Dziwne zachowanie TTI-880

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

serafin84
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-11, 21:23
Lokalizacja: Ostrów
Kontakt:

Dziwne zachowanie TTI-880

Post autor: serafin84 »

Witam
Mam problem z moim radyjkiem TTI-880, mianowicie
Czasami jest tak że radio działa zupełnie normalnie, ale ostatnio coraz częściej po prostu zachowuje eis jak by nie miało podłączonej anteny.
Niby słyszę jak mobilki nadają, ale aby coś usłyszeć muszę mieć rozkręconego squida i głośność rozkręconą do końca.
Dziwne, ponieważ czasami jak radiem się potrząśnie (Leży w schowku pod zapalniczką w Mazdzie) to zaczyna działać normalnie. ale jak jade po dołkach to jest różnie.
Ostatnio sprawdzałem SWR i w momecie gdy działało prawidłowo wskaźnik pokazywał w okolicach 1, gdy działało powiedzmy w trybie podejrzanym SWR wskazywał na 20 1.5
Dzięki za pomoc
tchopz
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-19, 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tchopz »

Może kabel od anteny połamałeś...
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

wtyczke antenowa sprawdzałes
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

sprawdź instalację antenową, antenę, magnes (jak masz), wtyczki, kabel. jeśli tu będzie ok. poszukaj zimnych lutów na radiu...
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

serafin84 pisze:Ostatnio sprawdzałem SWR i w momecie gdy działało prawidłowo wskaźnik pokazywał w okolicach 1, gdy działało powiedzmy w trybie podejrzanym SWR wskazywał na 20 1.5
I sam sobie odpowiedziałeś na pytanie

a więc problem zkwi gdzieś pomiędzy wtyczką antenową a czubkiem anteny. :mrgreen:

Żarty żartami a teraz na poważnie.
Pożycz antenkę od kolegi i zobacz co się dzieje. Jeśli wszystko jest OK patrz początek mojej wypowiedzi jeśli nie jest OK to problem tkwi w radiu.

Jeśli wychodzi na uszkodzenie antenki - antena do rozbiórki ze szczególnym ukierunkowaniem na wtyczkę
YIP YIP
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

tchopz pisze:Może kabel od anteny połamałeś...
Taaak, to też mój konik.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
tilk
Posty: 124
Rejestracja: 2010-03-21, 22:50
Lokalizacja: Tczew / Malbork

Post autor: tilk »

sprawdź połączanie gruszki z radiem .... ja miałem bardzo podobny problem i po sprawdzeniu okazało się że był zimny lut w wtyczce od gruchy .
Na KF Yaesu FT 450 +diopl wieloramienny ,na UKF Yaesu FT 7900 + UVS 300 baza +na mobilu NR 770
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”