MTECH LEGEND III TUNING KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Remi55
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-13, 02:00
Lokalizacja: Strzyzow

Post autor: Remi55 »

Witam,

Radyjko zamówione jest ma przyjść w piątek od Konektora :lol:

Do tej pory miałem już Unidena 520 XL po modach oraz Team TS-6M :) Radyjka się dobrze spisywały ale jakoś chce trochę innych rzeczy wypróbować, a M-Tech ma pomoc zachwalane dobre filtry wiec mi się przyda bo mi zaczęło sterowanie od zmiennej geometrii turbiny siać przez antenę :)

Antenę mam Sirtel Santiago 1200 wiec powinno bez RF-Gaina na Local i DX to w miarę śmigać :) Bedzie moje pierwsze radio bez RF-Gaina i zobaczymy choć dla mnie ta gałka zawsze była niezbędna :) Hasan pisał ze mogą dorobić zawsze jeszcze perek wiec zobaczymy w przyszłości :lol:

Wybór miałem jeszcze miedzy Yosan JC 650 i President Harry 3 ale niestety jest za szerokie radio i nie wciśnie w miejsce obecnych poprzedników dlatego padło na M-TEch Legend 3 po Tuningu bo jest nawet bez tuningu zachwalane ze względów filtrów :) Druga rzecz to VOX i chce z tego korzystać z osobnym mikrofonem :lol:

W każdym bądź razie doczekać się nie mogę ;-)
Remi55
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-13, 02:00
Lokalizacja: Strzyzow

Post autor: Remi55 »

Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Pozwolę się wtrącić :) Wszystko ładnie, pięknie tylko co ten film wnosi wartościowego ? :-/ Strata czasu. Nagraj porządną próbkę odsłuchu na SS1200, to się bardziej przyda.

Właściwie nie rozumiem Twojego zachwytu filtrami w L3. Chyba, że ASC bierzesz za filtr. Przeciwzakłóceniowe ma zapewne takie jak w Harrym/Johnnym 3, a więc wystarczające, ale nie takie mocne, żeby w siewniku dać radę. To że ASC dużo załatwi, bo wytnie to już insza inszość :)
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Remi55 pisze:Krotki filmik unboxing L3 :-) :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=oeNbOpotQss
Nakręcisz filmik jak ci zachwyt mija?

PS. Czekam na "unboksink" Canvy.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Remi55
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-13, 02:00
Lokalizacja: Strzyzow

Post autor: Remi55 »

Chciałem opisać tylko moje pierwsze spostrzeżenia :mrgreen: żałuje ze taki filmów nie ma więcej bo dla mnie takie filmik typu unboxing tez maja jakoś znaczenie przy kupnie i jak radio jest zewnętrznie wykonane ;-) Radio miało dopiero dziś przyjść ale zastałem je wczoraj wieczorem :mrgreen:

Filmiki będą z pracy na SS1200 tylko ze dopiero po weekendzie coś więcej wrzucę niż na razie :lol:

Jeszcze krotki filmik porównania zewnętrznego do Team TS-6M:
http://www.youtube.com/watch?v=Qo_tt0n3YLE

ASC nie biorę za filtr ale dzis po pierwszej probie radzi sobie Legend bez nawet High Cut czy Noiseblanker super w moim aucie zero zakłóceń nawet ze sterowania Turbiny. Ze Harry i Johnny 3 maja tez takie filtry to się zgadzam ale ja tych radyjek nie mam a cena Legend 3 jest sporo niższa.

Wahałem sie miedzy Harrym 3 a Legendem i teraz nie żałuje jak na razie :lol: Brakuje tylko jakoś RF Gain ale trudno :) Pojeździłem trochę po mieście na DX & ASC i przepuszcza ładnie zrozumiale sygnału z 12km :lol: Local używałem tylko w miejscach gdzie bardzo duże zakłócenia były i za dużo syfu wpuszczało przy słabych sygnałach od innych rozmówców.

Jazda jak na razie z tym radiem do poprzednika to niebo a ziemia zero kręcenia gałkami i łapie mi w sumie to co oczekuje żeby odbierało jako antymisiek :lol:

Brzmienie w głośniku ze bardziej mile dla ucha jak się włączy jednak High Cut i NB i szykuje się znów droga na 600km w niedziele wiec będzie test dłuższy na trasie ;-)

Czy zachwyt minie to na pewno napisze albo coś nagram ale jakoś zmianę radia na razie nie planuje ;-) Umnie radia średnio 3-4 lata zostają az mam ochotę na coś nowego. W sumie to moje pierwsze radio bez RF-Gaina wiec tego się najbardziej obawiałem ze nie będę zadowolony, wiec zobaczymy czy czar pryśnie :D
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Na przykład australijski Uniden bardzo sobie upodobał puchę od LIII albo LIII australijskiego Unidena :roll: :mrgreen:

