zmiana na TTI na ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
hEkSu_kG
Posty: 96
Rejestracja: 2008-06-03, 19:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

zmiana na TTI na ??

Post autor: hEkSu_kG »

Koledzy !
Chcialbym jak najszybciej przedstawic moje pytanie.
Posiadam zestaw TTI 770 + Sirio ML-145 od jakiegos roku w VW Golfie III Kombii. Owy zestaw powoduje u mnie mieszane odczucia ... Raz sprawuje sie swietnie uhh i ahh, zero szumow, a zaraz nastepnego dnia musze spedzic 15min na regulacji i kombinowaniu, zeby nie zbieralo mi szumow ..
Dojrzalem troche do uzytkowania CB i doszedlem do wniosku, ze czas na wymiane radyjka. Jedyna opcje jaka wzialem pod uwage, to President z racji na sprawdzona marke ... Ale czytajac dzisiaj przerozne fora internetowe doczytalem sie informacji o niejakim radyjku o nazwie Uniden pro520 xl (czy tez bez xl)

Gro z forumowiczow, uwaza, iz jest to gowny zamiennik Presidenta za wiele mniejsza cene.
Chcialbym wiec uslyszec rady fachowcow w tej sprawie, a najlepiej osob, ktore maja Uniden pro520 tudzien inny model tej firmy z antenka SIRIO ML-145.

Aha, co najwazniejsze, mieszkam aktualnie w Kolobrzegu (ok 50 000 mieszkancow) i w gruncie rzeczy radyjko potrzebne mi jest jako antymisiek w obrebie miasta.
Chcialbym, by zniknely zaklucenia i szumu, by radyjko "unikalo slabych sygnalow" jesli moge to tak okreslic ...

Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

HEKS
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Midland 5001Z. Kręcisz RF-Gainem i radio nie słyszy słabych stacji. Zresztą jak każde. IMO w AM Sq można nie używać. Zresztą 5001Z ma również filtr NB. Również przydatny.
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

hEkSu_kG, jesteś prawie 1,5 roku na tym forum :-( ,to ty powinieneś odpowiadać na tego typu pytania młodszym użytkownikom
hEkSu_kG pisze:Uniden pro520
ok
hEkSu_kG pisze:SIRIO ML-145.
ok
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

mam Unidena 520 +ML MIdlanda i jestem zadowolony z jego pracy i czystosci odbioru i w miare radzi sobie z zakłóceniami
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Unideny ostatnio wcale nie są takimi dobrymi radiami (jeśli chodzi o 510, 520), bo potrafią zagłuszyć pół podstawowej czterdziestki :D

President? A niby czemu koniecznie chcesz kupić presidenta? Tutaj połowę ceny płacisz za znaczek dla szpanu. Nie jest to korzystny zakup. Oczywiście same radie są jako tako dobre. Ja zacząłbym od Walkera który jest najciekawszym radiem wg. mnie.
Ewentualnie na rynek weszły teraz nowe Johnny/Harry III. Jak na razie same dobre opinie, ale ja bym przeczekał bo wady zawsze późno wychodzą....
Jeżeli chcesz mieć spokój to dobre będą stare sprawdzone konstrukcje. President Wilson, Herbert, Alan 18,28.
Z nowych radii to bym pomyślał o Walkerze. Jest też dużo innych modeli jak np. Uniden PC 68 elite, czy odpowiednik Walkera, tylko modelu nie pamiętam. Z tym że Unideny nie mają FM.
Te wyższe modele unidenów jak najbardziej ok, nikt nie narzekał na nie, ale te małe 520 i 510 sobie odpuść, chyba że stare filipińskie, bo będziesz denerwował innych siejąc po kanałach.

No i z tańszych radii (bez FM) tak jak Bartek wspomniał ciekawy jest Midland 5001Z.

