Radio CB CRT MIKE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

Jednak sentymenty wzięły górę, zostaję przy swoim starym Johnny II. Jakby ktoś był zainteresowany CRT Mike to proszę na PW.
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

BeBek, chciałem Ci odpisać na PW ale wyskakuje mi komunikat Wybrani użytkownicy nie istnieją. Napisz do mnie na adres wojtek9972@gmail.com to Ci podam informacje o które prosiłeś. Pozdrawiam
maca
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-06, 16:17

Radio CB CRT MIKE

Post autor: maca »

Szanowni,
mam problem z przedłużeniem kabla mikrofonu tego radia. Kupiłem je z założeniem, że pudełko będzie jeździć w bagażniku, a gruszka sterująca będzie gdzieś pod ręką. Założyłem do auta, przedłużyłem patchcordem, no i jest pewien problem. Po wciśnięciu PTT radio nadaje, moduluje ładnie, ale słychać w tle jakby stukanie dzięcioła, 2Hz. Przy połączeniu mikrofonu bezpośrednio do radia problemu nie ma. Problem sprawdziłem w innym aucie, terkocze tak samo. Przy przedłużeniu krótkim (30cm) patchcordem problem nadal jest, choć ledwo słyszalny przez odbiorcę. Długi przedłużacz generuje głośniejsze stukanie, nie ma znaczenia czy jest rozłożony w aucie czy leży zwinięty przy radiu.
Macie jakieś pomysły, jak można problem wyeliminować? Może nie powinna być to skrętka, tylko zwykły kabel 8-przewodowy? Ekranowanie skrętki raczej nie ma znaczenia, próbowałem kablem ekranowanym i zwykłym.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Radio CB CRT MIKE

Post autor: BeBek »

Raczej nie wyelimunujesz.
Problemem jest komunikacja procesora mikrofonu i radia. Może gdyby łączówka miała ekranowe każdą z żył było by lepiej ale ponieważ wszysko idzie przez RJ-45 to już w samym łączu nie uda się odseparować każdej pary.
Dokładnie to samo jest w Apollo Road Blues.
Też zauważyłem że im większa odległość tym jest gorzej. Używałem ekranowanej łączówki (ekranowana była cała obudowa) oraz oryginalnej przedłużki do Apollo i też to nie pomogło.
Jedyne co mogę polecić to aby przedłużkę zrobić tak krótką jak się tylko da, wtedy problem zostanie minimalnie zauważalny.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
maca
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-06, 16:17

Radio CB CRT MIKE

Post autor: maca »

Wielkie dzięki. Już się zaczynałem zastanawiać, czy nie jest to problem mojego egzemplarza, bo jakoś na sieci cisza w temacie. Jeszcze spróbuję powalczyć z długością, może wymyślę jakiś skrót.
Generalnie szkoda. Radio działa całkiem znośnie, nastawiałem się na taki, a nie inny montaż, a tu niespodzianka.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Radio CB CRT MIKE

Post autor: BeBek »

Bo jak modulujesz to tego nie slychac. Ja probowalem z tym walczyc ale szkoda zachodu. Nikt mi nie mowil ze w mojej modulacji jest cos nie tak. Ograniczylem dlugosc przedluzki do 70cm i terkotanie prawie nie wystepuje. Z ciekawosci na kablu kilku centymetrowym jest tak samo. To jest bardziej kwestia zlacza niz kabla.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
galet
Posty: 4
Rejestracja: 2015-03-05, 12:33

Radio CB CRT MIKE

Post autor: galet »

U mnie to samo, żadne ekranowanie nie pomaga.
bziumak
Posty: 20
Rejestracja: 2012-12-07, 23:17
Lokalizacja: LBN

Radio CB CRT MIKE

Post autor: bziumak »

Czy przedłużacz pomiędzy jednostką sterującą a "mikrofonem" to zwykła skrętka (zwykłay kabel RJ-45) czy jest w nim coś specjalnego?
CZy w zestawie w CRT Mike jest przedłużacz ?
CRT MIKE + ML-145 President EXPORT + FLORIDA
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Hasan-Łódź »

Zwykła skrętka. Nie ma przedłużacza w zestawie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
graucho
Posty: 26
Rejestracja: 2013-02-10, 10:08
Lokalizacja: bielsko-biała

Radio CB CRT MIKE

Post autor: graucho »

od kilku dni jestem użytkownikiem tego radia i muszę powiedzieć że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jego praca. Myślałem że będzie to padaka ale szukałem czegoś małego do samochodu (brak miejsca sensownego na montaż). Obstawiałem że będzie to taki mniej więcej Anytone MK3 w innym wydaniu ale jest o kilka klas wyżej.

