Omega 3 opinie.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Besserwisser pisze:
poweredge pisze:Jeżeli Omega jest dobra nadawczo i nawet jeżeli łatwo to poprawić i jest 100 % super to czemu nie powstają legendy o cudownym radiu po poprawie :?
Bo ci, którym to radio poprawilem nie pitolą przez net. :-)
Fajnie :mrgreen: Czyli wąska grupa ludzi bez dostępu do netu aby nieść dobre imię Omegi po poprawkach w necie :mrgreen: (lubie takie teksty .... bez obrazy )

qovop pisze:Bałem się takiej odpowiedzi. Ale zaczynam sobie uświadamiać że na moje potrzeby prawdopodobnie wystarczyło by każde z tych radioodbiorników. Może poza U520xl co by nie psuć sobie opinii o legendarnym radiu :mrgreen: . Jakby ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe pomysły to chętnie jutro poczytam.
ps. 3031 turbo też ktoś podejmuje się tuningować czy jest z reguły zostawiane w konfiguracji fabrycznej?
Kolego nie bierz wszystkiego serio co piszą na forach bo to co tobie może pasować nie będzie pasować komuś innemu . Z wypowiedzi w necie większość radli to szumofony ... Musisz sobie określić do czego ci to będzie potrzebne .

Czy okazyjnie , czy na stałe ? .... Jak popadniesz w kompleksy to nakupujesz sprzętu za grube pieniądze i tak stwierdzisz że szumi :mrgreen:

Bez stresu polataj z Omegą zobacz co ci pasuje a co nie . My tego nie wiemy czy jesteś gadułą na CB czy tylko nasłuch ...
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

poweredge pisze:Fajnie :mrgreen: Czyli wąska grupa ludzi bez dostępu do netu aby nieść dobre imię Omegi po poprawkach w necie :mrgreen: (lubie takie teksty .... bez obrazy )
Dobzre zrobione radio reklamy nie potrzebuje i wychwalania miszcza złotego śrubokręta.

Co mnie w Omedze nie pasuje: denna modulacja(barwa, brzmienie) niezależnie od użytego mikrofonu i dostep do rfgain.
Ale oba niedociągnięca da się poprawić :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Besserwisser pisze:
poweredge pisze:Fajnie :mrgreen: Czyli wąska grupa ludzi bez dostępu do netu aby nieść dobre imię Omegi po poprawkach w necie :mrgreen: (lubie takie teksty .... bez obrazy )
Dobzre zrobione radio reklamy nie potrzebuje i wychwalania miszcza złotego śrubokręta.

Co mnie w Omedze nie pasuje: denna modulacja(barwa, brzmienie) niezależnie od użytego mikrofonu i dostep do rfgain.
Ale oba niedociągnięca da się poprawić :)
Ja cie rozumiem ... Zobacz jaka legenda pojawiła się na tym forum o Yosanie 120 juz ludzie którzy nawet nie widzieli tego radia go polecają bo tak trzeba (nie żebym miał coś do tego radyjka)

Myślę że jeżeli poprawa Omegi która nawet jest tańsza od Yosana była by na tyle dobra to to radio było by w czołówce sprzedaży ... Pewnie z podświetlaniem też można było sobie poradzić .
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

poweredge pisze:Myślę że jeżeli poprawa Omegi która nawet jest tańsza od Yosana była by na tyle dobra to to radio było by w czołówce sprzedaży ... Pewnie z podświetlaniem też można było sobie poradzić .
Pierwszy lepszy serwis nie poprawi a wręcz narobi bałaganu , dlatego ludzie nie kupują bo trza jeszcze coś poprawiać . Mój brat ma dwie omegi . Jedna rewelacja działa bardzo przyjemnie a w drugiej modulacja do d.... a niby po tuningu u miejscowego mistrza .
qovop
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-10, 13:28
Lokalizacja: z przed monitora

Post autor: qovop »

Dokładnie panie Krecik o to chodzi. Kupić radio 200zł. A potem zamiast używać to trzeba wysyłać np do Łodzi przesyłkami ubezpieczonymi w obie strony +50zł, następnie sama usługa poprawy pewnie ok 100zł, nowy mikrofon kolejne. i wychodzi że można mieć radio 2 klasy wyższe za te pieniądze.

Co do pytania poweredge to radio chciałbym na stałe -> codzienny dojazd do pracy 50km + raz na jakiś czas wyjazdy wypoczynkowe dalej w Polskę.
Gadułą nie jestem ale jak ktoś grzecznie pyta to odpowiadam.
Dodam jeszcze że nie posiadając nawigacji (z reguły jeżdżę z mapą) czasami w mieście lubię się zapytać jak gdzieś dojechać, kiedy już naprawdę nie mogę trafić. Ale to sporadycznie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Dokładnie panie Krecik o to chodzi. Kupić radio 200zł. A potem zamiast używać to trzeba wysyłać np do Łodzi przesyłkami ubezpieczonymi w obie strony +50zł, następnie sama usługa poprawy pewnie ok 100zł, nowy mikrofon kolejne. i wychodzi że można mieć radio 2 klasy wyższe za te pieniądze.
A wiesz co jest najbardziej zabawnego :mrgreen: że kupisz radio za 550 zł i dowiesz się że też trzeba przerabiać i poprawiać a to Rf-Gain a to ASC itd i itd ....

