TTI 881 problem z mikrofonem?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

dziq
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-22, 20:18
Kontakt:

TTI 881 problem z mikrofonem?

Post autor: dziq »

Witam forumowiczów,
Jakiś czas temu kupiłem radyjko TTI 881 wraz z antenkę Siro ML-145, ale niestety po krótkim czasie ok 1-2 tyg coś się popsuło. Prawdopodobnie wina leży po stronie mikrofonu albo jego wtyczki. Radio działa w takim sensie, że ja doskonale słyszę wszystkich, nawet z dużych odległości, natomiast nikt nie słyszy mnie. Byłem z radyjkiem w serwisie, w którym sprawdzili mi wszystkie luty od wtyczki mikrofonowej po wizycie radio przez chwilę działało i nagle znowu przestało. Co może być nie tak, czy ktoś miał podobne akcje z tym radyjkiem. Szczerze mówiąc to troszkę sie do TTI zraziłem i chciałbym kupić coś o podobnych parametrach ale solidniej wykonane. Co polecacie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Sprawdź czy nie odcina nadawania po jednej sekundzie - w tym radiu jest taka opcja i przy odrobinie talentu można to przypadkowo włączyć
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
dziq
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-22, 20:18
Kontakt:

Post autor: dziq »

Hasan-Łódź pisze:Sprawdź czy nie odcina nadawania po jednej sekundzie - w tym radiu jest taka opcja i przy odrobinie talentu można to przypadkowo włączyć
A mógłbyś jaśniej. Co mogłem włączyć. Bo rzeczywiście jest tam co napsuć :-)
ciskrzycki
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-27, 18:27

Post autor: ciskrzycki »

ściągnij sobie serwisówke,w tym radiu można ustawiać między innymi czas nadawania http://www.gde.pl/pdf/TCB_881_I.pdf str 12 w tabelce pozycja 2 :hopla:
dziq
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-22, 20:18
Kontakt:

Post autor: dziq »

Dzięki za pomoc. Wszystko wróciło do normy
dziq
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-22, 20:18
Kontakt:

Post autor: dziq »

haha już doszedłem co było nie tak. gdzieś na forum natknąłem sie na informację o tym, że w przypadku nie wystarczającego zasilania może być problem z nadawaniem. Rzeczywiście w moim przypadki kabel we wtyczce do zapalniczki nie był do końca dobrze przylutowany. Po naprawie wszystko działa i to całkiem nieźle.
Pozdr
dziq
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-22, 20:18
Kontakt:

Post autor: dziq »

EHH. Chyba krąży nade mną jakieś fatum. Radyjko działało ok 2 miesięcy i nagle znowu to samo. Brak nadawania, a odsłuch ok. Przelutowałem wtyczkę od zapalniczki ale to nic nie dało radio nie nadaje. Nie wiem co się stało. Może jakieś sugestie. Wiem, że to radio ma tzw. menu serwisowe. Nie wiem tylko jakie powinny być tam ustawienia. Dla pewności zresetowałem radio do ustawień fabrycznych (M1 + M2 + włączyć radio). Oczywiści zakres przestawiłem potem na PL ale dalej radio milczy.
Pomocy.
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

dziq pisze:Może jakieś sugestie. Wiem, że to radio ma tzw. menu serwisowe. Nie wiem tylko jakie powinny być tam ustawienia. Dla pewności zresetowałem radio do ustawień fabrycznych (M1 + M2 + włączyć radio). Oczywiści zakres przestawiłem potem na PL ale dalej radio milczy.

ciskrzycki pisze:ściągnij sobie serwisówke,w tym radiu można ustawiać między innymi czas nadawania http://www.gde.pl/pdf/TCB_881_I.pdf str 12 w tabelce pozycja 2 :hopla:

Winna może być po stronie mikrofonu ( gruszki ) a dokładnie zimnego lutu we wtyczce lub miku ewentualnie może być uszkodzony przewód od mikrofonu
dziq
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-22, 20:18
Kontakt:

Post autor: dziq »

Problem rozwiązany. Oddałem radio do serwisu i rzeczywiście było coś nie tak z gruszką (przepalona płytka czy tam coś). Kosztowało mnie to jedyne 25 zł i radyjko śmiga jak nowe. A czy to w ogóle jest możliwe, że takie cuda (uszkodzenie gruszki) mogło się zdażyć podczas bardzo silnej burzy. Bo miałem wątpliwą przyjemność jechać w takich warunkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”