supercom 400

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

supercom 400

Post autor: poweredge »

Witam ... Szanowni Koledzy proszę o podpowiedź bo w sumie mało informacji znalazłem o tym radiu . Niby to klon Walkera bez ASC itp.itd Ale czy ktoś miał do czynienia z tym radiem ?

Obrazek

Mam możliwość wymiany na to radio za mojego unidena (dla kogoś to radio jest za duże) W sumie bym się pobawił czymś innym ale czy warto .

Miał ktoś z tym styczność :?:
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Tutaj facet je ma podczas strojenia anteny. W sumie o radiu za wiele się nie dowiesz, ale zawsze coś. Słychać jak pracuje na 19 przez chwilę.
http://www.youtube.com/watch?v=l6LjZEArFtM
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

SZCZWANY_LIS, Dzięki też trafiłem na ten film ale informacji jak na lekarstwo
....
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

To samo co President Walker , Jak przelutujesz potencjometr z włącznikiem od SQ z Walkera to będziesz miał też ASC

DANE TECHNICZNE:
Liczba kanałów 40
Rodzaje emisji AM ,FM
Zakres częstotliwośc 26,96-27,40 MHz
Impedancja anteny 50 om
napięcie zasilania 13,8 V
Nadajnik
Tolerancja częstotliwości 300 Hz
Moc wyjściowa 4W
Tłumienie częst. harmonicznych lepsze niż 63dB
pasmo przenoszenia m.cz. 300 Hz do 3 kHz
czułość mikrofonu 20mV
Pobór prądu 2A ( z modulacją )
zniekształcenie nieliniowe max 1,8 %
ODBIORNIK
czułość przy 20 dB SINAD lepsza niż 0.5 uV (AM/FM)
pasmo przenoszenia 300 Hz do 3 kHz
moc wyjściowa m.cz. 5W
czułość blokady szumów min 0.2uV - max. 1mV
tłumienie częstotliwości lustrzanej lepsze niż 70 dB
pobór prądu 400 mA / 1500 mA max
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Supercom to jest Walker z zablokowaną funkcją ASC, w potencjometrze od SQ trzeba dołożyć zapadkę do wyłącznika i masz Walkera z ASC.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Oki Koledzy ... Czyli Walker ;-) To chyba się skusze .Będę miał przez jakiś czas frajdę :mrgreen:

Dzięki
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Ale filtry i wsio wewnątrz identyczne? Ino ASC brak?

Bo wtedy dziwne, że tego tak mało w sprzedaży i nie biorą tego ludzie zamiast Walkera. W końcu ten Supercom400 wychodzi chyba zdecydowanie taniej.
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

SZCZWANY_LIS pisze: Bo wtedy dziwne, że tego tak mało w sprzedaży i nie biorą tego ludzie zamiast Walkera. .
1. Wyprodukowano tego pewnie znacznie mniej niż Walkera
2. Większość rozpoznaje radia tylko po napisach, a nie po parametrach
3. w związku z powyższym-> obciach mieć jakiegoś Supercoma, ale President to już ho,ho...
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

SZCZWANY_LIS pisze:Ale filtry i wsio wewnątrz identyczne? Ino ASC brak?

Bo wtedy dziwne, że tego tak mało w sprzedaży i nie biorą tego ludzie zamiast Walkera. W końcu ten Supercom400 wychodzi chyba zdecydowanie taniej.
Identyczne. Płyta główna ta sama, ASC i RFgain poprawia się w ten sam sposób.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

SZCZWANY_LIS pisze:Ale filtry i wsio wewnątrz identyczne? Ino ASC brak?

Bo wtedy dziwne, że tego tak mało w sprzedaży i nie biorą tego ludzie zamiast Walkera. W końcu ten Supercom400 wychodzi chyba zdecydowanie taniej.
Ja nie spotkałem nowego Supercoma w żadnej ofercie , aczkolwiek nie szukałem intensywnie .
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Witam no i stało się ... Obecnie pojawiła się kolejna zabawka w samochodzie . Tak jak pisałem tak się stało . Na ciepło właśnie się tym radyjkiem bawię .

Nakręciłem filmik jak by kiedyś ktoś był zainteresowany tym radiem a że mało informacji to jeżeli koledzy pozwolą wzbogacę to forum o amatorski filmik .



supercom 400

Oczywiście jeżeli kogoś będzie interesowało nakręcę film z anteną aby tez pokazać jak i co może przedostać się przez antenę . Dziś mam do dyspozycji tylko lema at 900 ale przez tą antenę nie przedostaje się nic niepokojącego bo i co by miało :mrgreen:

zestroje moje Ml-145 (byla u kogoś innego ) i zobaczymy .
Gonzo

Post autor: Gonzo »

To ja się domyślam, że tego mało wyprodukowano Panowie Koledzy. Tylko to jest bardzo dziwne, taka jakaś garażowa produkcja, klon P. Walkera bez ASC i nie postarano się o większą produkcję i sprzedaż. Ludzie by raczej brali, kwestia wyrobienia pochlebnych opinii wraz ze wzrostem liczby użytkowników.

O firmie JMC nic w necie nie znalazłem. Radio mnie kiedyś zaciekawiło, bo właśnie na tym filmie, który podałem w temacie, je widziałem. Skojarzyłem obudowę z Presidentem Walkerem, ale że nigdzie w sprzedaży go nie znalazłem to się nim nie interesowałem dalej. Sprzęt generalnie nie wydaje się być złym, zwłaszcza że kosztuje pewnie 50-60% tego co President Walker. :-P
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

SZCZWANY_LIS,

Ja to nawet nie wiem czy to radio ma homologacje (moje nie jest nowe mam jakieś kserówki a instrukcja jest od walkera (to znaczy ja taką mam :mrgreen: )

Strona firmy http://www.japan-marina.co.jp/index-e.html

Czyli jak widać firma robiąca sprzęt dla żeglarzy jeżeli chodzi o nawigacje i komunikacji itp.
....
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Tylko to jest bardzo dziwne, taka jakaś garażowa produkcja, klon P. Walkera bez ASC i nie postarano się o większą produkcję i sprzedaż. Ludzie by raczej brali, kwestia wyrobienia pochlebnych opinii wraz ze wzrostem liczby użytkowników.
To nie takie proste jak Ci się wydaje. Kiedy Supercom był sprzedawany był tańszy jakieś 100zł od Walkera, więc nie był to jakiś rarytas cenowy.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Gonzo

Post autor: Gonzo »

A to czyli był kiedyś w sprzedaży. Dużo tego na rynku się pojawiło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”