SMART .vs. MINI MK3

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: tarnus »

Micro ma fabrycznie filltr HT. Mini mk ma fabrycznie IT.
scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: scullyttz »

Sorry. Dokładnie - chodziło mi o mini mk3 ze względu na węższy odbiornik.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: BeBek »

Z ciekawostek pojawił się jakiś czas temu model 'n'
Jako CRT ONE wersja 'n' wygląda jak wersja bez 'n' ale ma zmieniony wyświetlacz na którym jest "s-metr" gdyby ktoś chciał a np. SMART mu się nie podobał, lub przeszkadzały mu świecące po bokach diody TX/RX
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
emkasw
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-10, 10:20

Re: SMART .vs. MINI MK3

Post autor: emkasw »

A tak z innej beczki, porównując te dwa radyjka (Smart i MK3) do Ubota 520xl (z 2008 roku, pierwsze Chińczyki) to będą mniej "szumiały"? Chodzi mi głównie o jazdę po mieście gdzie SQ normalnie mam na godzinę 11 a RF na około 13/14, ale przejeżdżając nad torami albo przy dużych reklamach mocno szumi. Znowu skręcając mocniej na pokrętłach robi się już głucho i słychać tylko naprawdę mocne stacje. Antena to Sirio T3-AS. Zastanawiam się właśnie nad jednym z tych maluchów (raczej MK3) ale nie chcę jak w tym powiedzeniu zamienić siekierki na kijek. CB w aucie to dla mnie typowy antymisiek + pomoc w razie objazdów. Ktoś coś podpowie? :-)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: cassiopeia »

emkasw pisze:przejeżdżając nad torami albo przy dużych reklamach mocno szumi
przed takimi rzeczami uchroni Cie ASC w Harry 3
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: c64club »

I nie usłyszysz akurat jak Ci kolega odpowiada która ulicą objechać wypadek, bo się nie przebije przez szum z trakcji.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: cassiopeia »

Jesli modulacja sie przebije przez szum to asc wpusci to razem z szumem. Jesli nie to i tak nie uslyszy nawwt jak nedzie mial recznie otwarego sq
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: AntekPabianice »

Piszesz, bo wiesz? Używałeś?
W Harrym III ASC działa inaczej, niż w innych radiach. Wpuszcza nawet slabe komunikaty, a blokuje szumy na poziomie 9s.
Do poczytania:
http://cb-forum.pl/viewforum.php?f=16&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=16&t=27288" onclick="window.open(this.href);return false;
Przestrzegam przed dyskusją o H III w tym temacie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: scullyttz »

Miałem wiele cb ale ten mini mk3 był najprzyjemniejszy zaraz po President Johnson II ASC... Nawet przyjemniejsze. To aż nie wiarygodne ale jak widać miniaturyzacja postępuje, zapewnie niedługo będą cb radia wielkości paczki zapałek.

Jak ktoś się zastanawia to ja śmiało polecam. Jak pomyślę, że takie stare paździerze miałem wielkie szumofony to teraz w sumie się śmieje z tego, że już się tego pozbylem.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: marekb »

To jakie miałeś te radia ze mini mk3 jest lepsze,pochwal się.
scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

Re: SMART .vs. MINI MK3

Post autor: scullyttz »

A co tu się chwalić. Miałem tego trochę i te radyjko mnie naprawdę zaskoczyło. Miałem wrażenie że, lepiej pracowało od President Johnson II ASC... To coś w tym musi być prawda? Wniosek jest jeden nie ma co popadać w skrajności przy zakupie cb radia. Kwota rzędu 200-240zl to już numer jeden jak dla mnie. Żadne Unideny, Onwy, Cobry(te stare), Nawet President Jackson się przy tym chowa, Omega, Mini mk3 (to chuba wyglada jak onwa turbo ?), i jeszcze tego trochę było ale nie mam zwyczaju pamiętać badziewia ani też nie muszę mieć w życiu 100 różnych modeli cb radia żeby móc dojsc do jakiegoś wniosku :-o, również kupiłem jakiegoś paździerza tu z forum (nigdy więcej staroci).

Wystarczy mieć choćby z 15-20 modeli z różnych półek cenowych żeby mieć rozeznanie co się chce i mieć świadomość w czym jedno jest lepsze od drugiego a nie opierać się na cyferkach i przebiegach z oscyloskopu itd. Wszystko opieram na wrażeniach odsluchowych, ewentualnie z ciekawości sprawdziłem moc nadawania i tyle... Pasmo cb to tyle śmieci, że nie dziwię się, że mało kto już korzysta z cb radia... (w tym ja). Moje wrażenie odsluchowe są dla mnie ważniejsze.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: marekb »

Myślę że kolega
scullyttz pisze w tym temacie posty sponsorowane lub nie wie co pisze.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: SMART .vs. MINI MK3

Post autor: Sahim »

Raczej nie wie. Albo liczy że inni nie wiedzą :)

.. wytapane Tapatalkiem ..
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: SMART .vs. MINI MK3

Post autor: Lopez »

Poniosła chłopaka fantazja. Jak Jackson jest gorszy od mini mk3, to już nie mam więcej pytań.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

SMART .vs. MINI MK3

Post autor: AntekPabianice »

Może tak być, jak Jackson był popsuty ;-)
Może po modach w pewnej warszawskiej firmie :mrgreen:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „AnyTone”