Anytone AT-6666

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Anytone AT-6666

Post autor: tarnus »

Andy umieścił kiedyś na YT krótki film z AT-6666 na którego próbkę czekamy.
Z samego filmu niewiele wynika.
Jedynie komentarz który cytuję zawiera coś więcej

"Wish better more than AT-5555
frequency stable no more swing..........
wish have TCXO
wish have cooling fan system
wish have good microphone
wish have multi color dispaly
product still testing running"
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Dotarł dzisiaj do mnie zapowiadany Anytone AT-6666.
http://fotoo.pl/show.php?img=708617_dscn0370.jpg.html

Wersja jaką otrzymałem zaprogramowana jest jako eksportowa czyli 28,000-29,695MHz
Mam kabelek do programowania ale nie doszedł jeszcze program do mnie ani instrukcja obsługi.

Radio ma identyczną płytę główną co lincoln II a w zasadzie to lincoln ma tą samą płytę co AT-6666.
http://fotoo.pl/show.php?img=708533_dscn0371.jpg.html
Filtr HT, dla nas ostatecznie będzie węższy IT.
Gruszka trochę badziewiasta w dotyku.

AM/FM/SSB.
Mocy wyjściowej i czułości jeszcze nie podam bo nie zmierzyłem.
Moc jak zmierzę to na pewno selektywnie czyli to co faktycznie jest na częstotliwości podstawowej a nie z ewentualnymi harmonicznymi.
Zmierzyłem wstępnie IP3 (bez zablokowania ARW) i wyszło mi że na full wzmocnieniu RF-GAIN ma IP3 wynosi -15dBm.

Jakie fiuczery posiada.
Regulowany RF-Gain, SQ, Clarifier, Power. Wzmocnienie mikrofonu ustawiane jest w Menu. Funkcje ASQ, Scaner, Memory, DW, Lock, TOT, EMG.
Praca z przemiennikami amatorskimi na 10m (shift +/- 100kHz), pamiętane są kanały które ustawimy do pracy z przemiennikami

Można włączyć funkcję pomiaru SWR lub napięcie zasilania albo odliczania pozostałego czasu nadawania TOT. Wszystkie te wartości podawane są cyfrowo na wyświetlaczu podczas nadawania w miejscu częstotliwości


W menu głównym dostępnym po długim naciśnięciu przycisku MENU/FUNC dostępne są funkcje:
1. Beep on/off
2. Indicator SWR/TOT/DC
3. Mic 0...36
4. Nog off...32
5. TOT off...600
6. TSR on/off
7. TDC on/off
8. SCM Sq/Ti
9. Fine on/off
10. Color white/blue/green/red/yellow/purple/cyan
11. Reset Opt/All

W Menu pod przyciskiem pokrętła kanałów (który jest także wciskany) dostępne są po długim naciśnięciu takie funkcje:
1. Hicut on/off
2. NB on/off
3. Roger on/off
4. Echo on/off
5. Step 10kHz/5kHz

Krótkie naciśnięcie pokrętła zmiany kanałów daje możliwość zmiany kroku przestrajania od 100Hz do 1MHz. Ustawiona wartość tym sposobem pamiętana jest indywidualnie dla kanałów. Ilu kanałów, czy wszystkie czy kilka, nie sprawdzałem, ale dwa zapamiętał, można sobie tym sposobem pomieszać kanały dowolnie i na każdym z nich mieć inne dostrojenie.

W Menu dostępnym po naciśnięciu kombinacji FUNC oraz pokrętło zmiany kanałów dostępne są funkcje:

1.PD on/off
2.Busy on/off
3.TSQ CTCSS/DCS
4.Scan add/del
5.Repeater off/-/+

Dostępne są także funkcje serwisowe:
Korekcji częstotliwości VFO oraz BFO dla dla AM/FM/USB/LSB
Korekcji SQ, ASQ, SWR, S-metra i mocy i jakiś jeszcze pierdół których wolę nie ruszać.


