Radio CB CRT MIKE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

A gdyby ktoś jeszcze miał chęć poznać ARFG to proncie bardzo :shrek:

http://radiochief.ru/bez-rubriki/obnovl ... 1-rev-2-5/
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: czarek0402 »

REDWHITE pisze:Najlepiej jak dostaniemy oficjalne info co to takiego ARFG i do czego służy . Bo jeżeli jest jak pisał Tarnus to sprawa jest jasna, że coś tam się działo czasem.

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tarusa z SB :

"Działa to wtedy gdy do anteny dostanie się bardzo silny sygnał. Wtedy włącza się dodatkowe tłumienie i pojawia się ikona ARFG na wyświetlaczu że się uaktywnił. To jest głównie po to aby jadąc za kimś gdy ten ktoś nadaje to aby nie zatkał nam odbiornika"
Zapytam, nie wystarczy zmniejszyć MIC GAIN ze 100% na 50%? :?:
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: Speed »

czarek0402 pisze:Zapytam, nie wystarczy zmniejszyć MIC GAIN ze 100% na 50%? :?:
Trzeba to wytłumaczyć temu, który zatyka Ci odbiornik.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
stanek39
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-13, 16:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: stanek39 »

Witam, zadałem pytanie jednemu ze sprzedawców z allegro która to wersja CRT MIKE, którą sprzedaje: "czy to jest wersja już z automatycznym Rf-Gain (ARFG)??? i otrzymałem odpowiedź "nie,radio fabrycznie nie posiada automatycznego rfgainu (ma tylko asq) - wersje z automatycznym to wersje poprawiane przez zewnętrzne serwisy = brak gwarancji producenta."

czy tak rzeczywiście jest???
lukey84
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-20, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Radio CB CRT MIKE

Post autor: lukey84 »

Cześć,
w ramach pierwszego postu na forum serdecznie witam się z gronem radioamatorów (wśród których dostrzegam prawdziwych profesjonalistów) i dołączam swoje spostrzeżenia a propos ofert radiotelefonu CRT Mike na rynku.

Również jestem zainteresowany zakupem modelu, dociekałem więc u kilku sprzedawców, czy mają w swojej ofercie nowy model 2015 (wersja v2.5 z AFRG). Podobnie jak stanek39, od jednego sprzedawcy dostałem niemal identyczną odpowiedź - że żadnej nowej wersji 2015 nie ma, a to co jest to są właśnie poprawione, przerobione przez serwisy CB modele.

Owszem, w sprzedaży są dostępne niewątpliwie takie przeróbki, ale jednak trzeba się nie zgodzić z powyższymi opiniami sprzedawców. O tym jak rozpoznać wersji 2015 linkował parę postów wcześniej REDWHITE.
I to są konkrety:
  • - numer seryjny na stickerze zawierający cyfry 15
    - opcja AUTO RFG dostępna w menu mikrofonu
Na podstawie powyższych dwóch cech można rozpoznać produkt. Nie ma wówczas wątpliwości, że mamy do czynienia z fabryczną, nową wersją urządzenia.
lukey84
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-20, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Radio CB CRT MIKE

Post autor: lukey84 »

Witam ponownie,

CRT Mike V2.5 zakupiony, wersja 2015 :)

Tak jak koledzy proponowali wcześniej, zadałem CRT pytanie o działanie funkcji ARFG (Auto RFG).
Odpowiedź jest taka:

Obrazek

Czyli jest tak, jak już było pisane wcześniej (cytat Tarusa) - redukcja zbyt silnego sygnału w torze odbioru w celu uniknięcia zniekształceń.

Pozdrawiam.
stanek39
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-13, 16:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: stanek39 »

lukey84 pisze:Cześć,
w ramach pierwszego postu na forum serdecznie witam się z gronem radioamatorów (wśród których dostrzegam prawdziwych profesjonalistów) i dołączam swoje spostrzeżenia a propos ofert radiotelefonu CRT Mike na rynku.

Również jestem zainteresowany zakupem modelu, dociekałem więc u kilku sprzedawców, czy mają w swojej ofercie nowy model 2015 (wersja v2.5 z AFRG). Podobnie jak stanek39, od jednego sprzedawcy dostałem niemal identyczną odpowiedź - że żadnej nowej wersji 2015 nie ma, a to co jest to są właśnie poprawione, przerobione przez serwisy CB modele.

Owszem, w sprzedaży są dostępne niewątpliwie takie przeróbki, ale jednak trzeba się nie zgodzić z powyższymi opiniami sprzedawców. O tym jak rozpoznać wersji 2015 linkował parę postów wcześniej REDWHITE.
I to są konkrety:
  • - numer seryjny na stickerze zawierający cyfry 15
    - opcja AUTO RFG dostępna w menu mikrofonu
Na podstawie powyższych dwóch cech można rozpoznać produkt. Nie ma wówczas wątpliwości, że mamy do czynienia z fabryczną, nową wersją urządzenia.
witam, zakupiłem radyjko CRT MIKE z automatycznym RFGAIN, co ciekawe to sprzedający jak pytałem powiedział że nie ma i nawet twierdził ze pytał u producenta i takiej funkcji w tym radiu nie ma, ale stwierdziłem ze cena dobra to wezmę, bo rzeczywiście trzeba robić jakieś przeróbki to nie będę dopłacał za to i tu niespodzianka, podłączyłem bawię się radyjkiem a tu opcja ARFG :) jak chcecie to zakup w sklepiehttp://www.strefakierowcy.pl/42833,crt-mike.html, radyjka z numerem 15 w nr seryjnym i posiadają tą funkcję.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Hasan-Łódź »

