M-Tech Legend III- tuning. Za i przeciw

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1037
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: angel_dark666 »

Pawel2113 pisze:
angel_dark666 pisze:ja mialem je w fordzie 1.6 z gazem i w astrze g dieslu i nic mi nie szumialo czy buczało od instalacji w aucie, ja tylko napisałem odnoscie swoich odczuc jakie zauważyłem przed i po modyfikacjach
Efekt Placebo ... Wmawiasz sobie, że tak powinno być. Jak byś dostał dwa radia - jedno po przeróbkach (w którym poprawiona by była tylko modulacja i przyklejona plomba) i standardowy egzemplarz to pewnie ten po przeróbkach wg ciebie pracowałby lepiej, chociaż różnicy nie powinieneś odczuć żadnej.

Wymiana filtró daje niewiele i nie ma się co oszukiwać - zwiększa cenę radia o drugie tyle ;-) W cenie 300-350zł można mieć zdecydowanie lepsze radio ...
a i tu sie mylisz, jest różnica po przeróbce w odsłuchu

wez sobie dwa radyjka, jedno orginalne i jedno po przeróbkach i wtedy mozemy gadac:) bo tak sie składa ze ja tak testowałem
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Chłopie ... piszesz tak, jak bym nie miał kilku egzemplarzy po przeróbkach i nieprzerabianych - począwszy od kilku U66 i U68 później C25LTD, C25 WX i na końcu Alan'a 18. W żadnym nie ma zauważalnej poprawy po zmianie filtrów. Można powiedzieć, że miałem dziesiątki egzemplarzy różnych radii i porównywałem je ze sobą i powiem szczerze, że już nigdy nie uwierzę w wymianę filtrów na I i II p.cz. ...
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Pawel2113 pisze:Efekt Placebo ... Wmawiasz sobie, że tak powinno być. Jak byś dostał dwa radia - jedno po przeróbkach (w którym poprawiona by była tylko modulacja i przyklejona plomba) i standardowy egzemplarz to pewnie ten po przeróbkach wg ciebie pracowałby lepiej, chociaż różnicy nie powinieneś odczuć żadnej.

Wymiana filtró daje niewiele i nie ma się co oszukiwać - zwiększa cenę radia o drugie tyle ;-) W cenie 300-350zł można mieć zdecydowanie lepsze radio ...
W przypadku Legenda III może cena i wzrasta o drugie tyle. Są jednak radia, gdzie procenty są zdecydowanie niższe.

No i nie wiem czy przypadkiem u Ciebie tez nie zadziałał efekt Placebo. Tyle, że w druga stronę. Ty w przeciwieństwie do innych nie chcesz tego usłyszeć.

Miałem okazję posłuchać radia tak zawężonego, że praktycznie na stacji bazowej w Warszawie, w godzinach szczytu... na #19 niewiele dało się usłyszeć.

Może Bess się wypowie czy wymiana filtrów coś daje czy nie.
Ostatnio zmieniony 2014-02-21, 15:43 przez Chmarski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1037
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: angel_dark666 »

to dziwne bo nawet w Valereym bawiąc sie róznymi filtrami I i II p.cz była róznica
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 416
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BIBI »

W/g moich doświadczeń wszystko zależy od tego jaki filtr jest w radiu.
U mnie po wymianie filtru na II P.cz na Muratę HT odbiór poprawił się zdecydowanie.
Ponieważ to ten sam typ wniosek jest prosty że to co była zamontowane oryginalnie to chyba nie wiele miało wspólnego z filtrem.
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Chmarski pisze: ...
No i nie wiem czy przypadkiem u Ciebie tez nie zadziałał efekt Placebo. Tyle, że w druga stronę. Ty w przeciwieństwie do innych nie chcesz tego usłyszeć.

Miałem okazję posłuchać radia tak zawężonego, że praktycznie na stacji bazowej w Warszawie, w godzinach szczytu... na #19 niewiele dało się usłyszeć.

