AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: Mayor7 »

Daje do myślenia. Nie powinno tak być.
Temperatura nie jest zgubna dla tranzystora i naprawdę można go zagrzać porządnie i powinien wytrzymać.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 552
Rejestracja: 2015-01-05, 01:32
Znak/ranga: 161HF001
Lokalizacja: Wrocław JO81KD

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: suzu4x4 »

w mnie też radio przestało nadawać :
https://www.youtube.com/watch?v=XYCJ6uyechY" onclick="window.open(this.href);return false;

tyle że mi bez problemu naprawili w ramach gwarancji ;-)
Mobil - Legend III white + SIRIO SILVER 90
Kamper - AT6666 + Sirio Carbonium 27 Black/Santiago 1200/Antron A99
Będe jechał zapraszam do rozmowy
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Witam serdecznie,
nie prowadzę serwisu cb, ale z elektroniką mam do czynienia od .... no już ponad 20lat więc może coś podpowiem.

Najczęściej spotykaną przyczyna uszkodzeń tranzystorów mocy to tak zwane "zimne luty". Jest to tym bardziej spotykane w w radiach mobilnych, gdzie są one narażone na wstrząsy itp. Zjawisko potęgują obecnie stosowane luty bezołowiowe - połączenia lutowane są twardsze, a więc bardziej kruche. Nie ma tutaj znaczenia producent. Tego typu usterka może wystąpić w każdym sprzęcie i myślę że właśnie taka przyczyna była w przypadku radia kolegi suzu4x4.
Aby usunąć tego typu usterkę z reguły wystarcza polutować tranzystory na nowo lub wymienić uszkodzone tranzystory przy czym również wykonamy nowe połączenia lutowane.

Drugą przyczyną mogą być kondensatory elektrolityczne które wysychają, choć przy tych radiach, które nie mają przecież 10 lat, taką ewentualność bym wykluczył. Postawiłbym bardziej na wzrost napięcia zasilacza końcówki mocy w momencie włączenia TX, lub wzrost napięcia w obwodzie bazy tranzystora za co odpowiedzialne są kondensatory elektrolityczne. Może też być przyczyną kondensator w obwodzie kolektora oraz ogólnie brak stabilizacji napięcia po naciśnięciu PTT obwodu zasilania końcówki mocy. Temperatura czy jakość chłodzenia nie ma tutaj za bardzo znaczenia. Przy pikach napięciowych o których piszę, a które mogą uszkodzić tranzystor, nawet nie zdąży się on zagrzać. To może być przypadłość danego radia - jakiegoś błędu projektowego lub jeśli to są tylko incydentalne przypadki - nie za dobrej kontroli jakości produkcji.

Może być jeszcze jedna przyczyna: wyładowanie elektrostatyczne wchodzące przez gniazdo antenowe.
Zobaczcie ten film: https://youtu.be/VzP_9-GB72s
Takie coś z całą pewnością może uszkodzić tranzystory, a sytuacja jest spowodowana brakiem zwarcia anteny do masy. Jeśli ktoś jeszcze nie rozumiał różnicy pomiędzy anteną zwartą lub nie, to własnie w antenie zwartej nie wystąpi takie zjawisko - to jest główna zaleta anten które nazywamy zwartymi. Ich konstrukcja, dodatkowy odczep od cewki powoduje, że ładunki elektrostatyczne które zbierają się na antenie są odprowadzane do masy i nie obciążają one tranzystorów mocy.
Na filmie jest pokazany skutek braku zwarcia anteny bazowej. Musimy pamiętać że w przypadku mobila zjawisko może być potęgowane przez prędkość jazdy. Im wyższa prędkość jazdy, tym więcej ładunków elektrostatycznych odkłada się w antenie.
Ten przypadek uszkodzenia tranzystorów mocy rozpatrywałbym jako skutek użycia taniej, nie zwartej anteny, którą oczywiście warto byłoby zmienić na inną - zwartą.

Pewnie nie wyczerpałem wszystkich możliwości, ale podałem te najczęściej spotykane.
Pozdrawiam i dalekich łączności.
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Pytanie i prośba zarazem:

Ma może ktoś z was program do AT-6666? Ale nie chodzi mi o software, ale o program z częstotliwościami kanałów i innymi ustawieniami, czyli coś co można by nazwać "wsad".
Wiem że coś takiego dodaje Konector do swoich Anytone.

Byłbym bardzo zobowiązany.
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Ostatnia prośba nieaktualna.

