M-Tech-Legend II, warto brac?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

castagnet
Posty: 122
Rejestracja: 2011-12-09, 20:33
Lokalizacja: Krakow

Post autor: castagnet »

Mam Lafayette Atena (to samo co YOSAN 120) ponad rok i nic mi się z gałkami nie dzieje a sporo używam tego radia.
Po tuningu jestem z niego bardzo bardzo zadowolony.
Często jak jakis znajomy ze mną jedzie (który tez ma CB) to mnie pyta co to za radio co tak mało szumi :)
marudek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-30, 15:22
Lokalizacja: Bytom

Post autor: marudek »

Witam
Miałam M-tech legend 2 i wcale nie jest taki zły jak piszą.Antena była na początku omega 27 potem alan 9 plus i smigało w fiacie uno .Po zmianie na tico troche zbiera zakłócenia z wycieraczek i z ledów.Poza tym nie mam zastrzeżeń.Wszystko zależy do jakiego auta.
Pozdrawiam
President Tommy+president ml145
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakowiak »

Myślę, że opinie o Mtech Legend II są zbyt surowe. W końcu to radio za 200zł.
Miałem, mam w sumie nadal. Zmieniłem na Herberta I ale dlatego, że chciałem mieć naprawdę czyste filtry. Teraz, kiedy mam porównanie Herberta i Legend II wiem, co jest winą kiepskiego radia a co anteny, a co znowu po prostu jest w eterze i nie ma na to ludzkiej siły.
Legend II ma średnie filtry i na miasto jak nie chwyta z naszego, to ze stojącego obok pojazdu. Pyrkotanie eliminuje w 50%. Za 0% uważam Alana 102+ którego też miałem. Za 100% Herberta I, gdzie po prostu tego nie ma. Gdy go miałem po mieście RFGain był na godzinie 9/10. Głośność bardzo dobra, Sqelch nie używam. Ale jak próbowałem to słaby - rwie. Przełączanie kanałów spoko. Mikrofon solidny, obudowa estetycznie wykonana, małe wymiary. No ale na miasto kręcenie gałkami.
Ostatnio nie chciało mi się wyciągać Herberta I na delegację do auta służbowego. Zabrałem MTecha i antenę jakąś też zapasową, krótką. Auto nowe: Astra III. Spodziewałem się zakłóceń, gwizdów i szumów od wszystkiego co na prąd w nim jest, a tu miła niespodzianka. RFGain na 3 godzinie i cisza. Owszem jakieś pierdzenie wkradało się, ale naprawdę przyjemny odsłuch. Dowiedziałem się wszystkiego co trzeba na trasie i słyszałem na 5km, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę OK, bo co drugi mobil ma CB.
Po wjechaniu z powrotem do miasta natychmiast praca radia daje o sobie znać, szczególnie jak obok mamy torowisko.
Podsumowując MTech Legend to wg mnie jedna lepszych propozycji wśród radi za 200zł.
Na miasto 4/10 - jednak filtry za słabe.
Na trasę osobówką mocne 6.5/10

Zasięgu nie oceniam, bo to mocno zależy od anteny. Ale na kikucie <80cm spokojnie 5km i wyraźna rozmowa w trasie. W mieście 2-3km.

Polecam w tej kategorii cenowej. Nie zniechęci a może zachęci do dalszej zabawy w CB.
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Aktualnie użytkuję zestaw Mtech II (Tuning by Konektor) w parze z Piratem. Auto co Pug207 1.4 HDi. Do filtrów nie mam najmniejszych uwag. Uwagi, za to mam do selektywności radia, ale w sumie, jak pisał kolega powyżej, w tej cenie trudno będzie o lepszy zestaw. Ja, ze swojego jestem w 100% zadowolony. Pewnie, gdybym miał droższy, też by tak było... wszak wszystko zależy od punktu siedzenia :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Po poprawie rf-gain, odsłuchu, zamontowaniu wzmocnienia i podłączeniu głośnika zewnętrznego to całkiem fajny antymisiek. Fabrycznie faktycznie był ciężko strawny.
Kupiłem z ciekawości, poprawiłem i zostawiłem jako zapasowe. W Citroenie Xsara 1.6 benz+gaz zbiera bardzo mało zakłóceń.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Pit_R6
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 10:39
Lokalizacja: Piaseczno k. W-wy

Post autor: Pit_R6 »

krakowiak pisze:Myślę, że opinie o Mtech Legend II są zbyt surowe. W końcu to radio za 200zł. (...)
Wiesz, to zależy jak do tego podejść. Wczoraj kupiłem ten wynalazek. W drugim samochodzie mam Alana 109 - czyli też radio za 200 zł.

Różnica między nimi kolosalna, oczywiście na niekorzyść Legend II. W moim przypadku nie da się tego używać, choć teoretycznie wszystko powinno być ok, antena zestrojona itd.