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

He he. Skoro przesiadłeś się na taki fajans i ci odpowiada to jak działał sprzęt wcześniejszy ?
Ale dobrze że ci się poprawiło - przynajmniej do przodu.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Remi55
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-13, 02:00
Lokalizacja: Strzyzow

Post autor: Remi55 »

Dzis trasa pokonana i po 600km dalej mam banana na twarzy bo dopiero teraz widzę jak mój poprzedni sprzęt działa :lol: Z tym radiem to aż się chce jeździć, zero kręcenia się bardziej na jeździe można skupić niż kręceniem galek :lol:

Co ciekawe na swojej trasie jest kilka punktów gdzie mi zawsze szumiało tak ze wyłączałem prawie radio a na tym radiu ASC ładnie to wycina i przepuszcza dalej komunikaty co mnie bardzo dziwiło :lol: Scootery już nie sieja mi w głośniku :lol:

Z ta antenka na 2m radio pracuje rewelacyjnie, używałem więcej razy local w dużych aglomeracjach bo się czasem nakłady komunikaty :-| Ale zasięg jest i tak dobry bo z local łapie mi dość wystarczająco do 4km słychać jeszcze słabe rozmowy ;-)

Choć kilka razy sie tez zdarzyło ze przepuszcza zakłócenia ASC ale zdarzało się to bardzo rzadko i mało denerwujące to jak dla mnie było :-P High cut jak dla mnie trochę lipny jednak jest, ponieważ czasem pręż niego ciężko zrozumieć innych co mówią. Uważam ze bez tego jest odbiór bardziej wyraźny ;-)

Jak za ta cenne i z 2m antena to radio jest naprawdę warte tego co potrafi, guzika VOX trochę jednak brakuje :-|
Marcin_P1
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-13, 16:43
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Marcin_P1 »

Witam,
Od jakiegoś czasu śledzę opinie o Legend III. Do tej pory użytkuję wersję "sklepową", jednak dzisiaj zdecydowałem się na "Tuning Konektor". ( duża zasługa kolegi Remi55 i jego opinii ). Zazwyczaj nie piszę nic na forach tylko czytam i analizuję, lecz gdy radyjko do mnie wróci na pewno napiszę czy było warto. Pozdrawiam
Remi55
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-13, 02:00
Lokalizacja: Strzyzow

Post autor: Remi55 »

Marcin_P1, Jestem ciekaw efektu po zabiegu :lol: Sklepowej wersji nie użytkowałem wiec porównania nie mam. Z jaka antena to używasz :?:
Marcin_P1
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-13, 16:43
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Marcin_P1 »

Witam,
moja antena to President Montana ( 87 cm ) ogólnie dupy nie urywa :-( ,
dlatego oprócz tuningu radyjka zamówiłem SIRIO ML-145 . Dziś radyjko dotarło do Łodzi do Hasana. Otrzymałem wiadomość, że powinni mi odesłać w ciągu tygodnia. Po testach napiszę czy było warto.
Pozdrawiam
zoon75
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-15, 10:32
Lokalizacja: Poniatowa

Post autor: zoon75 »

Witam

Może zbyt wcześnie na opinie po jednym popołudniu. Porównanie do nietuningowanego Unidena 520.

Na plus:

- zdecydowana poprawa komfortu ( mniej trzasków, szumów, asq ładnie działa)
- lepsze filtry
- gabaryty

Na minus:

- dźwięk jaki wydaje głośnik jest gorszy niż w Unidenie
- wyświetlacz, kąty widzenia
- gałka zmiany kanałów mogła by chodzić bardziej skokowo (ciężej)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

zoon75 pisze:Witam

Może zbyt wcześnie na opinie po jednym popołudniu.
...
Zdecydowanie zbyt wcześnie. Goni cię ktoś? Pojeździj z nim z tydzień/dwa albo trzy.
Dziś rano miałem straszne larmo na 19, gdy wracałem koło południa był sam miód - tak mi się "filtry" poprawiły. :mrgreen:

A tak mamy pełne fora takich unboksink opinii, wydawanych przez napalonych nowoużyszkodników.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Pietern nie przesadzaj, pierwsze wrażenie też jest ważne, jeśli się to zaznaczy w opinii.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
zoon75
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-15, 10:32
Lokalizacja: Poniatowa

Post autor: zoon75 »

Pietern pisze:
zoon75 pisze:Witam

Może zbyt wcześnie na opinie po jednym popołudniu.
...
Zdecydowanie zbyt wcześnie. Goni cię ktoś? Pojeździj z nim z tydzień/dwa albo trzy.
Dziś rano miałem straszne larmo na 19, gdy wracałem koło południa był sam miód - tak mi się "filtry" poprawiły. :mrgreen:

A tak mamy pełne fora takich unboksink opinii, wydawanych przez napalonych nowoużyszkodników.
Pietern ochłoń trochę. Opisuje tylko moje pierwsze wrażenie. Zamiast jadu proponuje słownik ortograficzny ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”