KPO DX5000 zmiana na 60 kanałów, dodanie 10 metrów

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

8850 pisze:NIe wiedziałem że są przemienniki na 10 metrów słyszałem o 2 metrach i 70 cm
To Ty jeszcze dużo nie wiesz przemienniki są nie tylko na 2/70 są na 3cm 13cm 23cm itd itd

Poza tym kpo nie obsługuje tonów ctcss ze strony którą wysłał Michał wynika że nie które przemienniki na 28 mHz wymagają ctcss-ów a inne otwierane są nośną. Propagacja się zbliża w tym paśmie to będzie można testować.

vy '73ss

P.S. W SP są projekty 3 przemienników na 28mHz lecz moim zdaniem nie pojawią się one tak szybko

[EDIT]

Ja mam radio tak sflashowane że mam całe pasmo 28mHz i na ostatniej bandzie mam CB najrozsądniejsze rozwiązanie
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Robert

Post autor: Robert »

Pyrek pisze:
8850 pisze:NIe wiedziałem że są przemienniki na 10 metrów słyszałem o 2 metrach i 70 cm
To Ty jeszcze dużo nie wiesz przemienniki są nie tylko na 2/70 są na 3cm 13cm 23cm itd itd

Poza tym kpo nie obsługuje tonów ctcss ze strony którą wysłał Michał wynika że nie które przemienniki na 28 mHz wymagają ctcss-ów a inne otwierane są nośną. Propagacja się zbliża w tym paśmie to będzie można testować.

vy '73ss

P.S. W SP są projekty 3 przemienników na 28mHz lecz moim zdaniem nie pojawią się one tak szybko

[EDIT]

Ja mam radio tak sflashowane że mam całe pasmo 28mHz i na ostatniej bandzie mam CB najrozsądniejsze rozwiązanie
O 6m zapomniałeś hehe
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Robert pisze:O 6m zapomniałeś hehe
o żesz a myślałem że nikt nie wyłapie :-P ale co Ham's to Ham's :-P
I jeszcze przemienniki na 4m :-P

Apropos przemienników w SP i nie tylko polecam stronę http://przemienniki.net/mapa
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Pyrek piszesz że masz całe pasmo 28 mhz sflashowane, rozumiem, że w moim KPO tego nie ma?
To radio powinno obsłużyć 10 i 11 metrów i chyba kawałek 12, w bandach po 60 kanałów chyba że się mylę. Jak najlepiej ułożyć częstotliwości w bandach aby slyszeć jak najwięcej?
Uprzedzam, że nie chcę zmieniać radia, jestem z niego zadowolony i jak na moje potrzeby wystarcza ale wiem, że można je lepiej zaprogramować niż domyśłnie.
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

pietreksz pisze:Można dodać sobie dodatkowe eepromy, w których zapisywane są częstotliwości kanałów:

topics21/k-po-dx-5000-przelacznik-pamie ... htm#239311

;)
Z filmu wynika że "drugą wajchą" z boku przerzucasz poszczególne pamięci; chyba że się mylę. Kurcze już się napaliłem na grzebnięcie ale mam w mobilu na tunelu bokiem i w czasie jazdy trochę lipka....
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Hummer130 pisze:
pietreksz pisze:Można dodać sobie dodatkowe eepromy, w których zapisywane są częstotliwości kanałów:

topics21/k-po-dx-5000-przelacznik-pamie ... htm#239311

;)
Z filmu wynika że "drugą wajchą" z boku przerzucasz poszczególne pamięci; chyba że się mylę. Kurcze już się napaliłem na grzebnięcie ale mam w mobilu na tunelu bokiem i w czasie jazdy trochę lipka....
dokladnie, gałka z boku obudowy, przełączam tylko clk.
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Filmik już nie jest dostępy, nie można go obejrzeć. Kolega wyłączył :(.
Ne bardzo rozumiem istnienie sens tej gałki (nie rozumiem mechanizmu działania pamięci w KPO), ponieważ w wersji 5 istnieje możliwość zaprogramowania 60 kanałów zamiast 40 w każdej bandzie. Stąd rozumiem, że na dodatkowe kanały 40-60xbandy abcdef mogę wrzucić cokolwiek co chcę z zakresu 10 i kawałka 12 metrów. Czyli mam 120 kanałów z czego mam dyspozycji jeszcze +10 Khz oraz mogę clarifierem zjechać od wyższego do niższego kanału, więc szerokości częstotliwości mogę szerzej programować czyli zmieści się to co chcę? Czyli wywalam zakresy nieinteresujące mnie (titawy, pasma cyfrowe, inne nieprzydatne) i wprowadzam tam gdzie lata fonia. Czy mam rację?
I dlaczego istnieje mus przerzucania softu z kompa pomiędzy 10 a 11 metrami za każdym razem w zależności na czym chcę pracować?
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Filmik działa tylko youtube zablokowało wyświetlanie na stronach. Znajdziesz go na moim kanale (pietreksz).
Radio posiada pamięć w której zapisane ma częstotliwości kanałów. Przełącznik przełącza pomiędzy dodatkowymi pamięciami dzięki czemu można np w jednej pamięci zapisać kanały na 10m a w drugiej na 11m. Jeśli ktoś używa radia tylko do łączności głosowych to zmieści wszystko w 120 kanałach ale jeśli używa cw, rtty psk itp do tego sstv i fm na 29600 to już ciężko ponieścić w jednej pamięci a tak ma dodatko pełno kanałów. Piszę z tel więc sory za ew błędy :-)
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Piotrek, zrozumiałem. Ja właśnie chcę objąć 120 kanałami tylko fonię, i tam gdzie notorycznie jest pusto też nie chcę kodować. Stąd jak pisałem szukam częstotliwości które mam zaprogramować i te które mam wywalić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”