Może Bess się wypowie czy wymiana filtrów coś daje czy nie.

Tylko czego nie chce usłyszeć? Mówisz o wymianie 2 p.cz na muratkę, czy o skomplikowanej przebudowie odbiornika? Bo to drugie, oznacza koszta i z całą pewnością daje efekty i z całą pewnością nie o tym gadamy. Pytam, żebyśmy się tu nie pogubili. :mrgreen:
A co do wymiany filtra p.cz na muratkę, to Bess się wypowiadał.

PS. Piszę "muratka" bo są też muRaty po kilkadziesiąt dolców za sztukę i montaż takich podobno ma sens. ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Biorąc pod uwagę cenę za tuning w wysokości ceny nowego Legenda III, to spodziewam się WŁAŚCIWEJ przeróbki z użyciem WŁAŚCIWYCH filtrów, a nie jakiejś popierdóły.

Niektórzy na dzień dobry tutaj chcą od razu "zjechać" serwis, nie mając w ręku konkretnego egzemplarza. Jak widzę, często są to ci sami Niektórzy. :evill:
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

A "niektórzy" lubią sięgać do argumentów ad personam, kiedy już nic innego im do głowy nie przychodzi.

Nie łatwiej czytać watek? I na nim się koncentrować, zamiast ujawniać moje ściśle skrywane intencje? :-P
Hasan obiecał radia do testów porównawczych, nie znam lepszej metody odpowiedzi na powyższe wątpliwości.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Pietern pisze:Hasan obiecał radia do testów porównawczych, nie znam lepszej metody odpowiedzi na powyższe wątpliwości.
I do tego momentu należałoby zawiesić dyskusję.
Z drugiej strony powinien każdemu dać taki zestaw do testów :evill:
Ostatnio zmieniony 2014-02-21, 21:28 przez Chmarski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Post autor: Deiksowiec »

Pawel2113 pisze:Chłopie ... piszesz tak, jak bym nie miał kilku egzemplarzy po przeróbkach i nieprzerabianych - począwszy od kilku U66 i U68 później C25LTD, C25 WX i na końcu Alan'a 18. W żadnym nie ma zauważalnej poprawy po zmianie filtrów. Można powiedzieć, że miałem dziesiątki egzemplarzy różnych radii i porównywałem je ze sobą i powiem szczerze, że już nigdy nie uwierzę w wymianę filtrów na I i II p.cz. ...
Oj Pawełek zdecyduj się, bo tutaj piszesz, że jest duża poprawa :mrgreen:

http://www.cb-forum.pl/topics15/uniden- ... t19818.htm
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Ostatni OT, z mojej strony.

Interesująca dyskusja nt. muRaty 455HT/IT tylko... KTO powiedział, że są oszałamiające efekty?

Jeśli ktoś twierdzi, że ja tak pisałem to bardzo proszę o cytat. Od zawsze powtarzam, że popularne filtry muRata ograniczają przebitki z piątek, a nie eliminują je całkowicie (od tego jest Channel Guard czy puszczenie AM przez filtr SSB).

Jak już dążymy do onanizacji wąskim odbiornikiem to uprzejmie informuję, że Channel Guard jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż puszczenie AM przez filtr SSB. Odsłuch nie jest tak tubalny - co więcej jak ktoś ma rozstrojone radio i nadaje w "2" to nadal go dobrze usłyszymy - co w Jacku czy PC-122 jest niemożliwe.

I tu można się zachwycić bądź nie takim rozwiązaniem. Nie wiem tylko skąd na forum dyktatura wąskiego odbiornika w AM ponad wszystko.

CG to idealne połączenie dla osób, które chcą się pozbyć śmieci z propagacji i jednocześnie chcą mieć przyjemne radio do auta.

