Miernik Nissei TM-4000X

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Miernik Nissei TM-4000X

Post autor: BigMonster »

Ktos uzywal? Jakies opinie? Bo mnie kusi, wiem ze cenowo nie daleko od analizatora ale takie cos mi bardziej potrzebne.

http://konektor5000.pl/index.php?p653,n ... q-krzyzowy" onclick="window.open(this.href);return false;
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miernik Nissei TM-4000X

Post autor: Hasan-Łódź »

Z wad to wyświetlacz częstotliwości w ciągu dnia jest nieczytelny (słaby kontrast wyświetlacza). Poza tym działa jak najbardziej OK, ale w mojej opinii w tej cenie lepiej kupić Daiwę bądź dołożyć do analizatora antenowego.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Re: Miernik Nissei TM-4000X

Post autor: BigMonster »

Wiem ze analizator sie bardziej oplaca, tylko ze ja albo sobie sprawdzam moja nowa instalacje, albo znajomym ktorzy jada do PL i wlasnie kupili/pozyczyli radio i antene. Wiec mnie ten nissei ciagnie bo jednym urzadzeniem sprawdze swr (czy antena dobrze dziala), moc (czy nie znalezli albo nie oddaja mi upalonego radia), modulacje (czy mikrofon dziala) i czestotliwosc (czy radio szumi bo odstrojone).

Ale jestem otwarty na sugestie.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Re: Miernik Nissei TM-4000X

Post autor: BigMonster »

Obrazek

No i jest wiec mala recenzja. Miernik troche wiekszy niz moj poprzedni tm 3000, sprawia wrazenie solidnie wykonanego, mocna obudowa z grubego metalu. Na zdjeciach wskaznik wychylowy wyglada na maly ale w rzeczywistosci jest odpowiedni i czytelny.

Mierzenie SWR. W reszcie mam krzyzowy :) . Miernik sprawdzony na sztucznym obciazeniu zetagi 50 Ohm i 100 Ohm domowej roboty i radiach jfk II oraz anytone 5555n. Wskazania odpowiednio 1.05 dla 50 Ohm, i rowne 2.0 dla 100 Ohm. Blad wynika bardziej ze wskaznika wychylowego i podzialki skali, grunt ze dziala prawidlowo.

Pomiar modulacji. Dziala, wskazania dla JFK II oraz Anytone pokrywaja sie z miernikiem nissei tm 3000.

Pomiar mocy. Przy zakupie poprosilem chlopakow z Konektora zeby sprawdzili wskazania miernika i sytwierdzili ze pokazuje wszystko prawidlowo oprocz mocy. Ponoc troche zaniza w dolnym zakresie (pokazuje 3,5W zamiast 4W), wieksze moce pokazuje prawidlowo. Osobiscie nie zauwazylem, JFK II wychyla 5W czyli tyle ile mi zawsze pokazywal na innych miernikach, Anytone 5555n wychyla 12W czyli tyle ile mowi pudelko (nowe radio wiec nie mam porownania).

Miernik czestotliwosci. Pokrywa sie ze wskazaniami wyswietlacza anytone, bardzo milo mnie zaskoczyl fakt ze czestotliwosc mozna mierzyc rowniez bezprzewodowo zblizajac nadajnik do malej antenki z tylu. Wiec mozna tez sprawdzac reczniaki bez kupowania adapterow. Konektor powinien to dodac do opisu bo fajna funkcja.
Co do uwagi na temat slabego wyswietlacza hertzmiarki, i chlopaki w sklepie i Hasan mnie ostrzegali ale jak widac na zdjeciu nie ma tragedii. W domu (zwlaszcza w nocy) oraz w aucie jest czytelny, w sloncu trzeba sobie pomoc reka.

Generalnie fajne urzadzenie, solidny wygodny miernik SWR, solidna budowa, kilka dodatkowych funkcji do szybkiego zdiagnozowania zestawu. Tylko pewnie dla niektorych cena zaporowa ale jak by zliczyc SWR miarke, pomiar modulacji i hertzmiarke to nie wychodzi mniej.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”