Radio CB CRT MIKE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

graucho pisze:ASQ działa bardzo dobrze i w połączeniu z AUTO RFG (podobno występuje dopiero od wersji 2.5) cały czas robi swoją robotę.

ASQ faktycznie robi dobrą pracę ale to już było w pierwszej wersji Apollo ładnie dopracowane.

Ale może ktoś z kolegów oświeci mnie jak działa ten ARFG?

Jeżeli chodzi o ustawienia manualne RFG to jak najbardziej działa, czyli słychać zmiany w zależności od ustawień - zmniejsza się poziom szumu i delikatnie słyszalność komunikatów.

Jeżeli natomiast włączam, wyłączam ARFG to nic się nie zmienia.
Dla mnie powinno być to tak, że jeżeli np. ustawię RFG na 18 to w opcji auto w zależności od warunków radio samo dobiera sobie poziom 0/6/12/18. Lub jeżeli zrobię RFG na Off to radio samo ustala sobie wartość tego parametru w całym zakresie. Ja jakoś nie widzę aby zachodziły jakieś zmiany?
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
graucho
Posty: 26
Rejestracja: 2013-02-10, 10:08
Lokalizacja: bielsko-biała

Radio CB CRT MIKE

Post autor: graucho »

Na początku nie zauważyłem działania autorfg ale różnice zauważyłem jak miałem włączone asq z i bez autorfg . Jak autorfg jest włączone to w zasadzie nie ma potrzeby nic grzebać z radiem ew podciągnąć asq w górę jak robi się duży tłok (nie dlatego że rwie komunikaty tylko ze względu na tłok w eterze). Bez autorfg asq na tych samych nastawach czasem przepuszcza śmieci. Napewno to radio nie jest głuche przy pracy z asq i na moje oko jest mocno porównywalne do yosana turbo v2 i tak jak w nim nawet słabe komunikaty są wpuszczane przez asq a ponadto możemy to regulować stopniem wiec jest lepiej. Może trochę zmienił bym ilość klawiszy no wolałbym mieć na osobnych klawiszach asq, na osobnych głośność no i do szczęścia jeszcze jeden klawisz do rfg za pomocą którego zmienialibysmy próg ale to są moje życzenia. Generalnie według mnie jest mocno ok i mimo że niby taka popirdolka a chodzi fajnie.
Mobil: CRT MIKE v2.5, Solacon A-108 wymiennie z Sirio ML145 na trasy
Awatar użytkownika
graucho
Posty: 26
Rejestracja: 2013-02-10, 10:08
Lokalizacja: bielsko-biała

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: graucho »

REDWHITE pisze:
graucho pisze:ASQ działa bardzo dobrze i w połączeniu z AUTO RFG (podobno występuje dopiero od wersji 2.5) cały czas robi swoją robotę.

ASQ faktycznie robi dobrą pracę ale to już było w pierwszej wersji Apollo ładnie dopracowane.

Ale może ktoś z kolegów oświeci mnie jak działa ten ARFG?

Jeżeli chodzi o ustawienia manualne RFG to jak najbardziej działa, czyli słychać zmiany w zależności od ustawień - zmniejsza się poziom szumu i delikatnie słyszalność komunikatów.

Jeżeli natomiast włączam, wyłączam ARFG to nic się nie zmienia.
Dla mnie powinno być to tak, że jeżeli np. ustawię RFG na 18 to w opcji auto w zależności od warunków radio samo dobiera sobie poziom 0/6/12/18. Lub jeżeli zrobię RFG na Off to radio samo ustala sobie wartość tego parametru w całym zakresie. Ja jakoś nie widzę aby zachodziły jakieś zmiany?
Napewno autorfg nie zmienia aż tak mocno rfg i jak wpadniesz w godzinach szczytu to Katowic, Częstochowy czy Łodzi to ci tak auto auto nie zadziała ale nie zmienia to faktu za na trasie i w normalnym użytkowaniu radio pracuje bardzo dobrze. Szkoda ze tego asq i rfg nie ma pod osobnymi przyciskami bo wchodzenie w menu takie super nie jest. Codziennie jeżdżę z tym autorfg załączonym i tylko reguluje asq i jest dobrze. Myślę, że działa lepiej niż h3 yosan turbo v2.
Mobil: CRT MIKE v2.5, Solacon A-108 wymiennie z Sirio ML145 na trasy
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

