TTI 550 wasze opinie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Nurglepl
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-13, 10:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nurglepl »

Zapomniałem dopisać że to jest z anteną Sirio ML 145
TTI 550 + SIRIO ML 145
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

S Mini nie radzi sobie kompletnie z zakłóceniami od samochodu niestety.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
eliasz
Posty: 6
Rejestracja: 2012-03-22, 14:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: eliasz »

Śmigałem z tym radyjkiem 2 lata. Pierwsze radyjko, zero wiedzy w tym temacie i w sumie byłem zadowolony. Do tego antena TTI cx-14 (czy jakoś tak). Jako antymisiek był ok, ale jak mam teraz yosana pro 120 i mam z czym porównać (pasażerowie też :-D ) to 550 jest faktycznie szumofon.

p.s. nigdy nie używałem go na autosquelch'u bo jest do czterech liter. Chociaż mimo wszystko dalej działa.
Mobil: Yosan pro 120 + Sirio ML 145 mag + Uniden ESP 12
Wcześniej: TTI 550 + CX-14
e-MaRo
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-01, 21:34
Lokalizacja: B-tów/ŁDZ
Kontakt:

Post autor: e-MaRo »

Na początek wraz z pierwszym wpisem chciałbym powitać koleżanki i kolegów.
A teraz do rzeczy.

Mam od jakiegoś czasu w swoim posiadaniu to radyjko. Jest to moje pierwsze CB. Zakupiłem je wraz z anteną Wilson Little Will. Ogólnie w aucie służbowym (na którym było od początku używane i zestrojone po zakupie) sprawuje się dobrze. O dziwo w trasie żadnych szumów nawet przy maksymalnie skręconej redukcji. Gorzej sprawa się ma w przypadku używania go w moim prywatnym aucie (leciwy Ford z mocno syfiącą instalacją), gdzie więcej jest szumów niż normalnej rozmowy/nasłuchu.

W ostatnim czasie mam z nim również pewien problem, ale o tym napiszę post za moment w przeznaczonym do tego dziale.
MarianP.

Post autor: MarianP. »

e-MaRo pisze: O dziwo w trasie żadnych szumów nawet przy maksymalnie skręconej redukcji.
No jak się skręci to żadne radio nie szumi :mrgreen:
e-MaRo
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-01, 21:34
Lokalizacja: B-tów/ŁDZ
Kontakt:

Post autor: e-MaRo »

Może źle się wyraziłem ;)
Skręcona jest na minimalną redukcję (tuż przed automatyczną), czyli że teoretycznie powinno łapać wszystko.
cointreau
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-12, 08:23
Lokalizacja: Poadkarpackie

Post autor: cointreau »

To radio używała moja kobieta prawie dwa lata, współpracowało razem z mizerną anteną sunker 30-40cm. Oczywiście szumiało dość konkretnie, ale ogólnie dało się z niego korzystać. Nadawanie było średnie, ale jakoś działało, natomiast ostatnio już prawie zupełnie nie można nadawać (słyszalność 100-150m z dużymi problemami), dlatego postanowiłem spróbować rozwiązać ten problem.

Testuję ten model osobiście już ponad miesiąc i uwzględniając problemy z nadawaniem postanowiłem je "ulepszyć", wysłałem do ludzi ze sklepu konektor, ale poprawa mocy (z 3 do 4) oraz modulacji, nic nie dała.

Zasugerowano mi, abym wymieniłem antenę na lepszą. Pojechałem do serwisu i sprawdziłem dwie anteny: sirio AS-100 oraz Wilson Little Will, ale zwiększenie bata również nic nie pomogło....Nadawanie pozostało ciągle tragiczne.

Dodatkowo facet z serwisu powiedział, że z tymi radiami bardzo często tak właśnie jest i dodał, iż trudno jest ustalić przyczynę ich awaryjności. Pozostaje mi zatem wymienić je na inne.

Zatem nie kupujcie tego dziadostwa...Nie chciałbym tego nawet za darmo. Same problemy !!
Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Post autor: Dworek »

Czytając temat dołączę się i powiem, że mam to radio kupiłem je bo było małe i w sumie tanie bo za 220zl miałem zestaw z anteną 45cm. Zwróciło się w pierwszym tyg użytkowania, przez cały okres użytkowania bardzo sie zwróciło. Czyli jako anty misiek jakoś dało rade, chociaż czasami o miśkach dowiadywałem sie w ostatniej chwili, strasznie słaby zasięg. Lubi szumieć, a kiedy chce sie czegoś dowiedzieć w mieście to prędzej sie dowiem jak szybe otworzę i zaczne sie drzeć niż na radiu. Miałem okazję przetestować alana 48 i zakochałem sie. Nie szumi ładnie zbiera, i nadaje ( na tej samej antenie którą miałęm podpiętą pod tti) Dało mi to do myślenia i bedę zmieniał.
Podsumowując w trasie jakoś da radę, w mieście mi sie nie sprawdza. Co kto lubi, ale ja drugi raz bym nie kupił.
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

mefisto123, przede wszystkim tragiczną masz antenę ;-) Właśnie dlatego:
mefisto123 pisze:...w mieście to prędzej sie dowiem jak szybe otworzę i zaczne sie drzeć niż na radiu.
Co nie zmienia faktu, że radio jest kiepskie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Post autor: Dworek »

Radio kupiłem zaraz po zakupie auta przed wyjazdem nad morze, żeby nie stracić za dużo w drodze. Trochę się pośpieszyłem i zbłądziłem. Teraz mam okazję trochę gotówki poświecić na radio i tym razem kupie coś dobrego. 8-)

Sam dokonałem wyyboru tego radia, materialnie mówiąc sie zwróciło ale radości z użytkowania to nie ma.:)
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
tos102
Posty: 30
Rejestracja: 2012-12-16, 22:21
Lokalizacja: k /Kalisza

Post autor: tos102 »

moze i ja dodam opinie ale o tti880 szumy mozna wyciszyc regulacjami,słyszalnosc czysta i wyrazna podawana przez mobilki,natomiast problem jest z odległoscia,dobra jakosc w granicach 7 km,dodam ze antenka sirio ml 145 natomiast odbior wyrazny i czysty do 15km,na miskow wystarczy pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”