Kenwood TS-590

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

januwojt pisze:Obejrzałeś filmy teoretyku ??
Na filmach masz porządne radia , a nie cymbały tjuningowane przez Saxona :P

edit : Poza tym na filmach słychać różnice ;-)
Nie ważne czy radio porządne, czy cymbał tuning. Marcin dobrze pisze.
S-metr jest wskaźnikiem sygnału docierającego do anteny a nie tego co potrafi z nim zrobić radio. Ty jako krótkofalowiec powinieneś to wiedzieć.
Signal strength meter sama nazwa to oznacza - miernik siły sygnału. Czyli miernik tego co dociera do gniazda antenowego a nie tego c z tym sygnałem zrobiło radio. Każde radio powinno wskazywać na s-metrze to samo bez względu czy jest szumofonem czy nie.
To że radia wskazują różne wartości na s-metrze wcale nie świadczy o wyższości jednego nad drugim lecz tylko o niedoskonałości wyskalowania s-metra.
W ogóle porównywanie, spoglądanie na wskazania s-metra, nie ważne, poprawnie czy niepoprawnie wyskalowanego, przy tym samym sygnale docierającym do anteny jest o kant dupy rozbić bo s-metr z istoty swojej nie jest miernikiem tego co z sygnałem zrobiło radio.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Ok , zatem i mój Kenio i kolegi Icom trzeba do Saxona wysłać ;-) .
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

januwojt pisze:Ok , zatem i mój Kenio i kolegi Icom trzeba do Saxona wysłać ;-) .
Nie. Nie o tym mowa.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Pomijając wskazania ,,Signal strength meter'' chyba słychać różnicę co idzie z głośnika w jednym radiu , a co idzie (lub nie) w drugim .
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

januwojt pisze:Pomijając wskazania ,,Signal strength meter'' chyba słychać różnicę co idzie z głośnika w jednym radiu , a co idzie (lub nie) w drugim .
Ta część dyskusji nie dotyczy tego co poruszyłem.
Jeśli już, to na drugim filmie podejrzanie za słabo ts2000 wychodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”