Zwiększenie mocy w TTI 880

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Zwiększenie mocy w TTI 880

Post autor: witas13 »

Witam mam prośbe jak zwiekszyć moc w cb tti 880 we własnym zakresie prosze o jakieś fotki co wylutowac albo co rozkręcić,prosze o łapatologiczne wyjaśienie,nie chce dawać do fachowca bo chce mieć satysakcje że zrobiłem sam.

[ Dodano: 2009-07-19, 20:51 ]
Tylko prosze o nie odwodzenie mnie od tego planu,ostatecznie jeśli nikt nie pomoże kupie wzmacniacz.pozdrawiam
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

a po co ci to????????? pierwsze poczytaj pozniej sie zastanow i pytaj
Obrazek
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

nie podkręcisz mocy na tyle w tti aby było słychać jakąś znaczną różnicę .
A w czym pomoże ci wzmacniacz???
Napisz jaką masz antenę .
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

tzn.poczytac gdzie i o czym.a po co bo mieszkam w lesie i mam mikrofon ze wzmocnieniem i nie do konca pomaga wiec kazdy wat sie przyda nawet 6w moze to nie wiele da ale zawsze,ja to radio mam na bazie,a nie chce kupowac wzmacniacza,a dlaczego nikt normalnie nie odpisze co i jak tylko po co, na co ,dlaczego ,to nic nie da itd,itp.co wam przeszkadza to.pozdrawiam.prosze ludzi ktorzy chca pomóc
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Zwiększenie mocy w TTI 880

Post autor: Marek »

witas13 pisze:Witam mam prośbe jak zwiekszyć moc w cb tti 880 we własnym zakresie prosze o jakieś fotki co wylutowac albo co rozkręcić,prosze o łapatologiczne wyjaśienie,nie chce dawać do fachowca bo chce mieć satysakcje że zrobiłem sam.

[ Dodano: 2009-07-19, 20:51 ]
Tylko prosze o nie odwodzenie mnie od tego planu,ostatecznie jeśli nikt nie pomoże kupie wzmacniacz.pozdrawiam
Tranzystor mocy w TTi 880 da ci max 5W, to co ci to pomoże?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

bo wiekszosc chce podkrecac moc majac pseudo antene na bazie i pseudo instalacje zacznij od anteny 5/8 fali na duzej wysokosci pozniej porzadne radyjko a na koniec mozna pomyslec o jakims wzmacniaczu
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

venon666 pisze:mozna pomyslec o jakims wzmacniaczu
dobrze że napisałeś "pomyśleć" :evil:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

witam serdecznie mam black pirat z przeciwwagami na wysokości 8m.Wiem że to nie wiele pomoze ale chce spróbować czy tak ciężko ludziom ktorzy wiedza co zrobic napisać tak a tak co z czym ja serdecznie podziekuj i po sprawie, jak to nic mi nie da to zrobie tak jak było a to czego się dowiem to moje.prawda.wiedz prosze o podpowiedź
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

dlatego to napisalem na samym koncu i pomyslec ale po spelnieniu wszystkich powyrzszych warunkow a zaczynamy w takiej kolejnosci

1. Porzadna antena i kabel
2. Maszt czym wyzszy tym lepszy
3.Porzadne radio

i po spelnieniu powyrzszych mozna pomyslec o wzmaku ale to jeszcze zalezy od usytuowania twojej bazy
Obrazek
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

mi zależy dosłownie na 1, 2 wat więcej wiem ze to radio to szmelc ale nie mam teraz pieniędzy na inne a to co mam to narazie musi starczyc no i kolejna rzecz to lubie pomajsterkowac a nie chce sam kąbinowac wiec pytam o podpowiedz co z tą mocą co musze zrobic.pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-19, 21:28 ]
A może spytam inaczej czy ktoś wie tak fachowo co zrobić bo jeśi nie to nie będe wam zajmowałwaszego czasu.Z góry dziękuje za rozwiązanie mojego pytania
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

mi zależy dosłownie na 1, 2 wat
a co ci to da?

chcąc mieć większy zasięg nadawania musiałbyś ZWIĘKSZYĆ moc minimum CZTEROKROTNIE, czyli do 16W to wtedy u osoby która ciebien odbierze sygnał wzrośnie o 1S(6 decybeli)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

JanC pisze:musiałbyś ZWIĘKSZYĆ moc minimum CZTEROKROTNIE, czyli do 16W to wtedy u osoby która ciebien odbierze sygnał wzrośnie o 1S(6 decybeli)
A jeden mały esik to nic. Bardzo malutko. Choć teoria mówi, że zasięg wtedy się podwaja. W praktyce 1 czy dwu watów, w stosunku do 4 nie zauważysz. Narobisz się a będziesz rozczarowany. Bardzo.


p.
z.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Dlatego jesli bedziesz kupowal wzmacniacz to odrazu z duza moca bo na 30W to szkoda pieniedzy. Efekt żaden. Wierz mi mam Cobre 200 GTL DX ktora daje w AM 22W a po skrócie mocy 2,5W. Zgadnij z jaka mocą nadaje :-)
Robiłem testy. Gdy sygnał byl na poziomie 2S przy 22W modulacja byla na 2. Przy 2,5W wskazówka od S-Metra nawet nie podeszła ale modulacja była na 3 :mrgreen:

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

Dawid pisze:Dlatego jesli bedziesz kupowal wzmacniacz to odrazu z duza moca bo na 30W to szkoda pieniedzy. Efekt żaden. Wierz mi mam Cobre 200 GTL DX ktora daje w AM 22W a po skrócie mocy 2,5W. Zgadnij z jaka mocą nadaje :-)
Robiłem testy. Gdy sygnał byl na poziomie 2S przy 22W modulacja byla na 2. Przy 2,5W wskazówka od S-Metra nawet nie podeszła ale modulacja była na 3 :mrgreen:
Bo nie w zwiększeniu mocy powinieneś widzieć swoją nadzieję. ;-) Inne elementy grają tu większe znaczenie.

pozdrówko
(grający) zenobek
witas13
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-19, 19:40

Post autor: witas13 »

ok ja to wszystko wiem widze ze nikt mi nie napisze jak i co nawet dla mojej satysfakcji ze sam zrobiłem.no trudno,przyznam że ciężkie są takie fora,ja pisze o konkretna podpowiedz a wszyscy o innych rzeczach byle nie o tym jak zwiększyc moc,widze że musze wydac kase na fachowca choc to nic nie da.jezcze raz pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”