Sunker Eilte Four

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
corey8
Posty: 29
Rejestracja: 2011-08-11, 21:29
Lokalizacja: Ruda Śl

Post autor: corey8 »

Mam na tydzień takiego Sunkera do zabawy :-D chciałem go przetestować i od razu klops. Radio cholernie kiepsko nadaje - Mic gain i power ustawione na maksa, a ludzie narzekają, że w ogóle mnie nie słychać :?: :?:
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

corey8 pisze:Mam na tydzień takiego Sunkera do zabawy :-D chciałem go przetestować i od razu klops. Radio cholernie kiepsko nadaje - Mic gain i power ustawione na maksa, a ludzie narzekają, że w ogóle mnie nie słychać :?: :?:
Podepnij porządnego mika :shrek: Ten oryginalny się nadaje do.... do niczego się nie nadaje ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Trzeba oddać do konowała
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
corey8
Posty: 29
Rejestracja: 2011-08-11, 21:29
Lokalizacja: Ruda Śl

Post autor: corey8 »

Besserwisser pisze:Trzeba oddać do konowała
Tzn ? Serwis czy do jakiegoś forumowego magika :-D czy miernik w tym radiu jest coś wart czy raczej traktować go jako taką dodatkową ozdobę :?:
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

poczytaj dokładnie ... posty wcześniej :)
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
corey8
Posty: 29
Rejestracja: 2011-08-11, 21:29
Lokalizacja: Ruda Śl

Post autor: corey8 »

Czytałem i wiem, że radio po odpowiednim zrobieniu nadaje bardzo dobrze, tylko nie sądziłem, że normalnie będzie taka porażka...
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

corey8 pisze:Czytałem i wiem, że radio po odpowiednim zrobieniu nadaje bardzo dobrze, tylko nie sądziłem, że normalnie będzie taka porażka...
Tak, jak pisałem powyżej, mikrofon ze wzmocnieniem dużo pomaga na początek :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
corey8
Posty: 29
Rejestracja: 2011-08-11, 21:29
Lokalizacja: Ruda Śl

Post autor: corey8 »

Eazy pisze:
corey8 pisze:Czytałem i wiem, że radio po odpowiednim zrobieniu nadaje bardzo dobrze, tylko nie sądziłem, że normalnie będzie taka porażka...
Tak, jak pisałem powyżej, mikrofon ze wzmocnieniem dużo pomaga na początek :-)
Póki co tylko bawię się tym radiem. Sam jestem, a raczej byłem zainteresowany zakupem tego radia bo: samo radio to koszt 300zł do tego wymiana mika 100-150, do tego poprawa radia - nie wiem jaki koszt. Nagle z 300zł robi się prawie 500 :-/
Damian_Łódź
Posty: 38
Rejestracja: 2010-06-18, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Damian_Łódź »

Miałem to radio, problem z nadawaniem tkwi w wadliwej serii wkładek dynamicznych, wymień wkładkę w mikrofonie i będzie super a koszt wkładki to +/- 10zł i 2 kabelki to zalutowania.

PS. SWR miarka w tym radiu pokazuje bardzo dokładny i zgodny z rzeczywistością (MFJ) pomiar.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-08-29, 21:06 przez Damian_Łódź, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

To już idąc za ciosem dorobić zasilanie i wrzucić elektret.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Podrzuć do mnie, z oryginalnym bedzie wymiatać.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Tak jak Bessbrowarrisen napisał - to nie problem typu wkładki mikrofonowej.
Jak jest chętny pobawić się to dawaj mu to. Trzeba pamiętać że czas poświęcony "tuningowi" sprzętu i tak jest bardziej kosztowny niż to co się za to bierze czyli na przysłowiowe piwo aby nie zdechnąć podczas grzebania :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

W takiej zabawie każde radio to indywidualny przypadek, który robi sie tyle czasu ile na to potrzeba żeby osiągnąć pożądany efekt.
To nie przestrajanie dławikiem ceberadyjek, gdzie chlastają scieżkę, lutują dlawik i wio na półkę.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

wymiana samego mikrofonu też pomaga , bynajmniej w testowanym egzemplarzu pomogło
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Krecik pisze:wymiana samego mikrofonu też pomaga , bynajmniej w testowanym egzemplarzu pomogło
Jest to jak najbardziej wskazane jako doraźne rozwiązanie, dopóki ktoś się nie pochyli nad tym sprzętem i nie 'dłubnie' go jak należy :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”