Omega 3 opinie.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
seba77
Posty: 109
Rejestracja: 2012-08-08, 18:18
Lokalizacja: Kostrzyn nad odrą

Post autor: seba77 »

Wydaje mi sie że jeśli nie masz wzmocnienia w mikrofonie to raczej zostaw mic gain rozkręcony na maxa :)
Mobil:<b>Cb-KPO-DX5000+SADELTA HM300 )zapas densei EC2002-KONEKTOR)+SS1200<b>
gregory
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-17, 08:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: gregory »

jmaniek pisze:
gregory pisze: Mam też pytanie odnośnie ustawienia Mic Gain. Wiem, że RF-Gain się ustawia tak na godzinę 3, a co z Mic Gain?
RF-gain się nie ustawia na 3 tylko według uznania i w każdym radiu będzie inaczej.
Eh, napisałem głupoty i wprowadziłem w błąd. Przepraszam za to. Znaczy się u mnie jest tak na godz 3 i tak przeważnie jeżdżę, bo nie ma potrzeby skręcać bardziej.
jmaniek pisze:Mic Gain na max.
seba77 pisze:Wydaje mi sie że jeśli nie masz wzmocnienia w mikrofonie to raczej zostaw mic gain rozkręcony na maxa :)
Dzięki tak teraz mam i tak zatem zostaje.
Omega + Sirio AS-100, Pirat, President Florida
Alan 102 + President Florida
Onwa MK3 + Lemm 1200
nadamus
Posty: 10
Rejestracja: 2012-06-19, 19:41
Lokalizacja: białystok

Post autor: nadamus »

mam pytanie dot. ustawienia RF-Gain- w jakiej pozycji najlepiej ustawić (max w lewo czy max w prawo) aby mieć największą czułość?
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

nadamus, max w prawo
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
gregory
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-17, 08:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: gregory »

Mam nadzieję, żę nikt nie będzie bardzo bił za odgrzewanie kotleta.
Ponieważ minął prawie rok od kiedy jeżdzę z Omegą postanowiłem opisać swoje spostrzeżenia.

Jak już wiadomo Omega ma bardzo dobre filtry i to jest prawda. Jeżdzę z nim w dieslu i w benzynie, w samochodach, w których inne cb radia nie dają rady, a Omega pozwala na komfortowe użytkowanie.
Radyjko dobrze współpracuje z Sirio AS-100, Piratem i Presidentem Florida. Oczywiście Sirio spisuje się tutaj najlepiej.
Rozmieszczenie pokręteł mi nie przeszkadza. Okazało się, że rzadko kiedy istnieje potrzeba zmiany ustawień SQL i RF-Gain. Najczęściej jeżdzę z całkowicie rozkręconym SQLem i nieznacznie skręconym RF-Gain'em.
Z modulacją jest różnie, ale to pewnie zależy też od anteny, bo jak już napisałem zdaża mi się jeździć z różnymi. Przeważnie nie ma problemów i słychać mnie dobrze. Nigdy nie odczuwałem z tego powodu większego dyskomfortu.
Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia i coraz częściej ucinam sobie pogawędki, mocno zastanawiam się nam zakupem mikrofonu Densei 2002 do kompletu, tylko nie wiem jak się będzie zachowywał przy antenach z podstawą magnetyczną. Tutaj prosiłbym o wskazówki.
Omega + Sirio AS-100, Pirat, President Florida
Alan 102 + President Florida
Onwa MK3 + Lemm 1200
Grzesio
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-15, 13:55
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Post autor: Grzesio »

To co do poprawy modulacji wystarczy wylutować tylko C246. Czy jeszcze coś kręcić pr-kami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”