sunker elite two

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

Kaper-święte słowa-ja tak miałem -minoł miesiac od kąd ma cb i to juz trzecia sztuka-skakałem na coraz to "lepsze"-niby-cenowo-po ok 100 kilka zeta-ale nadal nie mam tago czego oczekiwałem----3 radia-praktycznie tysiak na nie poszedł-a jakbym poczekał i od razu za taka kase kupił radyjko to bym sie pewnie pocieszył a tak-patrze na te trzy i nie wiem które wozic w moim mobilku:) :-(
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

Adamus pisze:. Do homologacji jak się nie czepiają, to może unidena 520 kupię.. za 220 można już go dostać.. Pozdrawiam!
sprawdź czy w tej cenie już w tzw "0" jest bo z tego co się orientuję to te po 220 są w "5" jeszcze.
Adamus
Posty: 12
Rejestracja: 2008-04-23, 11:27

Post autor: Adamus »

rystom1, nie czaję o co kaman z tym 0 i 5 :P w radiach i w ogóle w temacie CB jestem jeszcze dość... Mocno niedouczony :P
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Adamus, to proste. w Polsce obowiązuje tzw. raster zerowy, czyli częstotliwośc każdego kanału kończy się na 0, np. kanał 19 to 27.180mhz, a kanał 1 to 26.960mhz. za granicą obowiązuje raster piątkowy, czyli częstotliwość kanałów kończą sie odpowiednio: 27.185mhz i 26.965mhz.
A ponieważ Polska jest skansenem jeśli chodzi o "zera", bo cały świat pracuje w "piątkach", to produkowane radia standartowo ustawione są w rastrze piątkowym.
Te z multistandartem mają polskie częstotliwości, ale pozostałe wymagają przestrojenia w zera.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

Adamus pisze:rystom1, nie czaję o co kaman z tym 0 i 5 :P w radiach i w ogóle w temacie CB jestem jeszcze dość... Mocno niedouczony :P
kolega Góral mnie wyręczył dał Ci odpowiedź, mogę jedynie dodać, że do kwoty którą zapłacisz w tym wypadku 220 złotych najprawdopodobniej będziesz musiał doliczyć kwotę późniejszego przestrojenia radia mniej więcej od 20-40 zł.
Douczysz się, :-) bądź tu z nami uczestnicz w tym forum i można powiedzieć, że wiadomości same przyjdą do Ciebie.
Pozdrawiam
Adamus
Posty: 12
Rejestracja: 2008-04-23, 11:27

Post autor: Adamus »

Dziękóweczka koledzy za wyjaśnienie :-) Teraz już wiem o co chodzi :) Nasz kraj jest jednak specyficzny pod każdym względem, nawet w częstotliwości cb radia.. Tego bym się w życiu nie spodziewał. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”