MTECH LEGEND III TUNING KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

MTECH LEGEND III TUNING KONEKTOR

Post autor: Jader2 »

Parę dni temu dostałem na testy radyjko Mtech Legend III. Radyjko nie jest seryjnym wyrobem. Poprawie uległa modulacja a mikrofon otrzymał wkładkę Panasonica. Jednak najważniejszą zmianą jest poprawa działania funkcji Local. W seryjnym egzemplarzu skręca ona radyjko o 90%. W testowanym egzemplarzu miała być ustawiona na 50%... jednak po chwili zastanowienia chłopaki postanowili dać do środka perkę abym podczas testu mógł sobie sam ustawiać poziom tłumienia radyjka :).

W planach jest jeszcze zmiana koloru wyświetlacza jak w Yosanie PRO120.

Teraz trochę moich spostrzeżeń co do pracy radia.
Radyjko posiada wszystkie zalety Harego III, w końcu te same podzespoły (nie dali
rf-gaina... tylko).
Jest porządnie odfiltrowane. Nie łapie zakłóceń z instalacji auta i co ważniejsze z anteny. Selektywność testowanego radia też była na dobrym poziomie, słabe komunikaty były czytelne.
Praca ASC bardzo mi się podoba, komunikaty nie są ucinane a blokada wpuszcza nawet bardzo słabe modulacje.

Wszystko testowane w godzinach 16-17, mobil-mobil (Łódź, ul. Traktorowa/Aleksandrowska – Zgierz, ul. Zagajnikowa) u mnie antena AT-1500 w dziurze... w drugim mobilu Konektorowy Pro120 + AT-1200 na uchwycie relingowym.

Teraz najciekawsze... czyli LOCAL... ustawiłem go pod siebie, dwukrotnie otwierając radyjko... po położeniu perki myślę że to około 30% tłumienia. Resztę załatwia ASC :)... Regulacja ręczna działa bardzo fajnie, zupełnie jak dobry RFGAIN.

I teraz Hasan proponuje żeby umieścić małe pokrętło z tyłu radyjka... druga opcja to podłączenie regulacji LOCALA w miejscu ręcznego SQUELCHA... według mnie najlepsza opcja... wygodny dostęp. Zresztą ręczna blokada SQELCH nie daje się ustawić w sposób zadowalający... Rafi testując radyjko też to zauważył.
Mając regulację LOCALA w miejscu AS było by to naprawdę fajne radio, w dodatku kosztujące połowę ceny Harego III

Radio jeździ ze mną do piątku... gdybyście mieli pytania to zapraszam :)
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MTECH LEGEND III TUNING KONEKTOR

Post autor: mig25 »

Jader2 pisze:Radyjko posiada wszystkie zalety Harego III, w końcu te same podzespoły (nie dali rf-gaina... tylko).
To chyba nie jest do końca prawda , bo po rozkręceniu płyta główna wygląda zupełnie inaczej ( ze zdjęć z google , bo sam nie rozkręcałem)

Żeby nie powstała kolejna legenda jak ta ,że President Johnny II to to samo co U520xl ,tyle ,że bez ASC...
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MTECH LEGEND III TUNING KONEKTOR

Post autor: Hasan-Łódź »

mig25 pisze:
Jader2 pisze:Radyjko posiada wszystkie zalety Harego III, w końcu te same podzespoły (nie dali rf-gaina... tylko).
To chyba nie jest do końca prawda , bo po rozkręceniu płyta główna wygląda zupełnie inaczej ( ze zdjęć z google , bo sam nie rozkręcałem)
Taka sama nie jest. Podobna - to na pewno. Zrób sobie lustrzane odbicie płyty Harry'ego to zobaczysz podobieństwo.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mig25 »

W pewnym sensie wszystkie płyty zaczynają być do siebie podobne , zależy z jaką dokładnością zacząć je oglądać :)

Pytanie do ciebie , czy kluczowe elementy ( no nie wiem , procesor , filtry itp.) to są te same elementy) i rzeczywiście można mówić o tym , że Legend III to Harry III bez RF-Gain ?

