dnt M2740

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

dnt M2740

Post autor: adagor28 »

Witam wszystkich nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem ten temat, jezęli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie, chodzi mi konkretnie o opis tego radyjka DNT M 2740 nikt nic na jego temat nie pisze tylko jak je odblokować, radio oczywiscie jest odblokowane i działa w polsce, chodzi mi konkretnie czy jest dobrze dofiltrowane ma dobry zasięg i czy nie ma z nim problemów.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Radyjko całkiem fajne, solidne, dobrze wykonane, porządny sprzęt z dawnych lat.
Nie ma niestety filtru ANL (ale za to jest LOC/DX czyli taki skokowy RF-GAIN). Wychyłowy wskaźnik sygnału - fajna rzecz.
ALE - na AM moc wyjściowa fabrycznie wynosi jedynie 1W. Tzn jeżeli ktoś pokombinuje to i 2W na siłę można wyciągnąć (jednak modulacja już będzie do niczego). Dlatego z zasięgiem nadawania może być kiepsko, szczególnie w mieście, gdzie są zakłócenia.
Moja rada - jeżeli masz takie radyjko do kupienia i chcesz je używać w mobilu, to lepiej poszukać czegoś innego. Chyba, że dokonano poważnej przeróbki (montaż transformatora i przebudowa modulatora) i osiągnięto te 4W przy dobrej modulacji. Trzeba byłoby sprawdzić dobrym miernikiem na sztucznym obciążeniu.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

kamil_lodz pisze:ALE - na AM moc wyjściowa fabrycznie wynosi jedynie 1W. Tzn jeżeli ktoś pokombinuje to i 2W na siłę można wyciągnąć (jednak modulacja już będzie do niczego). Dlatego z zasięgiem nadawania może być kiepsko, szczególnie w mieście, gdzie są zakłócenia.
Moja rada - jeżeli masz takie radyjko do kupienia i chcesz je używać w mobilu, to lepiej poszukać czegoś innego. Chyba, że dokonano poważnej przeróbki (montaż transformatora i przebudowa modulatora) i osiągnięto te 4W przy dobrej modulacji.
Bzdura. Miedzy 1W a 4W jest raptem 1s różnicy u korespondenta. Przy normalnej antenie CB nikt tego nie zauważy.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Post autor: adagor28 »

no dzięki kolego za konkretny opis, pozdrowionka.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Besserwiser - tak jest, ale w idealnych warunkach (np nadawanie z bazy na wieżowcu). Gdy jedziemy mobilem w mieście, wśród zakłóceń, różnica staje się zauważalna.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Bzdura.
Ja mam z radia 1.5W i nie mam problemu dogadać się w promieniu kilkunastu km.
Po zwiększeniu do czterech żadna różnica. Radio tylko się mocniej grzeje.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

hmmmmmmm. radio posiada dwa filtry na 2 pośredniej :!: :!:
ML145 +DNT Strato FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”