Ale to musisz poczytać sobie opinię o różnych modelach, sprawdzić czy gabarytowo Ci wejdą do auta....
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

te poczatkowe chinskie tez nie sialy mialem tylko zmieniłem na filipinczyka
Awatar użytkownika
tomtom
Posty: 647
Rejestracja: 2009-06-17, 21:53
Lokalizacja: Łódź / JO91RT

Post autor: tomtom »

hEkSu_kG, podstawowe pytanie czy musisz mieć NOWE radio czy dobrą używkę?
ile przeznaczasz na zakup radia?
Black VC kombi
President JFK II + FD-2060 + Sirio ML145 magnes
Awatar użytkownika
hEkSu_kG
Posty: 96
Rejestracja: 2008-06-03, 19:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: hEkSu_kG »

A wiec drodzy koledzy ... a w szczegolnosci WEST. jestem uzytkownikiem tego forum od 1,5 roku, ale nie mialem za zbyt duzo czasu by tu zagladac .. z wielkim smutkiem o tym mowie .. z checia bym komus pomogl, lecz boje sie, ze moja wiedza na temat cb nie jest wystarczajaca ... postaram sie ja w najblizszym czasie uzupelnic.

Wracajac do mojego pierwszego posta, moze jest mozliwosc pozostania przy radyjku TTI 770 ? Moze po prostu braki w mojej wiedzy swiadcza o tym, ze nie potrafie, je dobrze ustawic ? Tlumaczeniem (marnym) moze byc to, ze jest duzo niepotrzebnych i nieporecznych przyciskow w nim .. Lecz to chyba slabe wytlumaczenie jak na kogos, kto jest na forum nt CB 1,5 roku ...

Slucham opnii na ten temat.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

hEkSu_kG, ogólnie masz ze 4 gałki którymi powinieneś umieć się płynnie posługiwać i tyle. Przyciski są zapewne przydatne
hEkSu_kG pisze:Raz sprawuje sie swietnie uhh i ahh, zero szumow, a zaraz nastepnego dnia musze spedzic 15min na regulacji i kombinowaniu, zeby nie zbieralo mi szumow ..
ale to co tu napisałeś świadczy że to tylko z gałkami powinieneś poćwiczyć. Po drugie odbiór zależy od wielu warunków i nie codziennie możemy sobie o nie poprosić żeby zawsze było równiutko =)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

dokładnie tak jak Jola pisze kłania sie gałkologia
Juracz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-10-08, 06:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Juracz »

hEkSu_kG, jak byś przyjechał na którykolwiek spot zachodniopomorski miałbyś możliwość podpiąć w swoim mobilku radyjko o którym myślisz lub marzysz ;-) Zawsze ktoś ma radyjko na wtyczkę co można przepiąć do drugiego mobila. A wcześniej można się z kimś umówić na wszelkie próby.
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

jak byś przyjechał na którykolwiek spot zachodniopomorski
Wystarczy na spot lub zlot cb-forum :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Juracz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-10-08, 06:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Juracz »

Skrzydło pisze:
jak byś przyjechał na którykolwiek spot zachodniopomorski
Wystarczy na spot lub zlot cb-forum :mrgreen:
Oczywiście że może i na wasz spot jechać tylko tyle kilometrów jechać aby tylko sprawdzić radio? :shock: zaproponowałem nasz bo ma bliżej z Kołobrzegu raptem ok. 140km ;-)
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Oczywiście że może i na wasz spot jechać tylko tyle kilometrów jechać aby tylko sprawdzić radio? zaproponowałem nasz bo ma bliżej z Kołobrzegu raptem ok. 140km
Dla chcącego nic trudnego , są osoby które maja po 300 km i zawsze wracają zadowoleni ze spotu lub zlotu :mrgreen:

Jesteśmy forum ogólnopolskim i nam 30 czy 400 km nie robi różnicy :mrgreen:


Dobra koniec OT :mrgreen: bo mi sie dostanie :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”