Radio CB CRT MIKE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Wieho
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-23, 17:21

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: Wieho »

marekb pisze:REKLAMACJA
Czyli mam wadliwy egzemparz czy też problem dotyczy każdego modelu Apollo Road Blues v2.5 / Crt Mike V2.5 ??
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Radio CB CRT MIKE

Post autor: marekb »

Myślę że masz wadliwy egzemplarz . Sądzę że firma produkująca nie pozwoliła by sobie na masową produkcję wadliwego sprzętu.
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Bartek048 »

Panowie, jaki głośnik zewnętrzny dobrze współpracuje z tym radiem? Czy baza od AT Road Blues pasowałaby do tego radia? Bo mam możliwość kupić bazę gdzie mikrofon został zniszczony tylko właśnie jest to Road Blues
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Bartek048 »

Radio nie jest tragiczne, śmieszna regulacja głośności, tj. 0-56 gdzie od 40 zaczyna być coś słychać :D Zakłócenia z alternatora nie wchodzą, przy Atenie wchodziły, głośnik w mojej ocenie lepszy niż Atena, jest głośniej, wyraźniej - zewnętrzny głośnik odpiąłem i wyjąłem. Przy Atenie był niezbędny, tutaj spokojnie można się obejść. Obsługa wbrew pozorom prosta, plus za podświetlane przyciski, nie rażą w oczy, łagodnie świecą. Po 2 dniach użytkowania z Omegą jestem zadowolony ze zmiany. Mikrofon dobrze leży w dłoni, myślałem że będzie większy i cięższy a tu pozytywne zaskoczenie, porównałbym go rozmiarowo do standardowego mikrofonu z taniego Alana - 199, 109 itd. Centralka ciężka, cięższa niż Lafayette Atena wraz z mikrofonem, trochę się nagrzewa ale ma radiator więc nic nie powinno jej być. Solidny wieszak na mikrofon, kabel mógłby być elastyczniejszy, na pewno jest lepszy niż w Atenie ale jednak do miękkiego silikonu trochę brakuje. Dziś na próbę założyłem na magnes WA-27 i spokojnie dogadałem się z mobilem 15km ode mnie, odbiór był czytelny. ASQ mam ustawione na 2 w skali 1-9, a RFG na 6 w skali 0-54. AutoRFG włączone.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: AntekPabianice »

Bartek048 pisze:AutoRFG włączone.
ARFG zapobiega tylko i wyłącznie zaykaniu się radia przy silnym sygnale
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Bartek048 »

Wiem o tym, ponoć w radiach bez tego to i tak się nie zdarza ale skoro dali to jeżdżę z włączonym.
Ogółem w porównaniu do Lafayette Atena/Yosan 120 krok do przodu, SQ manualny nie łapie czkawki, radio nie zatyka się przy mocnym sygnale. Zakłócenia wyłapuje lepiej, wcześniej był świst przy dodawaniu gazu, teraz cisza. Dyskusyjna kwestia to obsługa, mi to nie robi różnicy ale na przykład ojciec mówi że on z tym jeździł nie będzie, Atene nieraz pożyczał, teraz nie chce :-D
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Bartek048 »

moc ~ 10W PEP
Poprawa selektwyności, regulacja wzmocnienia modulacji, rozblokowanie mocy oraz opcjonalnie rozblokowanie na pełne 10Band

Oferta od serwisu z Pruszkowa. Powiedzcie czy warto oddawać radyjko czy to raczej nawijanie makaronu na uszy i nic nie zmieni? Co z tą mocą skoro tutaj https://youtu.be/wXYvwWlxKRU?t=27m52s widać około 15W? Może myle rodzaje mierzonej mocy, jeśli tak to poprawcie.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: Sahim »

Poprawa selektywnosci, to jedyna rzecz być może warta zainteresowania, o ile rzeczywiście jest jakaś poprawa. Reszta pic na wodę. 10w czy 15 to i tak żadna różnica.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Olo.. »

Szkoda kasy... I tak z tego cudu radia nie zrobisz.
Jako antymisiek styknie bez poprawek.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Bartek048 »

Czyli szkoda tracic gwarancje, tak wlasnie myslalem ze to wyciaganie kasy
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
tommyl
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-20, 13:04

Radio CB CRT MIKE

Post autor: tommyl »

Witam,

mam 2 pytania do użytkowników:

1. działanie RFG
czy ustawiając RFG na 12, radio będzie pracować w zakresie 0 do max 12, a jak da się RGF na off to wtedy w całym zakresie (0-54) i tu pracuje automatyczny RFG??

2. SQ vs ASQ
na czym polega różnica w ustawieniu SQ na 6 a ASQ na 6? Czy skala "wycinania" szumów jest tutaj inna przy założeniu (jeśłi to ma znaczenie), że RFG jest ustawiony na 6.

pozdro

tommyl
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Bartek048 »

To co na ASQ 6 radio wpuszcza na SQ6 wycina. SQ6 to wyżej ustawiony próg niż ASQ6.

Auto RFG nie ma z tym żadnego związku, tak jak ustawisz takie masz tłumienie odbiornika. Auto RFG działa tylko gdybyś na przykład jechał samochód za samochodem i rozmawiał, automatycznie zmniejsza czułość odbiornika żeby ten od zbyt silnego sygnału się "nie zatkał". Możesz spróbować, znajdź innego mobilka, stań obok niego, wyłącz AutoRFG i rozmawiaj, prawdopodobnie nie usłyszysz tego co on mówi, radio się zatka od silnego sygnału. Włącz potem AutoRFG i znowu możesz gadać, radio się nie zatyka ;)
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Radio CB CRT MIKE

Post autor: REDWHITE »

Bartek048 pisze: Włącz potem AutoRFG i znowu możesz gadać, radio się nie zatyka ;)

No aż tak dobrze to to nie działa wcale.
Też się niestety radio przytyka :shrek:
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
tommyl
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-20, 13:04

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: tommyl »

Dzięki za wyjaśnienie.

Chyba troche namieszalem;

Radio posiada RFGain control i ARGF(ta funkcję wytłumaczył łopatologicznie Bartek048).

Mi tu chodchodzi o RFGain(skala off-54). Ustawia się ręcznie poziom tłumienia, ale podobno RFGain ma działać automatycznie. Nie łapie tego.

- Jak RFGain jest na off to na wyświetlaczu skala RSI miga przeważnie w zakresie 0-9. Co wtedy się dzieje?
- Jak RFGain ustawie na 6 to RSI stałe podswietla 1. I wtedy szumy są tlumtlumione na poziomie 6dBm (według instrukcji.) To znaczy że niweluje szumy w zakresie 0-6dBm? Jak ustawie na 18 to nieluje szumy w zakresie 0-18dBm i tak dalej?
- Co to jest to RSI?

Pomożecie.mi to zrozumieć?

Dzięki
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: poweredge »

tommyl pisze: - Co to jest to RSI?

Pomożecie.mi to zrozumieć?

Dzięki
Możesz sobie to tłumaczyć jako Radio Signal Indicator czyli popularny S-metr . Wskaźnik odbieranego sygnału :-)
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”