Maxon Cm70

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

erwp
Posty: 28
Rejestracja: 2009-11-03, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Maxon Cm70

Post autor: erwp »

Witam, co sądzicie o radyjku Maxon CM70 ?? dość mało jest informacji na temat tego sprzętu. Zakupiłem egzemplarz, jeździ ze mną i jak narazie mam pozytywne odczucia po poprzednim TTI 881.

Ktoś ma takie radio i może podzielić się wrażeniami ?????
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Testowałem takie radio, ale ostatecznie nie wziąłem go do oferty. Fajny i czuły mikrofon - zaleta każdego Maxona. Natomiast ogólne działanie... odczucia gorsze niż przy CM10 (niższy model). Słaby odsłuch, nadawanie też dość mierne.

Ergonomicznie też trochę słabo - brak pokrętła kanałów, są tylko przełączniki. W czasie jazdy nie jest to wygodne wcale a wcale.

Szczerze mówiąc wolałbym już CM10, bo dopłaca się właściwie za nic.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

Witam! Odgrzeję trochę kotleta. Zakupiłem jakieś 3 tyg. temu owego maxona i nie jest tak źle. W oryginale jest problem z automatycznym ASQ - jest za bardzo skręcony i puszcza tylko mocniejsze sygnały, poza tym zasię odbioru na wyłączonym ASQ (i nadawania) całkiem niezły około 10km mobil/mobil. Denerwująca jest kiepska regulacja progu głośności. Jest albo za głośno albo zbyt cicho. Wszyscy dystrybutorzy w kraju mają pomylone wymiary radyjka dokładnie szerokość z głębokością. A tak poza tym radyjko ok. Całość sterowana z gruszki, panel obsługiwany dotykowo, jedno co jest jeszcze trochę wkurzające to trzeba prztrzymać przez chwilę przycisk załączania aby radyjko się włączyło, jak tylko naciśniemy to tylko mrygnie. To by było na tyle. Ale że nic długo się u mnie nie rozkręcone nie uchowa zbyt długo zabrałem się za drobne modyfikacje:
1.Poprawa ASQ poprzez regulację pot. RV400- łapie teraz dalsze sygnały i radzi sobie całkiem nieźle.
2.Poprawa regulacji progu głośności - dołożenie w szereg z R719 rezystora 5 ohm 2W
3.Poprawa większości oryginalnych lutów (smarkaów).
4.Wymiana filtra 455HT no name na oryginalną muRatę również HT
5.Zastąpienie diody detekcyjnej D520A na diodę 1N5711 przez co pozbyłem się szumów własnych radia- (po wyłączeniu SQ i wypięciu anteny jest zero szumów, które wcześniej były wyraźnie słyszalne).
Po testach po modernizacji:
(Mieszkam w niewielkiej dolince, samochód stał między domem a garażem, od domu jakieś 200-300m do linii wysokiego napięcia, do najbliższego miasta ok 7km)SWR k1*1.4 k20*1.1 k40*1.4 Antena sirio as100 (godzina odsłuchu 19.00). Odsłuch się poprawił (głosy wyraźniej słyszalne i mam wrażenie że bardziej "basowe", szumy jakby lepiej "czyściej" i wyraźniej odbiera dalsze przekazy. Rozmawiałem z mobilem oddalonym o jakieś 12km, on mnie słyszał wyraźnie a ja go z lekkimi szumami. Mówił że ma jakąś 2m antenę. Na wbudowanej S-miarce moc dochodzi na 19 kanale do prawie 4W.
Muszę tylko pokombinować z bardzo minimalnymi zakłóceniami od silnika (peugeot 406 hdi) Przy niskim SQ słychać lekkie pyrkotanie (pewnie od wtryskiwaczy CR). Nie jest to problemowe, ale mam wrażliwe ucho. Myślę że założę jakiś Ferryt na kabel zasilający. Poeksperymentuję i zobaczę. Mam jeszcze w planie zakranować lepiej wnętrze blachą mosiężną. Spróbuje jeszcze niedługo zamontować prosty RfGain do radyjka.

Tak więc po kilku niedrogich modyfikacjach radyjko jest całkiem niezłe. Jak ktoś szuka niedrogiego sprzętu do auta to gorąco polecam.
Awatar użytkownika
jarek19740312
Posty: 646
Rejestracja: 2009-12-26, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Post autor: jarek19740312 »

Bardzo ciekawa modyfikacja, na pewno komuś się przyda ;-)
Seat Leon, Yosan JM-3031 Turbo + President ml 145, Sirio Megawat 3000, Wilson Little will
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

Tutaj opisałem dokładnie całą modyfikację jaką popełniłem w moim radyjku.
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: maraft1 »

mogę ci polecić śmiało to radio używam go już jakiś czas i naprawdę jestem zadowolony!
]
krtom
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-31, 09:12
Lokalizacja: Krakow

Post autor: krtom »

Witam,

jak wiadomo radio jest z multistandardem i mam możliwość nadsłuchiwania 2 różnych kanałów.

