M-Tech-Legend II, warto brac?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bubool
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-01, 16:38
Lokalizacja: Kraków

M-Tech-Legend II, warto brac?

Post autor: bubool »

Cześć wszystkim!

Chciałbym kupic swoje pierwsze cb radio, z racji ze jestem zielony w tych sprawach, poradzilem się kolegi który mi doradził zebym kupił M-Tech-Legend II.

Link do aukcji : http://allegro.pl/show_item.php?item=2906887418

Warto je brać ?
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

nie warto
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
bubool
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-01, 16:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bubool »

A jaki inny model byś mi mógł kolego polecić w podobnej cenie, tj 300 zł ?
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

bubool, Dopiero co się zarejestrowałeś a już zadajesz głupie pytania i oczekujesz na szybka odpowiedz...
Poczytaj trochę tematów wcześniej zamieszczonych i uzyskasz satysfakcjonującą odpowiedz.
Jakbym miał uprawnienia to by to było w KOSZU
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

poczytaj i sam wyciągnij wnioski ;-)
co-kupic-vf82.htm
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
bubool
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-01, 16:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bubool »

PiotrekCBF, wiem ze zadaje glupie pytania i jak to wyglada ale dopiero sie obudzilem i postanowilem tak o zapytać o to :P
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: M-Tech-Legend II, warto brac?

Post autor: olo_r »

bubool pisze:Cześć wszystkim!

Chciałbym kupic swoje pierwsze cb radio, z racji ze jestem zielony w tych sprawach, poradzilem się kolegi który mi doradził zebym kupił M-Tech-Legend II.

Link do aukcji : http://allegro.pl/show_item.php?item=2906887418

Warto je brać ?
To jest myk psychologiczny bo antena OK a radio nie OK. Nie patrz na to, ze skóra niby U520. To zmyłka. Proponuję dobrać sobie zestaw A+B a nie combo bez mozliwości wyboru.

Mój pierwszy zestaw kosztował mnie 50 PLN - alan 48 plus + sunker jakiś tam. Radio niby zawansowane, ale w starym Audi 80 nie dawało rady z wtryskami czy czyms tam. Antena - no była bo była i tyle. Nie zaczynaj od badziewia - chyba, że traktujesz to jako nauczkę . Ale to i tak nie za taką kasę. Za połowę tej ceny to może :shrek:


Pytanie - dlaczego ten zestaw - poza tematem.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

PiotrekCBF, ale nie masz, to raz ............... a dwa kolega zadał konkretne pytanie i wystarczyło odpowiedzieć, o ile znasz odpowiedź :-?
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Jeżeli - zgaduję - kryterium jest U-podobny wygląd, to już o niebo lepiej jest zacząć od warsztatu filipińskiego. Harry I - bez rf ale z metrowa anteną da radę w mieście - z autopsji. Johny I - to samo + RF-gain - dla niektórych najważniejsza gała w radiu - da radę z każdą anteną. Unideny 510 i 520 - nie powiem nie miałem ale......duzo dobrego słyszałem :shrek:

Klony z zachodu - Stabo 3044 lub 3400 ewentualnie 3082 (to chyba za dużo kanałów na początek) lepiej kupić nie przestrojone i przestroić w zaufanym waersztacie - w Niemczech sa bardzo cenione i za absurdalną dla Polaka kasę - nie bez powodu raczej - ale u nas raczej mało popularne bo bez RF-gain i po przestrojeniu 1 W w AM. Samo przestrojenie to jakieś tam koszty 50-100 PLN lub samemu, ale suma sumarum masz gwarancję, ze finalnie to bedzie dobra niemiecko-polska robota i na płycie UNIDENA :shrek: Ten 1W AM - ma lub nie ma znaczenia (różnie mówią - dla mnie nie ma)
Anteny - temat rzeka - z tego co tu się naczytałem to nawet poczatkujący gustują w antenach około 100 cm +/- kilka cm Sirio lub ML-ko podobnych 140-160 cm oraz Super 9 - 140-150 cm.

Myślę że na start ten metr wystarczy.

Magnes czy dziura - to odrębny temat.