No Ok. Nadal jednak nie wiem czy auto rfg działa w zaresie ustawień manualnego rfg czy ma swoje zapisane parametry. Pytam bo stojąc i ustawiajac manual są słyszalne zmiany . I np. po ustawieniu 18 czułość radia pomimo włączonego auto nie ulega zmianie. Chyba że jest tak że włączenie auto powoduje konieczność wyłączenia w menu manuala. Tylko wtedy wygląda jakby mnualne ustawienie rf było nadrzędne. Szkoda , że niestety obecna instrukcja tego nie opisuje
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
jesionki
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-04, 12:10

Radio CB CRT MIKE

Post autor: jesionki »

killer pisze:jesionki, To opisz jak działa ten ARFG
hmmm... jak działa...
Na mój gust prawidłowo, ustawiasz tłumienie czułości radyjka bodajże w decybelach. Ja ustawiłem na "6" i ASQ na "4" albo "5" w zależności od tego czy w mieście czy na trasie (jak gęsto w eterze). Konfiguracja w MENU. Te ustawienia gwarantują że nie jest to szumofon ale miłe radyjko na którym odsłuchuję wyraźne komunikaty :-)
Hasan... dzięki za wyjaśnienie :-) w takim razie nie mam problemu z zakłóceniami bo NBAN mam OFF i zero zakłóceń :-D
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

To nie jest wyjaśnienie jak działa ARFG.
To co podajesz to ustawienie manualnego Rf-Gain oraz ASQ.

A najlepsze, że wg. informacji uzyskanych od kol. Tarnusa na SB funkcja ARFG to dodatek do ARW, który to ma ograniczać zatykanie odbiornika przy mocnym sygnale.

Jeżeli tak to działa to dlatego ja osobiście nie słyszałem żadnej różnicy w pracy z załączoną tą funkcją gdyż nie miałem okazji dowiadczyć nikogo z bliskiej stacji.
A jeżeli ktoś słyszał to pewnie to jakaś autosugestia :shrek: co czasem jest możliwe.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
graucho
Posty: 26
Rejestracja: 2013-02-10, 10:08
Lokalizacja: bielsko-biała

Radio CB CRT MIKE

Post autor: graucho »

Może i autosugestia. Dla mnie praca asq z i bez jest delikatnie inna. Wiadomo że cześć odbiorników jest tu promowana mimo iż są badziewiem a na inne się jedzie. Mam tu na myśli yosana 120 którego mam w busie ale jego praca pozostawia wiele do życzenia mimo iż to egzemplarz po poprawkach Hasana.

W ostatnim czasie używałem anytona mk3 (sprzedełem), wcześniej yosana turbo, cre 8900, pc122, h3, Herberta 1, Johnsona 2, i inne mniej lub bardziej udane odbiorniki i według mnie na podstawę mike jest ok. Mimo wszystko jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami, pracą i ceną. Wiadomo że jak ktoś chce robić dxy i używać wstęg to nie dla niego ale do mobila jest git i nawet przy silniku cdti jest zero zakłóceń (zasilanie z zapalniczki). Każdy używa to co lubi a ja jak na razie Mike'a polubiłem.
Ostatnio zmieniony 2015-09-06, 20:38 przez graucho, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: CRT MIKE v2.5, Solacon A-108 wymiennie z Sirio ML145 na trasy
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

Ja tu nie neguję w żaden sposób pracy odbiornika. Zresztą miałem dość dawno Apollo i wtedy nie pasowało mi to że nie ma ANL i RF-Gain.
Teraz robię drugie podejście (choć rzadko to robię ) właśnie aby sprawdzić co dały te zmiany.
Jeżeli zostanie dłużej u mnie to za jakiś czas pewnie coś skrobnę.
Mój post dotyczy jedynie funkcji ARFG i tyle. Jest jak jest reszta pewnie wyjdzie w praniu.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
jesionki
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-04, 12:10

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: jesionki »