Dlatego napisałem ci abyś nie popadał w kompleksy . Musisz sobie wyrobić to czego będziesz oczekiwał od radia ... To co tobie się podoba a co ci przeszkadza ... Jak popłyniesz w dążeniu do idealnej łaczności na CB to może cię to sporo kosztować :mrgreen:
qovop
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-10, 13:28
Lokalizacja: z przed monitora

Post autor: qovop »

To mi nie grozi. Budżet każdego sprowadzi na ziemię :-P
Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Jader2 »

dlatego kupiłem Omege za 130 zł na alledrpgo i dałem Hasanowi do poprawki... i za małe pieniądze mam doskonałe radyjko... wprawdzie leży teraz na rezerwie... ale działa rewelacyjnie... nie wiem czy Harry III dało by mu rade ;}
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
nadamus
Posty: 10
Rejestracja: 2012-06-19, 19:41
Lokalizacja: białystok

Post autor: nadamus »

po 3 tygodniach użytkowania moje spostrzeżenia dotyczące omegi:
wady:
pokrętła- przydałby się oddzielne pokrętło do rf-gain. 2w 1 nie zdają egzaminu (lub rozdzielenie pokrętła vol i rf- gain)
dość duża obudowa (ledwie wsadziłem do aveo- totalny brak miejsca)
słaby nadajnik (max uzyskany z antenką sirio trilflex- 3-4 km w mieście, podobnie w terenie)
zalety:
dobry odbiornik- w trasie z ww. antenką uzyskałem ok 17 km (ale były szumy, czysty dźwięk do 10km, rf skręcony do 1/3), w mieście do 8-9km - rf na 1/2)
dobre filtry (nawet nie trzeba wlączać) - zero trzesków, pisków itd od auta
z anteną will wilson było lepiej ale po 3 dniach antenka wzieła wolne ;-)
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

nadamus pisze:słaby nadajnik (max uzyskany z antenką sirio trilflex- 3-4 km w mieście, podobnie w terenie)
Przy tej antenie nie ma się co dziwić.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Fakt. Ta antena nie nadaje się do CB. Osiągi typu 3-4 km przy takim sprzęcie i tak można nazwać dobrymi.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
nadamus
Posty: 10
Rejestracja: 2012-06-19, 19:41
Lokalizacja: białystok

Post autor: nadamus »

ale ma niezaprzeczalną zaletę- nie rzuca się w oczy ;-) poprzednia (wilson) jeździła 3 dni i po postoju na parkingu przed marketem zniknęła w "dziwny sposób".
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Zgadza się. No ale coś za coś.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
gregory
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-17, 08:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: gregory »

Ponieważ pojeździłem już troszkę ze swoim nowym zestawem (ok 1 tys km). Mogę napisać co nie co na temat tego radyjka.
Udało mi się kupić Omegę w serwisie aukcyjnym za ok 150 zł. Jest to taka wersja:
Obrazek
(zdjęcie z pierwszej strony tego wątku)

Antenka to Sirio AS-100.

Zestaw działa bardzo fajnie. Mam porównanie do Alana 102, Onwy MK3 i jakiegoś TTi (sorry nie pamiętam jaki to był model) i Omega pracuje na pewno o wiele lepiej. Filtry są super. Wymienione wyżej radia przy włączonym silniku po prostu nie nadają się do użytku. Omega z włączonym ANL/NB spisuje się świetnie - nic nie buczy, terkocze. Po prostu cisza! Zaznaczam, że zasilanie idzie bezpośrednio z aku.

Zasięg: odbiór ok 15km (trasa), nadawanie: ok 10 km. Oczywiście nie wiem, czy są to maksymalne możliwości zestawu, ale tyle udało mi się jak na razie osiągnąć. Jak dla mnie super i więcej mi nie potrzeba.

Odbiór jest na prawdę dobry. Jest czysto, głośno i wyraźnie. RF-Gain się bardzo przydaje i działa na prawdę w porządku.

Albo trafiłem na dobry egzemplarz, albo w tym modelu nie ma już problemu z modulacją. Wiadomo, że nie jest to ideał, ale jest ona całkiem czysta - nie jest bełkotliwa.

Podoba mi się wielkość gruszki. Jest na prawdę mała i poręczna. Nie mam też problemu ze sterowaniem gałkami VOL/SQL RFGAIN/MICGAIN. Nie jest to może super wygodne, ale też da się z tym żyć :).

Radyjko umieściłem przy siedzeniu kierowcy od strony drzwi. Tak się fajnie złożyło, że jest tam na tyle miejsca. Gruszka na przedłużaczu 1,4m wylądowała na zaczepie koło kierownicy po prawej stronie.

Mam też pytanie odnośnie ustawienia Mic Gain. Wiem, że RF-Gain się ustawia tak na godzinę 3, a co z Mic Gain?
Omega + Sirio AS-100, Pirat, President Florida
Alan 102 + President Florida
Onwa MK3 + Lemm 1200
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

gregory pisze: Mam też pytanie odnośnie ustawienia Mic Gain. Wiem, że RF-Gain się ustawia tak na godzinę 3, a co z Mic Gain?
RF-gain się nie ustawia na 3 tylko według uznania i w każdym radiu będzie inaczej.
Mic Gain na max.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”