AnyTone SMART

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

DANIELEKiol
Posty: 9
Rejestracja: 2016-11-04, 16:31

AnyTone SMART

Post autor: DANIELEKiol »

Witam mam zamiar kupić nowe radio + antenę i rozważam zakup radyjka AnyTone SMART oraz antenę sirio omega27 1m do samochodu Vectra C z silnikiem diesla CDTI czy ktoś mógłby się wypowiedzieć i doradzić mi jak taki zestaw może współpracować z dieselkiem? obecnie używam od około 9 lat President Johnny II + Sirio AS-100 ( dwa benzyniaki i teraz 5 lat w Vectrze cdti) ale już radyjko chyba wyeksploatowane i nie ma sensu go jakoś naprawiać i dlatego myślę nad zakupem nowego zestawu...zestaw ma służyć do prywatnego samochodu robiącego rocznie +- 15tyś km do nasłuchiwania i czasem pytania o ścieżkę jak to zazwyczaj bywa ale chciałbym żeby nie był to potocznie mówiąc szumofon
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

AnyTone SMART

Post autor: poweredge »

DANIELEKiol,

Ja to proponuję najpierw organoleptycznie sprawdzić to radio .. Pierwsza podstawowa sprawa to jego obsługa , jak tyle lat przywykłeś do obsługi radia typu JII to to może cię sparaliżować (łączone funkcję obsługi radio-mikrofon) . Kluczowe jest miejsce montażu aby to jakoś w razie potrzeby ogarnąć i nie za wiele się rozpraszać podczas jazdy . Tu nie będzie czegoś takiego jak na ślepo przekręcić gałkę którą już intuicyjnie się wie gdzie jest :-D

Co do pracy w CDTI to nie pomogę bo nie mam pojęcia ,ale mistrzem odfiltrowania zakłóceń to ono nie jest :-| Choć możliwość ustawienia kilku progów działania ASC będzie działo lepiej niż fabryczne ASC w JII .
....
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

AnyTone SMART

Post autor: ochkarol »

To fakt. Brak gałkowania wpienia.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

AnyTone SMART

Post autor: Pieczar »

Miałem to samo z bliźniakiem tego radia. Brak gałkowania mniej wpienia przy radiu w gruszce.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
DANIELEKiol
Posty: 9
Rejestracja: 2016-11-04, 16:31

AnyTone SMART

Post autor: DANIELEKiol »

możesz mi to rozjaśnić?
DANIELEKiol
Posty: 9
Rejestracja: 2016-11-04, 16:31

Re: AnyTone SMART

Post autor: DANIELEKiol »

ochkarol pisze:To fakt. Brak gałkowania wpienia.
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

AnyTone SMART

Post autor: ochkarol »

Chcesz np przekręcić RF to musisz nacisnąć przycisk w radiu i następnie przycisk na gruszce.
Beznadzieja...
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

AnyTone SMART

Post autor: maraft1 »

Używam tego radia już jakiś czas, przy ML145 i asq na 8 mam radio w pełni bezobsługowe. W mieście nie wchodzą trajtki i inne zakłócenia. Łączność przez gęstą zabudowę miasta w szczycie to ok~5km a poza miastem śmiało słyszę najsłabsze sygnały i dogaduje się. Wg mnie pozostaje kwestia siana silnika ale to sprawa indywidualna u mnie samochód nie siał w żadnym radiu.
]
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

AnyTone SMART

Post autor: ochkarol »

Ja mam SQL na sztywno, na 1,2 bo na ASC na 9 za dużo syfu się wdzierało. Mam Sirio AS 100.
Jak przejeżdżam blisko trolejbusa to muszę wcisnąć RF (ustawiony jest na 12).
Generalnie w mieście - przy tych ustawieniach - wystarcza mi włączanie i wyłączanie RF.
W trasie mam ASC na 7 i RF obsługuję analogicznie jak w mieście (w razie potrzeby).

Poza tym wpienia mnie ciężka grucha. W Atenie była o połowę lżejsza.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

AnyTone SMART

Post autor: Bartek048 »

Ja mam znowu Anytone Mini, teroretycznie nieco węższy filtr, ASQ na 8 i starcza, w razie W wciskam tylko przycisk RFG które ustawione mam na 12 i po ustaniu zakłóceń ponownie jedno kliknięcie wyłącza RFG, bezobsługowe radio. Wg. mnie identycznie działał CRT Mike, używałem ich jednocześnie i nie odczułem większych różnic także dla każdego coś dobrego, jak nie ma miejsca na montaż to warto pomyśleć wlasnie o CRT Mike.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

AnyTone SMART

Post autor: ochkarol »

Ja też kupiłem Smarta ze względu na gabaryty. Poprzednia Atena nie mieściła się pomiędzy tunelem środkowym a fotelem pasażera.
Jak dla mnie - po zmianie Ateny na Smarta - to ten ostatni jest zbyt czuły na śmieci.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
DANIELEKiol
Posty: 9
Rejestracja: 2016-11-04, 16:31

Re: AnyTone SMART

Post autor: DANIELEKiol »

ochkarol pisze:Ja też kupiłem Smarta ze względu na gabaryty. Poprzednia Atena nie mieściła się pomiędzy tunelem środkowym a fotelem pasażera.
Jak dla mnie - po zmianie Ateny na Smarta - to ten ostatni jest zbyt czuły na śmieci.

po zmianie anteny czyli radia? tak bo trochę nie łapię
wojteketjow
Posty: 150
Rejestracja: 2014-01-20, 18:48
Lokalizacja: Wrocław

AnyTone SMART

Post autor: wojteketjow »

Walker mod. Konektor + Megawatt 4000 + FireStik FL-3 + Sirio T-3 27 + KONEKTOR MINI 40
był: Teddy, Megawatt 3000, AS 100
DANIELEKiol
Posty: 9
Rejestracja: 2016-11-04, 16:31

Re: AnyTone SMART

Post autor: DANIELEKiol »

wojteketjow pisze:Atena to nie antena :-P

http://konektor5000.pl/index.php?p31,la ... dual-watch
czyli czytając antena mam rozumieć radio?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

AnyTone SMART

Post autor: Olo.. »

Przecież napisał "Atena" :shrek:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „AnyTone”