Yaesu

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zoom »

Połączenie Yaesu i CB pewnie wyniknęło z tego, że na "ale coś tam" pojawiło się radyjko właśnie Yaesu w dziale CB.
Pozwolę sobie napisać krótką opinię na podstawie moich, w sumie skromnych, doświadczeń z TRX-ami.
Do samochodu i komunikacji z innymi kierowcami wystarcza radio z podstawową 40-ką i przełącznikiem kanałów. Moim zdaniem dobrze jest jak radio jest duże i można je obsługiwać bez patrzenia - "na ślepo". W czasie jazdy, przynajmniej ja, nie mam czasu na kręcenie pokrętłami i zabawę radiem. Wolę patrzeć przed siebie.
Do pracy na bazie i DX proponowałbym radio, które nie ma przełącznika kanałów, a ma gałkę do nastawiania bezpośrednio częstotliwości. "19" da się znaleźć :) a na DX jest dużo łatwiej się poruszać. Niestety, słuchać AM na radiach KF oczywiście można, ale wychodzi się z takich radyjek w AM gorzej niż ze zwykłego CB.
W wymienionym tutaj poprzednio IC-7000 jest możliwość wyświetlenia widma częstotliwości i siły sygnału po bokach "od nas". Niesamowicie pomocny gadżet.

Problem zaczyna się jeżeli używamy radia w samochodzie i czasami nudząc się na parkingu, chcemy poserfować po DX na 11 i 10 m. Wtedy trzeba iść na kompromisy. :) Takich radyjek uniwersalnych jest spory wybór, ale to są radia uniwersalne, czyli do wszystkiego i do niczego :) .
koszmar

Post autor: koszmar »

HOŁDYS pisze:Za 817 nie dał bym grosza,
Czy ja wiem.... imo rx lepsiejszy niż w 857.
wd4 pisze:Koledzy ja tylko zapytałem co to za sprzęt.
Sprzęt przeznaczony do pracy w pasmach amatorskich.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Od siebie dodam tylko , że powielanie opinii o marnej jakości TX w AM trxów KF jest funta kłaków warte. Jest sporo trxów z ładnym audio w AM .
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zoom »

U mnie odsłuch AM w radiu KF jest dobry, nawet bardzo dobrze słychać.
Natomiast wszyscy dookoła twierdzą, że na AM (czyli jak się gada na 19 i okolicach) lepiej mnie słychać gdy używam radia CB - konkretnie CRE 8900.
Może to tylko sprawa mikrofony, ale nie mam zamiaru dostosowywać mikrofonu pod AM.
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

to sprawa tego zapewne że większość tych znajomych słucha cię na odbiornikach klasy cb.
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Kolega konikks dysponuje właśnie radiem z bardzo ładnym TX w AM . Wiem , bo sam taki miałem . Z dobrze dobranym mikrofonem wiele cymbałków mu ustępuje.
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

szkoda że ten fabryczny jest "taki sobie do przyjęcia" przez kol z cb radiami a zestaw z mojego opisu jest "nie do przyjęcia" przez kol z cb radiami.
ważne że w ssb na kf daje radę ;)
! HAM I AM !
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zoom »

I to jest właśnie główny problem z cb. To zawsze "ten drugi" zakres. Jak kochanka, fajny, ale nie na stałe :) .

Radio KF jest do używania głównie w SSB, czasami FM.

Do AM kupiłem inne radio :) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”