LAKE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Ja sie zabardzo nieznam ,kiedy mialem antene bazowa 5/8 i alana 100 ale to byly lata90 ,wtedy znajomek robil mi czary z tym radiem zalozyl rf gain potencjometr byl z boku mikrofon zrobil z wklada wzmacniajca na tym sprzecie z centum lodzi rozmawialem z plockiem i warszawa ale to byly inne czasy
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Ja też się dopiero uczę tego wszystkiego ale uczciwość mam we krwi :shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Radio odebrałem dzisiaj ,chlopaki z Konektora są naprawdę spoko
Radio śmiga aż milo uszkodzona była wtyczka mikrofonu ,trochę było rozjechane dociagneli zapłaciłem 2 duszki tak ze koszt żaden ,martwi mnie tylko to ze powiedzieli ze grzeje się rezystor jakiś z przodu koło pokrętła głośności i to ze radio ma tylko 2,5 wata mocy ale mimo to nie pozbede się go bo w końcu nie szumi mi nic w aucie tylko czyste modulacje słychać.Porobie zdjęcia tego radia to wrzucę do netu .
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

To nie ma trafo modulacyjnego ????? jak te stabo co je lubię, czy co???

2,5 W + mikrofon ze wzmocnieniem i antena od 1,50 w górę i da radę. Bez obaw.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Konia z rzędem kto obczai różnice między mocą 2,5 W , a 4 W u korespondenta . Masz przynajmniej gotowe pod dopałke :D
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

No tak ale ja juz pisałem, że mój PC 40 ma na "zabawkowym" s-wr mierniku farunowskim zmierzone 1,2 W w AM a na 1m antenie idealnie zestrojonej miałem 11 km mobil-mobil (on w ruchu).

Także jak odbiornik bajka to tylko sie cieszę, że kolejny CBF-user się odwazył na Vintage.

A o co biega z tym grzaniem???
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Właśnie myślę o dopalce,albo mic ze wzmocnieniem jutro będę montował na na stale w aucie ,antenke mam 1,2 narazie nie będę zmieniał bo zestrojona mam idealnie swe 1.1 w konektorze dostrajalem tak ze nie jakas tam swe miarka z alledrogo ,niedługo wybieram się w góry zobaczymy na co stać to radio
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Dopałke sobie daruj, lepiej w tej kasie sobie fajny mikrofon zapodaj. Zacznij od tego KPO, przerób z 4 typy i w końcu się okaze, że wydmucha z 5-6 z modulacją.

Długa antena to najlepszy wzmacniacz, ale skoro nie zmieniasz bo juz masz, to mikrofon.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Grzeje się z przodu tak powiedzieli mi na serwisie dokładnie przy galce głośności ale nie ruszali tego jak się będzie grzało bardzo w mobilu to oddam do sprawdzenia
Co do starszych modeli cb radio rozmawiałem dzisiaj ze znajomym ma Danite i powiedział że nie zamieni tego radia na inne a jeździ w dużym mobillu to trochę km robi w roku .
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Panowie czy jak nadaje to ta dioda pierwsza od lewej patrzac na zdjecie powinna mrugac jak cos mowie tam jest napis swr alert ?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:roll: hymmmm SWR-ALERT.... raczej nie :roll: coś nie halo z antenką lub z instalacją
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Dzisaj rano ta dioda się nie zapalala jak mówiłem do mikrofonu ,ale nią dworze było wilgotne powietrze tak ze faktycznie może coś z instalacja albo sama antena ,muszę podmienić bata u kogoś i zobaczę czy też tak się będzie działo,a co do tej diody to ona nie pali się tak jak ta od nadawania tylko mruga tak jak dmuchne w mikrofon albo jakiś wysoki ton zapodam .
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

dodaje zdjecia radia w srodku moze wypowiedza sie fachowcy lub znawcy ,teraz pora zmienic antene na bardziej porzadna bo na tej zasieg bardzo mizerny cos blisko nadawanie jest ale dalej zeby sie przebic to chyba komin w aucie trzeba bylo miec .
trelik
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-30, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: trelik »

Dzisiaj zrobilem maly test radia ,a mianowicie zostawilem wlaczone radio w mobilu u tescia , aprat ustawilaem na nagrywanie i mowie jade sprawdze zasieg tego radia podrodze dolaczyl sie do mnie kolega z bazy wynik jaki wyszedl to mobill mobil 4 km ale naprawde juz koniec to slabiutko ,a z baza rozmawialem przez caly czas czytelny do 9 km tylko kolega zbazy moeil ze cos z mikrofonem mialem momentami
wiec chyba czas pomyslec o wymianie na jakis ze wzmocnieniem tylko bez echa
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

To może być wina- i tu sie nie będe mądrzył - mikrofonu.

Ile to radio oddaje mocy z modulacją???? Bo te 2,5 to za mało chyba???????? Niemieckie radia bez TRAFO modulacyjnego tyle mają w AMa o amerykańskich nie słyszałęm. Ale może za mało słyszałem.

I czy aby na bank to jest mikrofon do tego radia tzn. wkładka dynamik lub elektret??
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”