Nokia SP-3 czy HFS-12

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: gachia77 »

Witam. Miał ktoś możliwość odsłuchu jednego jak i drugiego głośnika? Który lepszy? Jestem na kupnie i zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma (małe wymiary). HFS oczywiście ta nowsza, nie podłużna. Dzięki.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: Speed »

To, że komuś któryś podpasuje nie oznacza, że Ty będziesz zadowolony z tego samego ;-)
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: gachia77 »

No dobra, dobra. Wiem o tym. Orientacyjnie chciałem się dowiedzieć, który generalnie wypada lepiej. Nie będę kupował dwóch żeby wybrać jeden. Audiofilem nie jestem. Potrzebuje małego naprowadzenia na jeden z nich.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: Sahim »

Mam oba te głośniki. Fizycznie Sp3 jest dużo mniejszy, plytszy. Dźwięk z niego jest bardziej sopranowy w stosunku do hfs 12. Moim zdaniem z tego ostatniego dźwięk jest lepszy, pelniejszy.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: BeBek »

Nie miałem wprawdzie HFS-12 ale SP-3 mam przy jednym radiu i w dwóch samochodach przy zestawie i głośnik jest przeciętny.
Mam jeszcze Uniden ESP-12 i Motorolle RSN4001 i najlepsza dla mnie jest motorolla bo ma najmniej sopranu, zaraz potem uniden a SP-3 trochę lepszy niż głośnik wbudowany w średniopółkowe radio.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Bumelant

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: Bumelant »

BeBek pisze:najlepsza dla mnie jest motorolla bo ma najmniej sopranu
Potwierdzam. Mnie kompletnie te Nokie nie urzekły. Same średnie i wysokie tony. A spróbuj kolego bele "satelity" z kina domowego - drewniana obudowa. Przepaść na korzyść w odsłuchu wg. mnie.
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: Lagunasnk16 »

Bumelant pisze:
BeBek pisze:najlepsza dla mnie jest motorolla bo ma najmniej sopranu
A spróbuj kolego bele "satelity" z kina domowego - drewniana obudowa. Przepaść na korzyść w odsłuchu wg. mnie.
O to to to.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: Pietern »

gachia77 pisze:No dobra, dobra. Wiem o tym. Orientacyjnie chciałem się dowiedzieć, który generalnie wypada lepiej. Nie będę kupował dwóch żeby wybrać jeden. Audiofilem nie jestem. Potrzebuje małego naprowadzenia na jeden z nich.
Co ci z wiedzy jeżeli z niej nie korzystasz? Orientacyjnie to można o drogę zapytać, głośników trzeba posłuchać i to swoim uchem, ze swoim radiem i najlepiej w docelowym miejscu montażu. Powszechnie polecana Motorola RSN4001 w ogóle mi nie podeszła, powoziłem dwa dni i oddałem, nieco lepiej było z Unidenem ESP12 , ale jego cena jest chora. Przesłuchałem kilkanaście różnych głośników i wybrałem sobie najlepiej brzmiący - w moim uchu. Tobie też to radzę, bo inaczej kupisz sobie ten najbardziej polecany, przepłacisz bo one bywają absurdalnie drogie i, co gorsza, później będziesz tu polecał innym ten, który masz. Oczywiście bez świadomości i wiedzy, bo wcześniej przecież głośnika nie porównywałeś z innymi.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

Re: Nokia SP-3 czy HFS-12

Post autor: gachia77 »

Chyba mnie namowiliscie na cos wiekszego niz te Nokie.
Przemysle jeszcze kwestie estetycznego montazu duzego glosnika. Dam znac jak cos wybiore/zakupie.
Dzieki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”