Piszę to dlatego, że szkoda mi każdego zarobionego grosza i skoro już masz 300-350 PLN, to wydaj je w miarę rozsądnie.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
bubool
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-01, 16:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bubool »

Przeczytałem sobie cały temat związany z wyborem cb radia do 350 zł i zauważyłem, że większość osób poleca tam Yosana Pro 120, znalazlem sobie na allegro taką aukcję :

http://allegro.pl/yosan-pro-120-antena- ... 79517.html

Zapytałem kolegi o to radio i coś tam powiedział, że w tym Yosanie jakieś pokrętła (?) się często psują i trzeba je wymieniać. No i mam dylemat. Dodam tylko, że jeżdzę najzwyczajnym w świecie Seicentem (LPG). Wziąłbym tego Yosana skoro tyle osób go poleca.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

No to bierz, ale tu: http://konektor5000.pl/index.php?p278,y ... w-cb-radio
Zaloguj się w sklepie, otrzymasz upust i cenę niższą niż na tamtej aukcji
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

bubool pisze: Zapytałem kolegi o to radio i coś tam powiedział, że w tym Yosanie jakieś pokrętła (?) się często psują i trzeba je wymieniać. No i mam dylemat. Dodam tylko, że jeżdzę najzwyczajnym w świecie Seicentem (LPG). Wziąłbym tego Yosana skoro tyle osób go poleca.
Miałem to radio 1,5 roku i żadne pokrętła się nie zepsuły a pewnie chodzi o zintegrowane pokrętło od rf i sq. U mnie w Yosanie było słychać pracę silnika w głośniku więc filtrów takich rewelacyjnych nie ma. Astra 2 LPG. Podjedź do sklepu z cb i sprawdź jak będzie działać.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

bubool pisze:Przeczytałem sobie cały temat związany z wyborem cb radia do 350 zł i zauważyłem, że większość osób poleca tam Yosana Pro 120, znalazlem sobie na allegro taką aukcję :

http://allegro.pl/yosan-pro-120-antena- ... 79517.html

Zapytałem kolegi o to radio i coś tam powiedział, że w tym Yosanie jakieś pokrętła (?) się często psują i trzeba je wymieniać. No i mam dylemat. Dodam tylko, że jeżdzę najzwyczajnym w świecie Seicentem (LPG). Wziąłbym tego Yosana skoro tyle osób go poleca.
Do 350 jest masa radyjek - tylko pytanie - jak na 19 CH AM to starczy Harry I a nawet Jimny (U nas juz prawie nie do kupna i mało popularne. Bo ma dwie gały) Ja wożę swojego Johnego z boku fotela lezy luzem i do tego jest akurat w sam raz. Jak chcesz ładnie zabudować to możesz nawet z wyświetlaczem kwarc sobie kupić. Za 350 to może i Wilsona kupisz i wtedy nie musisz się juz niczym martwić. :shrek:

Kolega tu pisał o szumach w głośniku - no właśnie teraz się zastanawiam, czy to nie na zasadzie odgłosu komórki w głośniku. Czy to nie przypadkiem poza radiem i filtrami.

PS. jeśli do mmobikla na 19, to płacisz za rzeczy zbędne - szybka 9 (zbędne), FM - no moze 1 na 100 sprawdzisz czy działa, ale skoro już jest. RF - jak najbardziej OK. Scan - no niby przydatne ale skoro trafisz inny kanał czynny to i tak na trasie chyba nie zaczniesz na nim gadać bo wszyscy na 19 gadaja i ewentualnie 2 do góry. I cała prawda. Odbiornik się liczy i filtry, które dadzą rade w Twoim mobilu. Reszta to bayery zbędne, za które płacisz bez sensu.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

olo_Ringelbluma pisze: Kolega tu pisał o szumach w głośniku - no właśnie teraz się zastanawiam, czy to nie na zasadzie odgłosu komórki w głośniku. Czy to nie przypadkiem poza radiem i filtrami.
Gwizd zmieniający się wraz z obrotami silnika. Potwierdzone na dwóch samochodach i dwóch Yosanach, Herbert I - nie ma takiego efektu.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

drakomp pisze:
olo_Ringelbluma pisze: Kolega tu pisał o szumach w głośniku - no właśnie teraz się zastanawiam, czy to nie na zasadzie odgłosu komórki w głośniku. Czy to nie przypadkiem poza radiem i filtrami.
Gwizd zmieniający się wraz z obrotami silnika. Potwierdzone na dwóch samochodach i dwóch Yosanach, Herbert I - nie ma takiego efektu.
Spodziewam się, miałem TRX'a. Oddzielnie załączane filtry NB, ANL + Hi-CUT, który odcina bardzo ciekawie. Tak czy inaczej - pisałem - zastanawiam się, juz się w zasadzie po Twoim wyjaśnieniu nie zastanawiam :mrgreen:

Popróbowac z odszumieniem szumidełek w samochodzie. Musze tu poszukać takiego tematu.

To prawdopodobnie M-tech Legend II by pierdział jak złoto.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”