Podkładka pod magnes

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

rustin
Posty: 121
Rejestracja: 2012-07-26, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Podkładka pod magnes

Post autor: rustin »

Witam
Mam naklejkę przezroczysta pod magnes, na magnesie oryginalna czarna osłonę. Powiedzcie czy z czasem nie będzie problemu z ściągnięciem tej foli i nie zostaną odbarwienia?
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: REDWHITE »

Ja miałem na dwóch autach i obecnie na trzecim .

Pierwszy metalic , drugi zwykły - co prawda ściągać należy w ciepły dzień lub podgrzać po dłuższym czasie użytkowania ale u mnie nie było żadnego odbarwienia. Pozostałości po kleju doskonale schodzą plakiem
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: BeBek »

Od słońca z czasem podkładka zacznie wulkanizować. Ja zmieniam profilaktycznie co około pół roku na nową.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: Szpadyzor11 »

Ja polecam od siebie magnetyczna podkładkę, i do tego zalecam sprawdzić raz na jakiś czas czy wilgoci nie ma pod spodem bo potrafi z czasem lakier odparzyć, co prawda częściej spotykałem sie z tym zjawiskiem przy gumowej podkładce w antenie niż przy samej magnetycznej podkładce. Warto sprawdzić raz na jakiś czas niż zalowac. :-) takie odparzenie lakieru to na chłopski rozum po prostu miejsce ciemniejszego lakieru, da rade i ręcznie spolerować delikatna szmatką i pasta polerska, przynajmniej u mnie dawalo radę ;-)
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Valdi77
Posty: 277
Rejestracja: 2014-01-25, 17:33
Znak/ranga: 161CBF159
Lokalizacja: Sieradz/Kalisz (JO91FR)
Kontakt:

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: Valdi77 »

Szpadyzor11 pisze:Ja polecam od siebie magnetyczna podkładkę, i do tego zalecam sprawdzić raz na jakiś czas czy wilgoci nie ma pod spodem bo potrafi z czasem lakier odparzyć, co prawda częściej spotykałem sie z tym zjawiskiem przy gumowej podkładce w antenie niż przy samej magnetycznej podkładce. Warto sprawdzić raz na jakiś czas niż zalowac. :-) takie odparzenie lakieru to na chłopski rozum po prostu miejsce ciemniejszego lakieru, da rade i ręcznie spolerować delikatna szmatką i pasta polerska, przynajmniej u mnie dawalo radę ;-)
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Z tymi podkładkami magnetycznymi to różnie bywa.
Było już o tym http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... agnetyczna i wychodzi na to, że nie jest to specjalnie polecany produkt, no ale decyzja należy do użytkownika.
Waldek (Valdi77 - wcześniej - kris34) 161CBF159
car 1 - M-tech legend III (tuning Konektor) + Sirio SG-CB 1400/Prsident Ohio
car 2 - President johnny II asc (tuning Konektor) + Sirio T-2 27
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: Szpadyzor11 »

Każdy szuka jakichś półśrodków, ja napisałem to co mam u familii w autach, najlepiej to montaż w dziurkę, ale czasem sytuacja na to nie pozwala ;-)
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: BeBek »

Według mnie lepsza jakaś podkładka niż porysowany dach, bo nawet jakieś odbarwienie jest lepsze niż uszkodzony mechanicznie lakier.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: Szpadyzor11 »

W pełni sie z Toba zgadzam, u mnie jak mialem antenę na placku to bardziej porysowałem dach kablem niż magnesem :)
Wystarczy popatrzeć na drogach jak ludzie maja "zabezpieczony" dach, począwszy od reklamowek poprzez szmatki czy kawałki dętki podłożone pod magnes, ale spokojnie, u mnie ludzie w większości kupują zestawy na alledrogo i pierdolut na dach bez kontrolowania swr-a ;-)
I potem pytania ciągłe od tego samego Gościa o tą sama "dróżkę" i wszyscy w końcu wiedzą tylko nie on :-)
P.S. Nie wspominam juz o najczęściej padającym "sprawdzam radio..." :-P
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: olo_r »

To trzeba przewiercić, wtedy jest uszkodzony na stałe :)
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: Szpadyzor11 »

Dokladnie, i się nie martwic o rysowanie dachu ;-)
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Re: Podkładka pod magnes

Post autor: Kasztelan »

Dodatkowej podkładki nie używam, magnes na gumowej fabrycznej osłonie. Zdejmuję antenę do mycia, a po wyschnięciu to miejsce przesmaruję woskiem/pastą do lakieru.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”