Dziś z samego rana już rozmawiałem ze sprzedawcą nt. wymiany radia, pech chce, że wybór mam niewielki, ale cóż, coś będę musiał wybrać.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Większości osób przeszkadza barwa dźwięku i... czułość odbiornika. O ile zmniejszenie czułości to zabieg bez sensu (zawsze można skręcić RF Gain), to poprawa barwy dźwięku jest prosta i daje duży efekt.

No i do tego plusem jest to, że radio może naprawdę fajnie modulować - ma potencjał.

Największą wadą tego radia są filtry przeciwzakłóceniowe - jak ktoś ma siewnik to faktycznie nie da się tego radia używać, niezależnie od tego czy jest po modyfikacjach czy bez.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Pit_R6
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 10:39
Lokalizacja: Piaseczno k. W-wy

Post autor: Pit_R6 »

Hasan-Łódź pisze:Większości osób przeszkadza barwa dźwięku i... czułość odbiornika.

(...)

Największą wadą tego radia są filtry przeciwzakłóceniowe - jak ktoś ma siewnik to faktycznie nie da się tego radia używać, niezależnie od tego czy jest po modyfikacjach czy bez.
Uchwyciłeś właśnie dokładnie to, co mi przeszkadza.
Skrzek tego radia jest ciężki do zniesienia, natomiast zakłócenia to już zupełna masakra.

Teraz zastanawiam się, co dalej. Do dyspozycji mam:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 68&id=5058

Pojechałem wczoraj z nastawieniem, żeby kupić drugiego Alana 109 ale nie było. Pan, który mnie obsługiwał, stwierdził, że Alan 109 to generalnie słabe radio i namówił mnie właśnie na Legend II. Jako zwykły użytkownik, nie mający wiedzy nt. sprzętu CB a tylko z niego korzystający uległem i kupiłem wyżej rzeczone radio.
Ostatnio zmieniony 2013-09-20, 11:28 przez Pit_R6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Z tego co tam jest tylko Legend III i Johnny III.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Pit_R6
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 10:39
Lokalizacja: Piaseczno k. W-wy

Post autor: Pit_R6 »

Hasan-Łódź pisze:Z tego co tam jest tylko Legend III i Johnny III.
Dzięki serdeczne za pomoc, chyba w takim razie Legend III, bo 500 zł nie wydam.
Ten wyższy model jest pozbawiony ww. wad, tak?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Barwa dźwięku jest przyjemniejsza i filtry też są znacznie lepsze.

Przepraszam za off topic, ale:
http://allegro.pl/my_page.php?uid=4834568

uśmiałem się nieźle :mrgreen: Dewiza "klient nasz wróg" jednak w niektórych sklepach wciąż jest obecna :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Pit_R6
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 10:39
Lokalizacja: Piaseczno k. W-wy

Post autor: Pit_R6 »

Hasan-Łódź pisze:Barwa dźwięku jest przyjemniejsza i filtry też są znacznie lepsze.

Przepraszam za off topic, ale:
http://allegro.pl/my_page.php?uid=4834568

uśmiałem się nieźle :mrgreen: Dewiza "klient nasz wróg" jednak w niektórych sklepach wciąż jest obecna :mrgreen:
:mrgreen: - no cóż... Ale muszę obiektywnie przyznać, że ten pan w kontakcie osobistym jest sympatyczny i pomocy. Może klienci z Allegro go tak strasznie denerwują ;-)

--- edit ---

Widzę, że w Legend III nie ma pokrętła RF Gain, ale pewnie wszystko załatwia SQ.
Piguła
Posty: 55
Rejestracja: 2013-05-17, 17:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Piguła »

ja też przepraszam za OT Hasan ale od kilku minut nie mogę się uspokoić :D spadłem z krzesła jak przeczytałem
Masakra :lol:
Wywołanie 161NT150, 161ZFC111
Mobil: M-Tech Legend 3 mod Konektor + Albrecht CB250+ Sirio ML145
Baza: P Jackson I, Alan GPA-27 1/2 fali
Piguła
Posty: 55
Rejestracja: 2013-05-17, 17:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Piguła »

ja osobiście poszukałbym używanego Herbatnika za ok 400 zł na alledrogo i dał do przetrzepania Hasanowi albo wysłał do Bessa i będzie ci hulał i nie zamienisz na nic innego. Chyba że za jakiś czas zachce ci się czegoś z SSB
Wywołanie 161NT150, 161ZFC111
Mobil: M-Tech Legend 3 mod Konektor + Albrecht CB250+ Sirio ML145
Baza: P Jackson I, Alan GPA-27 1/2 fali
Pit_R6
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 10:39
Lokalizacja: Piaseczno k. W-wy

Post autor: Pit_R6 »

Piguła pisze:ja osobiście poszukałbym używanego Herbatnika za ok 400 zł na alledrogo i dał do przetrzepania Hasanowi albo wysłał do Bessa i będzie ci hulał i nie zamienisz na nic innego. Chyba że za jakiś czas zachce ci się czegoś z SSB
Problem w tym, że nie mam takiej możliwości. Zwrócić nie mogę a jedynie wymienić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”