nie zrobisz
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

ja moge ci przesłać jesli nie znajdziesz albo zamiescze na forum jesli mi sie uda,a jeśli chodzi o ten watomierz to nie znajduje on sie w miarce swr?mi chodzi po prostu o jakąś standartową operacje żeby np cos zlutowac albo zewrzyć i uzyskać troche wieksza moc byle czegoś nie spalić.z Góry dziękuje.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

witas13 pisze:np cos zlutowac albo zewrzyć
Tak sie tego nie robi.

Prześlij mi schemat na janc@onet.pl
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

witam dzieki JAN C,z tego radia rzeczywiscie nie da sie juz nic wycisnac.pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-20, 14:15 ]
Mam jescze jedno pytanie chodzi o rozblokowanie radia tti 400ch ja to zrobiłem poprzez wylutowanie tranzystorka R01.i mam dzialaja bandy,moje pytanie brzmi czy nalezy go przelutowac w miejsce R02 czy tak zostawic wylutowac i finito,bo jedni pisza ze wylutowac i na tym koniec inni zeby przelutowac w miejsce R02 ale skoro wszystko dziala to moje zdanie jest ze nie trzeba,no chyba ze ktos ma inne zdanie na ten temat i sadzi ze brak przelutowania R01>R02 bedzie miało na coś wpływ,no i tak naprawde to bez lutownicy mikro nic sie nie da dolutować.Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-20, 14:57 ]
Jescze jedno moje pytanie czy w tym radiu idzie troche rozkrecic modulacje bez zadnych wzmocnien samym radiem
Awatar użytkownika
sprinter
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-09, 23:26
Lokalizacja: koszalin

Post autor: sprinter »

nie oczekuj niemozliwej odpowiedzi. jakbys pytal jak rozkrecic wzmacniacz w wierzy zeby naglosnila sale koncertowa to dostal bys podobne odpowiedzi. podniesiesz moc o 1W a bedzie cie slychac gorzej bo rozstroisz radio sobie (cos jak przestery w audio) do tego troche sprzetu trzeba a i tak efekt znikomy bo 4 razy wiecej mocy z koncowki ktora daje max 5 czy 6W jest nierealne. koledzy dobrze radza zebys radia nie psul to sluchaj.jak mieszkasz w lecei to sobie antene do najwyzszej sosny doczep i bedzie o niebo lepiej:) taki zart w sensie ze maszt ponad drzewa postaw:)
`spriNteR
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

sprinter pisze:jak mieszkasz w lecei to sobie antene do najwyzszej sosny doczep i bedzie o niebo lepiej
znam typa, ktory 1/2 przyczepił do słupa z liniami wysokiego napiecia :evill:

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Hm... połowa sukcesu to dobra modulacja, druga połowa to układ antenowy.
Osobiście w radiu bym nie grzebał... albo zafundowałbym mu dobry mikrofon ze wzmocnieniem (zmienisz radio, mik zostanie do następnego) albo pomyślał nad podniesieniem anteny i poszerzeniem jej horyzontu radiowego. Ale to ja... :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

aixen pisze:Hm... połowa sukcesu to dobra modulacja, druga połowa to układ antenowy.
Ja bym przesunął granicę: 90% sukcesu to antena, 10% reszta. :-P

p.
z.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”