Profi sprzedawcy widzę :mrgreen: Fachowcy w swojej branży :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Radio CB CRT MIKE

Post autor: tarnus »

A ja widzę że rośnie kolejny mit jak z unidenami czy innymi :mrgreen:
Awatar użytkownika
vercyn
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-12, 21:50

Radio CB CRT MIKE

Post autor: vercyn »

Co masz na myśli ?:)
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Radio CB CRT MIKE

Post autor: bolobol »

Witojcie...

Jako całkiem nowy użytkownik forum, witam wszystkich piknie i... od razu przystąpię do rzeczy.
Otóż - jak się zapewne domyślacie - jestem w fazie przygotowań do zakupu pierwszego w życiu radia CB. Po zapoznaniu się z opisem i opiniami na temat wielu "radyjek", (od których to opisów mam niezły mętlik w głowie a i tak nie wszystko "qmam") trafiłem na CRT Mike. Zainteresował mnie szczególnie model z 2015 roku (ten z "Auto RF Gain) i jak kilku kolegów wyżej - jestem zainteresowany a w zasadzie zdecydowany na jego zakup.
W przeciwieństwie jednak do nich, byłbym wdzięczny za głosy odstręczające mnie od tego zakupu i wskazanie dlaczego to zły wybór jest. (Mile widziana byłaby tu opinia kolegi "tarnus", który dwa posty wyżej coś jakby zasugerował i jak dotąd sugestii nie rozwinął? :??: )
Niejako dla zachęty zacznę od siebie i powiem, że "podbudowany" opisem i opiniami, odwiedziłem dziś dwa sklepy/serwisy zajmujące się sprzedażą i montażem CB i w żadnym z tych "przybytków" ani nie mieli na składzie, ani nie zaproponowano mi tego radia tłumacząc, że to produkt "no name'owy", że oni takimi (w domyśle - badziewiami) nie handlują i w związku z tym nie potrafili nic sensownego na ich temat - powiedzieć. (W jednym z tych sklepów, zaproponowano mi Lafayette Venus, co wg. mnie stoi w wyraźnej sprzeczności ze stwierdzeniem, iż sprzętem no name - nie handlują, ale... może się czepiam?!)
Jestem ciekaw Waszych przemyśleń w tej kwestii?

Byłbym też wdzięczny za poradę w sprawie anteny. Chodzi mim o to, abym słyszał i był słyszany w na tyle przyzwoitej odległości, aby dowiedzieć się o sytuacji na drodze na tyle wcześnie, żeby możliwym było znalezienie sensownego objazdu.
(Wiem, że "na miśki" to i o.5 m wystarczy - jakkolwiek by to nie brzmiało :-) )
Zatem jeśli chodzi o anteny to;
- "magnetyczna" czy na uchwycie na klapie bagażnika (?) - mam sedana
- Jeśli magnetyczna, to ok. 1.0 m ma dach, czy ok. 1,5 m na klapę bagażnika?
- inne opcje?

Byłbym oczywiście dozgonnie wdzięczny, za zaproponowanie konkretnej antenki do 150 zł.

"... i to by było na tyle" - jak mawiał klasyk.
Ostatnio zmieniony 2015-11-05, 17:35 przez bolobol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Radio CB CRT MIKE

Post autor: maraft1 »

Najlepiej jak najdłuższa. Polecam cos z serii ML145, najlepiej oczywiście na dach bo na klapie wyjdzie ci 1,5m tak samo jak 1m na dachu.
]
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: AntekPabianice »

O antenach jest inny dział:
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=8" onclick="window.open(this.href);return false;

Można również przejrzeć "Co kupić":
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=82" onclick="window.open(this.href);return false;

Proszę więc nie śmiecić w topicu :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: bolobol »

lukey84 pisze:O tym jak rozpoznać wersji 2015 linkował parę postów wcześniej REDWHITE.
I to są konkrety:
  • - numer seryjny na stickerze zawierający cyfry 15
    - opcja AUTO RFG dostępna w menu mikrofonu
Na podstawie powyższych dwóch cech można rozpoznać produkt. Nie ma wówczas wątpliwości, że mamy do czynienia z fabryczną, nową wersją urządzenia.
Czy z tego wynika, że istnieje taka możliwość, iż mimo że radio z 2015 i mimo że posiada "15-stkę" w numerze serii,
może nie być w ARFG wyposażone?
lukey84
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-20, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: lukey84 »

bolobol pisze:Czy z tego wynika, że istnieje taka możliwość, iż mimo że radio z 2015 i mimo że posiada "15-stkę" w numerze serii,
może nie być w ARFG wyposażone?
Wg mnie nie ma, jeśli w menu mikrofonu nie jest dostępna opcja włączenia/wyłączenia AFRG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”