Wszystkie ustawienia oraz częstotliwości poszczególnych kanałów we wszystkich bandach pobrałem do programu z radia :-D . Zmodyfikowałem pod kątem moich potrzeb i przesłałem z powrotem do radia więc jest ono ustawione dokładnie tak jak tego chciałem :rofl: . Oprócz tego zapisałem konfigurację do pliku tak więc w każdej chwili, gdyby zaszła taka potrzeba, mogę w łatwy sposób przywrócić wszystkie ustawienia.

Pozdrawiam forumowiczów.
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: angel_dark666 »

Stałem sie posiadaczem tego radia w wersji Tuning Konektor, fakt dość mocno sie grzeje, pod koniec tygodnia sprawdze ile w rzeczywiscości wypluwa mocy, modulacja dobra nawet z orginalnego mikrofonu, szkoda ze nie ma schematów do niego bo zastanawiam sie jak jest zrobiony tor mikrofonowy ponieważ czy używam mikrofonu orginalnego czy grzebniętego Astatica Road Devil, różnica nie jest bardzo odczuwalna a mój Astatic ma naprawde wykop. Prosta obsługa, małe wymiary to zalety, ale zdecydowanie ma za mały radiator, ma większą czułość niz mój Lincoln , czy Valery ale ma wieksze tło szumowe. Gałka do zmiany kanałów ma mały luz, potencjometry dwuosiowe dla ludzi z dużymi paluchami jak moje troche cięzkie w obsłudze ale idzie się przyzwyczaić. Na duży plus zasługuje ASQ bo naprawde dobrze działa, jak nie lubie tej funkcji i nie uzywam to w tym radiu spisuje sie dobrze. Co do samych tranzystorów 3x mosfet 13N10 nie ma sie co przejmować temperaturą, pracują z max temp ciągła 175 stopni więc nie usmażycie ich w normalnych warunkach. Z radia mozna spokojnie wyciągnąc większą moc tylko nie wiadomo jak z modulacją i juz mocno grzejącym sie radiatorem. Przebitki z "piątek" na standardowym poziomie , ma nawet dobre filtry ponieważ daje rade z moim car audio i zakłoceniami na drogach gdzie poprzednie radia nie dawały rady. Echo po dobrym ustawieniu bardzo przyjemne dla ucha, jak dla mnie to za bardzo zblokowany tor mikrofonowy bo nie przenosi wysokich tonów. Ogólnie radio warte swojej ceny jezli ktoś potrzebuje nowego radia z SSB, gwarancją i o małych gabarytach:)
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: angel_dark666 »

Po testach wyszło ze mój egzemplarz ma orginalnie 12 wat AM, 41wat FM, oraz 55wat SSB. Jak pisałem radio ma potencjał więc go wykorzystałem czyli w tym momencie mam 50wat AM, i 100wat SSB , FM nie ruszałem, narazie wsadziłem jeden wentylator na radiator i jest ok, ale myśle ze dwa małe wentylatorki spokojnie wystarczą:)
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkow

Post autor: ptasznikos »

A jak na ten moment wygląda sytuacja z modulacją?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: angel_dark666 »

Nie wiem jeszcze ponieważ czekam na antene do mobila to wtedy sprawdze, ale zrobiłem pare dx i nikt nie narzekał
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: angel_dark666 »

Radio pod wzgledem mocy, moc oczywiście mierzona na sztycznym obciązeniu :
mój egzemplarz ma max 85wat na SSB i 60wat AM, z tym ze juz przy 25watach nośnej AM osiągamy max moc z modulacją w moim przypadku to ok 75 wat więc dalsze zwiększanie mocy nie ma sensu. Wentylatory dają rade, radiator nie nagrzewa sie tak bardzo i jest ok. Jeśli będe mógł zrobie test modulacji i wstawie film na YT.
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: angel_dark666 »

Test modulacji AM wykonany. 25 wat nośnej ok 75 wat z modulacją, orginalny mikrofon, wartość MIC na max.


http://uploaduj.net/D81271/test-am-ogg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: angel_dark666 »

Mam pytanie, da sie jakoś dodać inne dzwieki beepa nie zmienijąc mikrofonu idodawania jakiś extra płytek ? te orginalne są zdecydowanie za długie.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: Hasan-Łódź »

Jak podłączysz pod kompa to masz generator RB i sobie ustawiasz dokładnie jaki chcesz :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Re: AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkow

Post autor: angel_dark666 »

Hasan-Łódź pisze:Jak podłączysz pod kompa to masz generator RB i sobie ustawiasz dokładnie jaki chcesz :)
Dzieki na odp, czyki kabel do radyjka ma tam wbudowany jakis interfejs zeby program go rozpoznał?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: Hasan-Łódź »

Są opisy na forum jak taki kabel zrobić samemu, można też kupić gotowca.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „AnyTone”