REDWHITE pisze:To nie jest wyjaśnienie jak działa ARFG.
To co podajesz to ustawienie manualnego Rf-Gain oraz ASQ.
Pytałeś to Ci odpowiedziałem... Czy Ci się to podoba czy nie to tak to działa i nie rozumiem Twego napastliwego, nieuprzejmego tonu i jakiś insynuacji i manipulacji... na pograniczu cwaniactwa !
Moim zdaniem radyjko działa bardzo fajnie i spełnia swoje funkcje wzorowo. Jestem bezstronnym użytkownikiem, wiele radyjek używałem i nie mam zamiaru żadnego promować albo reklamować.
Awatar użytkownika
kevak
Posty: 114
Rejestracja: 2010-04-07, 13:13
Znak/ranga: SP3OLI
Lokalizacja: Przepastne lasy nad rzeką koło Nowego Miasta N/Wartą
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: kevak »

jesionki pisze:Czy Ci się to podoba czy nie to tak to działa i nie rozumiem Twego napastliwego, nieuprzejmego tonu i jakiś insynuacji i manipulacji... na pograniczu cwaniactwa !
Kolego, jesteś kilka dni na forum i zarzucasz innym, wieloletnim użytkownikom nieuprzejmość, insynuacje, itp., itd. nie wczytując się absolutnie w merytoryczną treść wypowiedzi Kolegi, którego atakujesz.
Tu na forum w ten sposób nie zyskasz ani akceptacji, ani pomocy. W naszej małej społeczności starajmy się szanować i odnosić do siebie kulturalnie. Nie przenoś tu proszę swych frustracji, draśniętego ego z obszarów spoza forum do naszego świata.
Dziękuję Ci za przeczytanie tego posta. Pozdrawiam i życzę wielu dalekich łączności.
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 09:09 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówka
Radia: baza -AT6666 KNKTR,AT 5555N ver.2 KNTR, mobil : Magnum One ,CRE 8900 KNKTR, JFK II KNKTR , Było kilkanaście innych, wspaniałych i takich sobie :)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: AntekPabianice »

jesionki pisze:
REDWHITE pisze:To nie jest wyjaśnienie jak działa ARFG.
To co podajesz to ustawienie manualnego Rf-Gain oraz ASQ.
Pytałeś to Ci odpowiedziałem... Czy Ci się to podoba czy nie to tak to działa i nie rozumiem Twego napastliwego, nieuprzejmego tonu i jakiś insynuacji i manipulacji... na pograniczu cwaniactwa !
Żadnego napastliwego i nieuprzejmego tonu, zwłaszcza na pograniczu cwaniactwa nie zauważyłem. Kolega REDWHITE zadał konkretne pytanie i nie uzyskał konkretnej odpowiedzi, co zaznaczył w następnym poście.

Kol. jesionki, radzę zapoznać się z regulaminem forum, zwłaszcza pkt. 1.1.a) i więcej już nie komentować całej tej sytuacji, tak samo innych kolegiów proszę o powściągliwość i powstrzymanie się od komentarzy :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
jesionki
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-04, 12:10

Radio CB CRT MIKE

Post autor: jesionki »

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 09:33 przez jesionki, łącznie zmieniany 1 raz.
jesionki
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-04, 12:10

Radio CB CRT MIKE

Post autor: jesionki »

OK AntekPabianice jak najbardziej jestem na tak :)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: BeBek »

REDWHITE pisze:A najlepsze, że wg. informacji uzyskanych od kol. Tarnusa na SB funkcja ARFG to dodatek do ARW, który to ma ograniczać zatykanie odbiornika przy mocnym sygnale.
Ja mam wersję bez ARFG i miałem też apollo rb i nigdy, powtarzam nigdy nie zdarzyło mi się zatkanie tych radii mocnym sygnałem, a przy moich antenach o to było by nietrudno (bo w yosanach się zdarzało).
Sam jestem ciekaw co faktycznie czy ten ARFG będzie czymś super czy jako funkcja okaże się zbędna, gdyż w połączeniu z ASQ (które w tym radiu jest trochę zbyt "nisko" dla poziomu 9) i może wpuszczać zbyt dużo jeśli faktycznie będzie ograniczało się do obcinania mocnych sygnałów.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

Najlepiej jak dostaniemy oficjalne info co to takiego ARFG i do czego służy . Bo jeżeli jest jak pisał Tarnus to sprawa jest jasna, że coś tam się działo czasem.

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tarusa z SB :

"Działa to wtedy gdy do anteny dostanie się bardzo silny sygnał. Wtedy włącza się dodatkowe tłumienie i pojawia się ikona ARFG na wyświetlaczu że się uaktywnił. To jest głównie po to aby jadąc za kimś gdy ten ktoś nadaje to aby nie zatkał nam odbiornika"
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”