Mam pytanie - wybieram się do Chorwacji, i chciałbym nadsłuchiwać i 19tke i 28ke
19tka to kanał używany za granicą w 0 (FM)
28tka to kanał używany przez Polaków w 5 - (i tutaj nie wiem czy AM czy FM)

Praktyka pokazuje że za granica Polacy nadają na 19 i pewnie AM

Czy radio automatycznie będzie przełączało się miedzy FM i AM?
Jak to jest z odbiorem - jak na 19 będę słyszał zagranicznych kierowców na FM i Polskich na AM?


dzięki za pomoc
CB Radio Maxon CM-70 + Antena Delta 877 (45 cm)
konrad12

Post autor: konrad12 »

krtom pisze:28tka to kanał używany przez Polaków w 5 - (i tutaj nie wiem czy AM czy FM)
Polacy za granicą rozmawiają na kanale 28 "w zerach" F - 27.280 w AM
krtom
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-31, 09:12
Lokalizacja: Krakow

Post autor: krtom »

no to pomyliłem

19-tka to "0" AM
28- ka to "5" FM lub "0" AM

a jak z tym nasłuchem jak jedni będą nadawać a AM a inni w FM?
CB Radio Maxon CM-70 + Antena Delta 877 (45 cm)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Po przekroczeniu granicy Polski ustaw sobie kanał 28 (w zerach).
To wszystko czego potrzebujesz ;-)
max123
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-02, 09:20
Lokalizacja: Split

Post autor: max123 »

jareko20 pisze:Witam! Odgrzeję trochę kotleta. Zakupiłem jakieś 3 tyg. temu owego maxona i nie jest tak źle. W oryginale jest problem z automatycznym ASQ - jest za bardzo skręcony i puszcza tylko mocniejsze sygnały, poza tym zasię odbioru na wyłączonym ASQ (i nadawania) całkiem niezły około 10km mobil/mobil. Denerwująca jest kiepska regulacja progu głośności. Jest albo za głośno albo zbyt cicho. Wszyscy dystrybutorzy w kraju mają pomylone wymiary radyjka dokładnie szerokość z głębokością. A tak poza tym radyjko ok. Całość sterowana z gruszki, panel obsługiwany dotykowo, jedno co jest jeszcze trochę wkurzające to trzeba prztrzymać przez chwilę przycisk załączania aby radyjko się włączyło, jak tylko naciśniemy to tylko mrygnie. To by było na tyle. Ale że nic długo się u mnie nie rozkręcone nie uchowa zbyt długo zabrałem się za drobne modyfikacje:
1.Poprawa ASQ poprzez regulację pot. RV400- łapie teraz dalsze sygnały i radzi sobie całkiem nieźle.
2.Poprawa regulacji progu głośności - dołożenie w szereg z R719 rezystora 5 ohm 2W
3.Poprawa większości oryginalnych lutów (smarkaów).
4.Wymiana filtra 455HT no name na oryginalną muRatę również HT
5.Zastąpienie diody detekcyjnej D520A na diodę 1N5711 przez co pozbyłem się szumów własnych radia- (po wyłączeniu SQ i wypięciu anteny jest zero szumów, które wcześniej były wyraźnie słyszalne).
Po testach po modernizacji:
(Mieszkam w niewielkiej dolince, samochód stał między domem a garażem, od domu jakieś 200-300m do linii wysokiego napięcia, do najbliższego miasta ok 7km)SWR k1*1.4 k20*1.1 k40*1.4 Antena sirio as100 (godzina odsłuchu 19.00). Odsłuch się poprawił (głosy wyraźniej słyszalne i mam wrażenie że bardziej "basowe", szumy jakby lepiej "czyściej" i wyraźniej odbiera dalsze przekazy. Rozmawiałem z mobilem oddalonym o jakieś 12km, on mnie słyszał wyraźnie a ja go z lekkimi szumami. Mówił że ma jakąś 2m antenę. Na wbudowanej S-miarce moc dochodzi na 19 kanale do prawie 4W.
Muszę tylko pokombinować z bardzo minimalnymi zakłóceniami od silnika (peugeot 406 hdi) Przy niskim SQ słychać lekkie pyrkotanie (pewnie od wtryskiwaczy CR). Nie jest to problemowe, ale mam wrażliwe ucho. Myślę że założę jakiś Ferryt na kabel zasilający. Poeksperymentuję i zobaczę. Mam jeszcze w planie zakranować lepiej wnętrze blachą mosiężną. Spróbuje jeszcze niedługo zamontować prosty RfGain do radyjka.

Tak więc po kilku niedrogich modyfikacjach radyjko jest całkiem niezłe. Jak ktoś szuka niedrogiego sprzętu do auta to gorąco polecam.
max123
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-02, 09:20
Lokalizacja: Split

Post autor: max123 »

Hasan-Łódź pisze:Testowałem takie radio, ale ostatecznie nie wziąłem go do oferty. Fajny i czuły mikrofon - zaleta każdego Maxona. Natomiast ogólne działanie... odczucia gorsze niż przy CM10 (niższy model). Słaby odsłuch, nadawanie też dość mierne.

Ergonomicznie też trochę słabo - brak pokrętła kanałów, są tylko przełączniki. W czasie jazdy nie jest to wygodne wcale a wcale.

Szczerze mówiąc wolałbym już CM10, bo dopłaca się właściwie za nic.
====================
Hello
I have change output transistor 2 pars one driver 2SC2314 and power 2SC2078 and it look like now CB work, but I don't have all output power. What is strange on 1 channel I have 1W on 20 channel I have 1W also on "de" band 45 channel (26.605) I have 3,5W which is good. So, someone told me that even if I change output transistor of the same time CB must be tuned through some trimmer potentiometer or "pots".
Do you know which trimmer or pots most be corrected to get again on my output on 20 channel 4W (when all work fine I had near 4W more like 3,5W which I have on "de" band (26.605) 45 channel.
All that I have courage to touch is AM/FM PWR trimmer please see picture in attachment.
If is not problem for you please in few word explain to me which steps I must make to correct this anomaly.
(max328cz001@yahoo.com)

Thanks & Regards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”