DNT Cockpit

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

;-) o dzięki ci , strasznie mało trzeba tu wywalić troszkę rzeczy :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

kubaopp pisze:;-) o dzięki ci , strasznie mało trzeba tu wywalić troszkę rzeczy :mrgreen:
Wystarczy że zamiast R2 dasz podkówkę 4,7k to będziesz miał zakres regulacji napięcia od 0V do około 4V.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

tarnus, na elektrodzie chcieli mi dać bana za słowo "podkówkę" , w temacie wymądrzali się jak to się poprawnie nazywa , a na zdane pytanie nikt mi nie odpowiedział :mrgreen: :mrgreen: normalnie śmiech na sali :mrgreen:

tarnus, a dasz radę policzyć co dać większego popularnego żeby było więcej "V" tak około 6 jaki dać potencjometr :mrgreen:

po zmianie R2 nie ruszać R3?
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

kubaopp pisze:na elektrodzie chcieli mi dać bana za słowo "podkówkę" , w temacie wymądrzali się jak to się poprawnie nazywa
:)

kubaopp pisze:dasz radę policzyć co dać większego popularnego żeby było więcej "V" tak około 6 jaki dać potencjometr po zmianie R2 nie ruszać R3?
Jak dasz zamiast R2 potencjometr 22k to będziesz miał do około 6V.
R3 oraz R4 bym nie ruszał.

OpenOffice Calc twoim przyjacielem jest :)
(ewentualnie Excell)
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

super kupie ze dwie różne wkładki potencjometr montażowy kilka kondensatorów i probie testy ;-) wielkie dzięki ;-)
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
gracek
Posty: 300
Rejestracja: 2011-05-13, 22:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: gracek »

Co moze byc przyczyna ze zanika mi nadawanie w cockpicie? czasem jest tak ze wlacze radyjko, nadawanie jest przez kilka minut a potem gdy naciskam ptt to zadne diody sie nie swieca, czasem jest tez sytuacja odwrotna. Trzeba poczekac kilka minut i nadawanie wraca. Wymienilem juz przewod w gruszce i przycisk ptt.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

VCO do remontu
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Witam serdecznie tęgie głowy - koledzy, od niedawna mam problem z Cockpitem. Zaczęło się od dewastacji uchwytu i końcówki przewodu, co wymusiło na mnie przejście na magnes.
Problem dotyczy nadawania - naciśnięcie przycisku powoduje piszczenie w głośniku radia. Ten efekt nie występuje zawsze, np. na poniższym nagraniu słychać to na początkowych kanałach, wyżej już nie, ale i tak info jest, że "piszczysz kolego". Wczoraj np. radio piszczało na całej 40stce.
Nagranie http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/dnt_c ... roblem.3gp

Wyeliminowałem wszelkie przedłużacze (antenowy i mikrofonowy) - bez zmian. SWR sprawdzony; również sprawdziłem multimetrem, czy przejście z przewodu masowego na obudowę radia --> jest.

Na #19 dostaję raport, że mnie słychać, ale piszczę. Co ciekawe, zrobiłem dzisiaj test na podwórku - 2 auta w odległości ~15m (1.Cockpit + ML145 (magnes), 2.520 + Omega 27 (magnes), test na #26) - wszystko OK, komunikacja bez zastrzeżeń.

Co jeszcze sprawdzić? Zaznaczę, że elektronik ze mnie żaden ;-)
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

sprawdź instalacje antenową dokładnie, mi po wymianie kabla (koncentryka) też sprzęgało , zmiana na kolejny przewód i już nie sprzęgało

Jaki masz mikrofon ??
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

Mikrofon fabryka + wa61a to było moje radio i zastanawia mnie ten fakt ponieważ u mnie nie występowały piski zresztą u kolegi po zmianie na ml dopiero są. A może zbyt mało masy?
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

na magnesie się mogą dziać takie cuda wianki
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Co do instalacji antenowej, to sprawdzałem multimetrem - nie ma zwarć itp. Na tej samej konfiguracji U520 śmiga bez problemów.

Spróbuję odszukać pierwszą wersję uchwytu (albo wyrzeźbić nowy z ajzola) i na próbę założyć na nim Omegę.

Mogę jeszcze zajrzeć do mikrofonu, czy przypadkiem coś tam się nie poluzowało i czy jest przejście na poszczególnych żyłach.

Wyłączonemu radiu chyba nie powinien zaszkodzić urwany przewód (wtyk lc-27 - podejrzewam, że tam było zwarcie) - końcówkę przewodu wrzuciłem do bagażnika, nie miałem na miejscu możliwości odkręcić wtyku przy zabudowanym radiu. Dopiero po powrocie do domu na spokojnie to zdemontowałem.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

kubaopp pisze:na magnesie się mogą dziać takie cuda wianki
Bingo!

Nowy uchwyt zrobiony, kumpel z CB miał chwilę czasu i przetestowałem.

U520 + ML145 (magnes) --> bdb
U520 + T5000PL (uchwyt) --> bdb
Cockpit + T5000PL (uchwyt) --> bdb :!: (na #19 również sprawdziłem, raporty, że jest OK).
Cockpit + ML145 (magnes) --> przy nadawaniu dochodzi "alfabet morse'a" / odsłuch za to bdb

Przesiadka, czyli kumpel do mojego auta, ja do jego, bo chciałem tego posłuchać i zarejestrować komórką.

Antena na podst. mag.
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/dnt_c ... magnes.3gp
Antena na uchwycie
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/dnt_c ... uchwyt.3gp

Cieszy mnie to, że radio jest OK.
Jednak, czy jest jakiś knyf, aby to pracowało poprawnie z anteną na podstawie mag?
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”