A jak już byś się rozpisał i napisał co jest innego to już wogóle :)
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

A selektywność to coś zupełnie innego niż odbiór słabszych stacji, poczekaj na propagację, albo pogadaj na z kimkolwiek, jak masz kanał lub dwa obok stację na 7/8/9 esów.
Sam jestem ciekaw wyników dla tego modelu.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Jader2 »

no właśnie... na razie propagacji nie ma... czasem jak słyszę zniekształcone przekazy sprawdzam oczko w dół i w górę ale tam cisza... wiec to nie przesiewy... a radyjko oddaje w piątek do tego czasu nie doczekamy propagacji :(
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Dziś miałem okazję potestować w/w radyjko ... Piotrek (Franky) miał świeżo po przeróbkach ..

Na temat radyjka się nie wypowiem bo nie znam tematu przed przeróbką :roll: Na pewno daje to jakoś radę W mojej benzynie nie słychać siania ani zakłóceń od instalacji może minimalnie przy wejściu komunikatów właściwie pod koniec .

W dieslu Piotrka bez żadnych zakłóceń . Minusem jest na pewno wyświetlacz LCD no ale to nie w chodzi w zakres przeróbek ;-)

Popełniliśmy dwa filmy jeżeli ktoś chce posłuchać jak jest odsłuch i nadawanie z takiego zestawu to proszę ...

http://www.youtube.com/watch?v=t-pGpsNk ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=8rQbBFDOx0k
....
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: strazakp »

Też mam radio m-tech legend 3....Gdzie mogę zrobić taką modyfikację w Gdańsku/Trójmieście ???
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

strazakp, na poczcie (wkładasz radio zapakowane w kartonik podpisany "Przemysław Maćczak; INFLANCKA 65; 91-848 Łódź") podajesz takiej miłej Pani po czym po około tygodniu przynoszą Ci go z powrotem do domu. Oczywiście usługa odpłatna :)

Właśnie trafiło w moje ręce takie radio po tuningu, na razie jeszcze wiele nie powiem, ale na dzień dobry daje rade :) śnieg zakorkował nam krajówkę i był niezły kociokwik na 19#.
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: strazakp »

Pewnie tak zrobię ale zawsze lepiej mieć pod ręką by nie płacić za przesyłkę (w dwie strony) i szybciej zrobione.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

czasami warto dopłacić parę złotych niż oddać radio do mistrza złotego śrubokręta.
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: strazakp »

czasami warto dopłacić parę złotych niż oddać radio do mistrza złotego śrubokręta.
Bez wątpienia...ale to nie znaczy że w innym mieście nie może być taki sam wachowiec.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

tuning o którym mówimy (konkretny zakres modyfikacji) jest oferowany właśnie przez Przemka którego adres podałem wyżej. Na forum pod nickiem Hasan-Łódź. Myślę że możesz śmiało mu powierzyć swoje radio.
Franky
Posty: 95
Rejestracja: 2012-02-01, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Franky »

strazakp,tylko,że tutaj masz pewność,że jest to zrobione tak jak być powinno.Miałem Legenda 3 bez poprawek i po jednym dniu jazdy z tym radyjkiem,szybko oddałem.Teraz po modzie w Konektorze jest normalnie bajka.A żeby korzystać z ASQ wcale nie trzeba kupować Harego III,bo działa tak samo.
Mobil - Realistic TRC 465,FD 1818 by Konektor,Siro T 5000
kamikaze111
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-17, 00:47
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: kamikaze111 »

witam, właśnie poszukuję radia dla siebie. Interesuje mnie ten właśnie model M Tech Legend III lub Yosan Pro 120 oba radia w wersjach po modyfikacjach. Które wyście wybrali? Ceny mają zbliżone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”