Co do filtra I p.cz. - zanim trafiło to do oferty dla każdego - kilku forowiczy dostało to na testy i zawsze były o nim pochlebne opinie, Co istotne, zwracano uwagę na te aspekty. Ale to... jak zwykle spisek :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Hasan-Łódź pisze:Co do filtra I p.cz. - zanim trafiło to do oferty dla każdego - kilku forowiczy dostało to na testy i zawsze były o nim pochlebne opinie, Co istotne, zwracano uwagę na te aspekty. Ale to... jak zwykle spisek :)
EEE...tam, spisek. Jak słyszysz, że Ci w konkretnych miejscach szumy spadają o średnio 1s, to jet tylko efekt placebo :mrgreen:

edytowano: poprawa znaków
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

Deiksowiec pisze:
Pawel2113 pisze:Chłopie ... piszesz tak, jak bym nie miał kilku egzemplarzy po przeróbkach i nieprzerabianych - począwszy od kilku U66 i U68 później C25LTD, C25 WX i na końcu Alan'a 18. W żadnym nie ma zauważalnej poprawy po zmianie filtrów. Można powiedzieć, że miałem dziesiątki egzemplarzy różnych radii i porównywałem je ze sobą i powiem szczerze, że już nigdy nie uwierzę w wymianę filtrów na I i II p.cz. ...
Oj Pawełek zdecyduj się, bo tutaj piszesz, że jest duża poprawa :mrgreen:

http://www.cb-forum.pl/topics15/uniden- ... t19818.htm
:mrgreen:

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Tak, tak ... pisałem już o tej opinii wcześniej (możesz sobie przeglądnąć forum i będziesz wiedział o co chodzi). Za bardzo niestety się napaliłem na to, że radio będzie dobrze pracowało po tych przeróbkach i tak mi się wydawało. Niestety później jak porównałem pracę dwóch Uniden'ów PC68XL to się ocknąłem i zrozumiałem że nie ma wielkich różnic. Oczywiście jest różnica w głośności modulacji, czy w działaniu RF-Gain'a, ale przesiewy z "5" jak były, tak są. Podczas dobrych warunków propagacyjnych słychać pół świata - począwszy od USA, przez Włochy, Turcję, Rosję po Francje czy Niemcy

Takie jest moje zdanie po prawie roku od tamtych przeróbek i po testowaniu dziesiątek innych radii - czy to na stacji bazowej, czy to w samochodzie
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

Ja ze swojej strony mogę troszkę powiedzieć o MT LIII. Pierwszego jakiego widziałem to był kupiony u Przemka ok 2 lata temu sprzęt kolegi. Niedawno stałem się posiadaczem jednego fabrycznego oraz jednego po modyfikacjach u Przemka.

Na pewno na + można podać poprawę modulacji, oraz LOC/DX.
Lekko poprawia się również praca ASQ. Natomiast brakuje mi osobiście poprawy w działaniu SQ. Posiada dość duże ADHD :mrgreen: Ja bardzo lubię ręcznego squelcha i może dlatego mam takie odczucia.

Co do samych filtrów to miałem okazję słuchać tylko po wymianie I.p.cz na muRatę IT.
Mi osobiście się niestety zawężenie odbiornika się nie podoba. Z racji zawodu nie mogę zdzierżyć odstrojonych respondentów. Taki mój fetysz. Ci którzy ze mną czasem rozmawiają wiedzą o czym piszę. Może na wymienionym na inny HT byłoby poprawnie.
Tylko to już faktycznie zależy od tego czy posiadacz jest w stanie przyjąć na klatę tą niedogodność. Po tej operacji zauważyłem lekkie obcięcie tonów wysokich w odbieranym sygnale. Ale to pewnie przez zmianę charakterystyki sygnału .

Nie wiem czy jako jeden z wielu, nieliczny, jedyny byłem w stanie wprost powiedzieć to chłopakom w Konektorze w czasie osobistej wizyty.

Ogólnie mówiąc modyfikacja się przydaje. Ale w jakim zakresie to każdy musi to zweryfikować po swojemu. Każdy używa radia inaczej i każdy ma inny słuch. Dlatego nie można uogólniać czy to dobre czy też złe.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”