Zapewne jeszcze parę rzeczy się zmieni w sofcie.
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Post autor: Deiksowiec »

Jak się trochę pobawisz, oceń to radio w stosunku np. do kpo dx-5000 i jacksona 2 :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

jak się to spisuje ? i jak cenowo będzie stało ?
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

tarnus, powiedz czy ta duża gałka od zmiany kanałów/ częstoty chodzi skokowo czy płynnie i jeszcze podał byś wymiar radia razem z gałkami , czy z tyłu jest radiator i jak cena by była za to radyjko .
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Czy przy przestrajaniu co 100Hz na przykład za każdym przeskokiem wycisza odbiornik?
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Gałka chodzi skokowo, niestety. Wymiary 15,8x4,6x22,5 bez gałek i radiatora. Gałki wystają gdzieś na około 2,5cm, radiator na około 3cm, podobnie wygląda kształtem jak w Apollo 1 Teraz nie zmierzę dokładnie, bo nie mam przy sobie radyjka. Radio może kosztować w zakresie 600-900zł ale ile dokładnie to za wcześnie teraz cokolwiek mówić.
Mam już soft, jak wrócę z Wieliczki, to będę nim działać w domu na antenie lemm AT-107.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:Czy przy przestrajaniu co 100Hz na przykład za każdym przeskokiem wycisza odbiornik?
M
Tak, deczko wycisza, ale to na bardzo krótka chwilę, więc nie jest to aż tak upierdliwe. PLL musi się zapętlić zapewne.
Regulacja Clarifierem jest oczywiście płynna.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

tarnus pisze:
Besserwisser pisze:Czy przy przestrajaniu co 100Hz na przykład za każdym przeskokiem wycisza odbiornik?
M
Tak, deczko wycisza, ale to na bardzo krótka chwilę, więc nie jest to aż tak upierdliwe..
Słabo. Czy możesz zademonstrować na to na krótkim filmie na stacji pracującej na SSB jak przestrajasz się co 100Hz w bok od częstotliwości bazowej?
Dzięki, M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Nawet jak wycisza to da się poprawić, żeby nie wyciszało. Zrobiliśmy tak w DX-5000 i CRE 8900:
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Czy się da to będziesz mógł stwierdzić jak to zrobisz i będzie działać w tym radio.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:Czy się da to będziesz mógł stwierdzić jak to zrobisz i będzie działać w tym radio.
M
Działa. Banalne w zrobieniu.


Udało mi się w południe trochę odsłuchać i nagrać co nieco.

https://www.youtube.com/watch?v=zKufusIGyuY
https://www.youtube.com/watch?v=7tfuCL5HllQ
https://www.youtube.com/watch?v=LRtdMElJvm4
https://www.youtube.com/watch?v=802Mngrt71g

Zapoznałem się z tym prototypem że tak powiem. Co zauważyłem.
NB - działa bardzo dobrze.
RF-Gain - działa bardzo dobrze.
HiCut - deczko może za dużo tnie, ale gdy podłączam zewnętrzny głośnik to już jest OK.
Echo - musiałem skorygować peerki, zmniejszyć delay oraz poziomu. Teraz jest dość przyjemne i pomaga a nie przeszkadza.
Zestroiłem precyzyjne cały tor odbiornika, radio zyskało deko na czułości.
Skorygowałem VFO oraz BFO.
Zmierzyłem moc. AM 15W, FM 45W, SSB nie zmierzyłem jeszcze bo tłumik mam do 40W a drugi mocniejszy jest pożyczony. Producent zapewnia że jest to 60W na SSB.

Co jest na pewno do poprawy:
Regulacja siły głosu - zaczyna się od jedynki, przy czym jedynka to zero głosu a na dwójce pojawia się głos ale za głośno.
S-metr - z generatorem, czyli ze stałym poziomem sygnału pokazuje na wszystkich modulacjach poprawnie, ale jak jest podłączona antena (lemm AT-107) to pokazuje pogodę, skacze jak zwariowany nie ważne czy to AM czy to FM czy SSB.
SQ oraz ASQ też do poprawy. Przy generatorze działają prawidłowo, natomiast z anteną jak chcą. Czasem przy silnym sygnale otworzy się albo zamknie jak mu pasuje.

To jest próbka która wymaga jeszcze poprawek. Nie jest to końcowy egzemplarz do produkcji.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

tarnus pisze:
Besserwisser pisze:Czy się da to będziesz mógł stwierdzić jak to zrobisz i będzie działać w tym radio.
M
Działa. Banalne w zrobieniu.
[...]
To jest próbka która wymaga jeszcze poprawek. Nie jest to końcowy egzemplarz do produkcji.
Czy w produkcie końcowym ta niedoróbka będzie usunięta?
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

kubaopp pisze:fabryka wygląda ładnie

http://vod.alibaba.com/50/07/53/50075309_56.asf
No mamy zdjęcia ich najnowszej linii produkcyjnej uruchomionej pod koniec zeszłego roku. Kupa sprzętu pomiarowego. Masa kasy.

A tu jeszcze jeden film już z zablokowanym MUTE podczas przestrajania. Zablokowanie trwało tyle co rozkręcenie radia plus 15 sekund i skręcenie.

https://www.youtube.com/watch?v=03mrc5uzRc4
Zablokowany

Wróć do „AnyTone”