M-tech Legend II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

wad1987 pisze:Witam wszystkich Mobilów.
Jestem tu nowym forumowiczem poczytałem troszkę opinii o M-tech Legend II i mam zamiar w najbliższym czasie je zakupić.
Mam jednak problem z wyborem anteny. Odwiedziłem kilka forów odnośnie wyboru bata,
i zastanawiam się nad anteną Sirio As 100 bądź Sirio ml 145. Czy w dobrym kierunku zmierzam??
Wad1987 posłuchaj rady kogoś kto ma legenda II :mrgreen: . Radio w Łodzi dostaniesz za 199 zł a w Zgierzu może uda ci się wyrwać za 185(wtyczka gratis) zł ... Co do anteny nie sugeruj się ogólnie dostępnymi informacjami ;-)

Proponuję ci podjechać do kogoś kto handluje radiami i podłączyć jakieś radyjka i posłuchać .. Tak samo anteny . Jeżeli podoba ci się Legend to podepnij kilka anten . To już nawet nie chodzi o to jak daleko cię będzie słychać , czy jak daleko będziesz słyszał tylko jak dany model będzie grał z konkretnym radiem .

Zrób tak :

Podepnij radyjko (dajmy na to pod zapalniczkę) nie naciskając gruchy (mikrofonu) odłącz antene i rozkręć wszystkie gałki na max łącznie z Vol . Wtedy posłuchasz jak samo radio szumi samo z siebie . Legend nie powinien zbyt mocno .

Jeżeli ten test w twoim samochodzie przejdzie pomyślnie . Zaczniesz sprawdzać jak radio działa z konkretnym modelem anteny . Wtedy sam posłuchasz co i w jakim stopniu przedostaje ci się do radia . Jeżeli szumy będą akceptowalne i komunikaty będą czytelne , możesz być już zadowolony i powoli zacząć myśleć o dostrojeniu danej antenki :-D

Osobiście mam ML-145 i antena jest dobra choć może zmęczyć tu mówię o mieście w trasie jest super . Sam ostatnio kupiłem do miasta podróbkę pirata za 29 zł (jest jeszcze ostatnia sztuka w RTV Euro AGD pod nazwa Premier Victor :mrgreen: ) już abstrahuję ze to podróbka ale daje świetnie rade w Łodzi , choć mam minimalne pierdki z niej ale da się żyć :)


Dlatego sprawdź przed kupnem w dobrych sklepach dadzą ci wszystko po testować i porównać i wybierzesz sam .
wad1987
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-04, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wad1987 »

poweredge Zrobiłem tak jak radziłeś
Podepnij radyjko (dajmy na to pod zapalniczkę) nie naciskając gruchy (mikrofonu) odłącz antene i rozkręć wszystkie gałki na max łącznie z Vol . Wtedy posłuchasz jak samo radio szumi samo z siebie . Legend nie powinien zbyt mocno
Samo radio bez anteny nie szumiało aż tak źle ( chociaż nie wiem jak inne bo to jest moja pierwsza przygoda z tematem CB ) podłączane były 3 anteny As-100 ml - 145 i LEMM AT-1200, nawet ładnie to wszystko grało tylko było trzeba troszkę pokrętłami się pobawić, słychać było w miarę ( bo nie wiem jak jest na innych radiach ). Dziś albo jutro przetestuje Yosana 120 i Lafayette Atena i porównam sobie co lepsze wgl na moje ucho :)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

wad1987,

I bardzo dobrze :-D Posłuchaj ,posłuchaj ... Pokręć gałkami zobacz jak to ci wszystko leży . To Ty będziesz z tym żył w mobilu . Jeżeli nie będziesz widział różnicy to nie przepłacaj .

Rozumiem że testy robiłeś na zapalonym silniku to jest bardzo ważne , bo wtedy będziesz słyszał ewentualne zakłócenia... Zobacz jeszcze co się będzie działo jak włączysz wycieraczki, jeżeli są elektryczne szyby to pootwieraj i zamykaj , włącz ogrzewanie tylnej szyby, włącz nadmuch ... itd ... Unikniesz wtedy ostatecznie rozczarowania przy co dziennym korzystaniu z danego modelu radia ...

co do anteny to też istotne aby zbyt często nie kręcić gałkami . Ml-145 na pewno będziesz skręcał chyba że jesteś maniakiem słuchania w mieście pierdół z drugiego końca Łodzi . Myślę że jeżeli będziesz się decydował na anteny na magnes , możesz sobie kupić jakąś długą i krótką z którą będziesz się kręcił z domu do marketu (biedronka :mrgreen: ) i wokoło komina aby szybko zdjąć i wrzucić na tylne siedzenie.

