Samlex PR27M

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Samlex PR27M

Post autor: BeBek »

Na wstępie nie wiedziałem gdzie umieścić temat, jeśli moderatorzy znajdą lepsze miejsce proszę o przeniesienie.
Kupiłem to urządzenie w celu uzupełnienia Yosana CB-300 o funkcję RF-GAIN.
Ponieważ urządzenie montuje się na kablu nigdy nie będzie działało tak jak RF-GAIN w radiu. Ogólnie poziom zakłóceń po maksymalnym rozkręceniu wzrósł (to w końcu również wzmacniacz). Dość przyzwoicie działa natomiast obniżenie czułości radia. Przy załączonym ASQ niestety jest znacznie gorzej niż kombinacja ASQ i RF-GAIN w JC-650, ale coś za coś. Przy ręcznym i na dodatek skokowym SQL w CB-300 daje do dość ciekawe efekty i na pewno poprawia komfort korzystania z radia.
Zakres regulacji kończy się trochę powyżej fukcji local w moim Yosnie (SQL w localu zamyka mi się na 1 a przy tym RF-GAIN'ie na 2)
Mam wrażenie tylko, że po przyciśnięciu PTT trzeba odczekać z 1 sekundę aby przekaźnik przełączył obwód na nadawanie (chociaż nie sprawdzałem czy trzeba czekać czy nie aby było nas słychać).
Ogólnie oceniam urządzenie na 4-
Największy minus za jakość wykonania i estetykę, największy plus za funkcjonalność, którą otrzymujemy i prostotę obsługi.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”