ASQ działa bardzo dobrze i w połączeniu z AUTO RFG (podobno występuje dopiero od wersji 2.5) cały czas robi swoją robotę. Yosan Turbo Black V2 poszedł na półkę i jak na razie MIKE daję radę (choć nie mogę powiedzieć że Josan nie dawał i po modyfikacjach ASQ też fajnie pracowało). Filtry są OK (dają racę przy CDTI w oplu) i jedynym mankamentem który oczywiście jest do poprawienia jest delikatnie przykrótki przewód gruszki (sprężystość też taka sobie). Jak radio jest pod fotelem to trochę tej długości brakuje ale jak wciśnie się radio obok fotela (tak że jest całkowicie schowane tylko wychodzi kable do mikrofonu) to jest OK.

Radio używam z zewnętrznym głośnikiem więc co do jakości wbudowanego się nie wypowiem ale nawet jakby była średnia jaki problem założyć zewn. głośnik za 50PLN i będzie o niebo lepiej.

Myślę ża jakość co do ceny jest super i zawstydza trochę droższe radia.
Mobil: CRT MIKE v2.5, Solacon A-108 wymiennie z Sirio ML145 na trasy
jesionki
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-04, 12:10

Radio CB CRT MIKE

Post autor: jesionki »

Witam wszystkich,
Również jestem posiadaczem radyjka CRT Mike i chciałbym się podzielić spostrzeżeniami.
Radyjko bardzo przyjemne, wykonanie solidne, obsługa bardzo intuicyjna. Wiele konfigurowalnych opcji w menu, najciekawsze to:
- automatyczne włączeniem radia "po stacyjce" (funkcję można wyłączyć),
- 3 kolory podświetlenia,
- DW + skan częstotliwości,
- zabezpieczenie w czasie nadawania przed uszkodzeniem radyjka (TOT),
nie wspomnę o Auto RFG czy ASQ oraz wielu innych funkcjach ujętych w specyfikacji.
Działa to bardzo przyzwoicie. Nie widzę nic sensowniejszego z radyjek w gruszce w cenie do 312 zł.
Niezaprzeczalną zaleta jest podłączenie gruszki na RJ-45, co powoduje że montaż radyjka umożliwia wiele konfiguracji, np. baza w bagażniku lub w innym odległym miejscu. W celu wyeliminowania zakłóceń przy takim połączeniu, wskazane jest stosowanie przewodów i złączek ekranowanych np. kat.6, lub na jednym końcu przedłużacza zastosowanie modułu Keystone STP (mniejsza liczba połączeń). Przy takiej instalacji nic nie trzeszczy nie zakłóca, wiem z praktyki.
Uwagę mam jedynie do niepełnej instrukcji, ale to już wykonanie dystrybutora w PL, w której nie są opisane wszystkie pozycje menu. Nie mogę nigdzie znaleźć co to za funkcja NBAN. Może ktoś pomoże?
Zgodzę się z przedmówcą, że radyjko jak na swoją cenę jest rewelacyjne i przewyższa zarówno jakością jak i mnogością funkcji i możliwością konfiguracji niejeden droższy model innych producentów i mogę z czystym sumieniem polecić.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Hasan-Łódź »

NB/ANL to funkcja, w której ustawiasz włączenie/wyłączenie filtrów przeciwzakłóceniowych
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Radio CB CRT MIKE

Post autor: killer »

jesionki, To opisz jak działa ten ARFG
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
mlodybm
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-05, 08:27

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: mlodybm »

Witam, jestem zainteresowany kupnem CRT MIKE, chciałbym się upewnić czy w gruszce po prawej jest gniazdo no mikrofonosłuchawkę? Standard kenwood? I będzie pasował jakiś zestaw midlanda?

Pytam, bo sprzedawca zaprzeczył. A ja jakby nie patrzeć to widzę na zdjęciach wejście.

________
Generalnie możliwość podpięcia słuchawek i mikrofonu determinuję zakup.
A wolałbym zdecydowanie to radio niż alan 42 czy hintek h520

Gdyby ktoś miał chwilkę bardzo proszę o rady.
Cenne dodatkowe rady mile widziane na priv -cobym nie popełnił jakiejś gafy niewtajemniczonego. -Będzie to mój pierwszy zestaw (crt mike + sirio t3 27 na magnesie)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: AntekPabianice »

Na stronie Konektora w opisie jest:
Do mikrofonu można podłączyć
mikrofonosłuchawkę z wtykiem K .
http://konektor5000.pl/index.php?p1801, ... mikrofonie" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”