Na wypady założysz sobie długą aby dalej dopytać się o drogę . :-D
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 15:41 przez poweredge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

wad1987 pisze: Samo radio bez anteny nie szumiało aż tak źle
Nie jest to dobra metodologia sprawdzenia radia.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Hasan-Łódź pisze:
wad1987 pisze: Samo radio bez anteny nie szumiało aż tak źle
Nie jest to dobra metodologia sprawdzenia radia.
Trochę nie wiem co w tej metodzie jest złe, aby określić jak radio samo z siebie szumi :?: ... Ale ok jak jes zła to już nigdy tego nie róbmy :mrgreen:
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Domyślam się, że oglądałeś saxona - stąd ten sposób :mrgreen:
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

jmaniek pisze:Domyślam się, że oglądałeś saxona - stąd ten sposób :mrgreen:
Kto to jest saxon? To ten co porównywał unidena do Johnny II. Tak ? Tam faktycznie coś takiego pokazywał . Co nie znaczy że nie można tego samemu sprawdzić ... A to jak radio samo szumi z siebie kiedyś wyczytałem na innym forum ... I kilka krotnie stosowałem i np wiem że Legend nie szumi tak jak alan 109 . I tyle :hopla:

Myślę że niema co dopisywać do tego ideologi :hopla:
wad1987
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-04, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wad1987 »

Pojeździłem trochę po Łodzi ( Kościuszki, Pomorska, Kilińskiego i parking na przeciwko Galerii ) z każdą anteną w/w , wentylator, szyby, navi, wycieraczki. Nie słyszałem żadnych nienaturalnych świstów powodowanych powodowanych elektroniką auta. Raczej więcej zbierało z miasta z lin trakcyjnych. Ale tak jak pisałem wcześniej jestem typowym laikiem w temacie cb muszę zobaczyć jak inne radia będą się zachowywały. Każde radio chce przetestować na tej samej trasie i mniej więcej w tych samych godzinach szczytowych :)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

wad1987,

No to dobrze . Jeżeli Legend spisał się dobrze to przy kolejnych radiach sprawdź ergonomie , posłuchaj jak słychać komunikaty . Jeżeli jesteś CB audiofilem :-D możesz odczuć różnicę w głosie korespondentów ... To już sprawa indywidualna i sam sobie posłuchasz ... Jeżeli będziesz nadawał sprawdź jaka jest gruszka jak ci leży (co prawda można zmienić )

Możesz też się zastanowić czy będziesz gdzieś montował radio np Yosan będzie mniejszy od Legenda ...

Piszesz że zbiera z linii trakcyjnych to możesz też obrać jako punkt porównania i zobaczyć jak inne się zachowa z podobną anteną .

Na końcu porównaj ceny i oceń co będzie ci się bardziej opłacać :mrgreen:
....
wad1987
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-04, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wad1987 »

To sprawa rozwiązana :) radio wybrane :) jutro jadę do sklepu po odbiór.
Padło na yosan pro 120 tuning. Będzie to moje pierwsze radio wiec za jakiś czas zdam relacje jak się sprawuje :) antena z jaką będzie współgrało to Sirio AS - 100. zestaw będzie używane na 2 różnych autach :)
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

A masz miarkę, żeby sprawdzić SWR na dwóch samochodach ?
Bo może być tak (i pewnie tak będzie), że SWR będzie na każdym zupełnie inny.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
wad1987
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-04, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wad1987 »

Si. :) zakupiłem razem z radyjkiem jutro zacznę się bawić mam nadzieję że nie będzie problemów zestrojeniem :)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

AS często początkowo lubi stroić się w granicach 1,5 więc nie zdziw się i sprawdź od razu na obu samochodach.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
wad1987
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-04, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wad1987 »

zestroił się na poziomie 1,3; 1 ; 1,3
Mobil: Y osan Pro 120 TUNING KONEKTOR + SIRIO SUPER 9 Blue Line + sf40
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Witam ... Dalsze przygody z Legend II

Napisze posta może komuś się przyda :-)

Jakiś tydzień temu postanowiłem wmontować Legenda w konsole mojego samochodu zaraz pod radiem /CD mp3 . Przeciągnąłem antenę i zasilanie i udało się zajefajnie :-D

Mówię sobie bomba rewelacja ... A tu jakie zdziwienie odbiór normalnie tak jak był troszkę głośniej ustawiony Vol bo głośnik już bardziej ukryty ... Mp3 sobie gra i postanowiłem nadawać i kupa słyszę się w głośnikach Podłączam na krótko Unidena i to samo :cry: Dramat no nie tyle pracy i kupa radio wróciło koło fotela tak jak było .

Powiem ze troszkę mnie to przygniotło :-/

Dwa dni temu zostawiłem mój samochód u mechanika na wymianę sporo rzeczy w tym świec i kabli WN . I tak jak pisałem wcześniej z anteny typu Pirat w chwili komunikatów od mobili wchodziły delikatne pierdy ...

Jakie było moje zdziwienie jak usłyszałem czysty komunikat z Legenda . Natychmiast podłączyłem AS -100 z której siało i cisza kolejna antena Lemm at 900 cisza bez pierdów stara ml-145 tu było jak było .

Prowizorycznie wsadziłem radio pod moje Mp3 i okazało sie że nadawanie było już bez słyszenia się w głośnikach .


Myślę że w moim samochodzie wina była po stronie kabli WN lub świec . Więc drogi czytelniku zanim przerobisz pół instalacji w samochodzie aby podłaczyć CB radio i założysz tonę cudownych filtrów do CB zdiagnozuj przez co wchodzą ci zakłócenia . Jeżeli radio bez anteny nie będzie miało zakłóceń to nie cuduj z filtrami i podłączaniem . Jeżeli przez antenę to popróbuj z antenami albo tak jak ja przez przypadek wyeliminujesz sprawce :mrgreen:


Nie jest to wypowiedź odkrywcza ale może komuś się przyda ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”