Nowa instalacja - słaby zasięg

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

Re: Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: fikudoto »

[quote="RafalGo"]
Dziś było naprawdę super z odbiorem rano a tu po południu jadę i znów głucho i nikt mi nie odpowiada i nic nie słyszę ;/ [/quuote]
Akurat takie sprawdzanie to nic nie warte - zobaczysz, przyjdzie sobota i niedziela to Twoje radio całkiem ogłuchnie :lol: .
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: olo_r »

dopałe se daruj, ja z 60 cm na daszku mobila łapie w trasie po 10 km. Coś tam nie stryka u ciebie albo sprawdź czy jak mijasz gościa to go z tyłu lepiej łapiesz??
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: AntekPabianice »

Weź, jakąś główkę na 3/8 i po sprawie. Hasan coś Ci dobierze.
Tu masz główki 3/8, najlepiej MFJ lub Wilson

http://konektor5000.pl/index.php?d=szuk ... F8&x=7&y=8" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: olo_r »

hahahaha ta do metrowej anteny głowka MFJ - to jesze metra niech dorobi :mrgreen:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
RafalGo
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-23, 19:23

Re: Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: RafalGo »

olo_r pisze:dopałe se daruj, ja z 60 cm na daszku mobila łapie w trasie po 10 km. Coś tam nie stryka u ciebie albo sprawdź czy jak mijasz gościa to go z tyłu lepiej łapiesz??
Muszę z kimś się ustawić bo mobilek mobilkowi nie równy i pomimo usilnych starań nie mogę potwierdzić jeszcze czy lepiej czy nie z przodu lub tyłu
RafalGo
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-23, 19:23

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: RafalGo »

A jak z tą sprężynką ?
Bo na konektor nie widzę a chciałbym wesprzeć choć trochę sponsora forum....

Myślę o sprężynce ponieważ po otwarciu klapy moja obecna antena zawadza o bok/dach i trochę się wygina.
Jak z elastycznością tej antenki firestik ?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: AntekPabianice »

olo_r pisze:hahahaha ta do metrowej anteny głowka MFJ - to jesze metra niech dorobi :mrgreen:
olo_r, miałeś w łapkach tą antenę? Macałeś? To nie prętówka. Może i Sirio da radę, tego nie wiem, nie macałem. Wiem, że Solarcon jest dość ciężki i sztywny i MFJ da radę na 100%.

RafalGo, Firestik jest fak samo sztywny, jak Solarcon, dodatkowo trochę grubszy.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
RafalGo
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-23, 19:23

Re: Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: RafalGo »

Nigdy nie miałem żadnego helikala cb w ręce wobec czego nie mogę sobie porównać, ewentualnie czy helikal ma podobną sztywność jak antenki fabryczne na dachu (te do radia fm) ?
Czy podda się na wygięcie na klapie, czy musi być sprężyna ?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: AntekPabianice »

Solarcon/Firestik to anteny z wlókna szklanego, węc sztywne. Sprężyna nie jest potrzebna. Przy zachaczeniu o przeszkodę z małą prędkością, antena się ugnie na sprezynie. Przy dużej prędkości po prostu pęknie. Trzeba, niestety, uważać.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
RafalGo
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-23, 19:23

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: RafalGo »

Zestaw antenowy zamówiony, jak zamontuje dam znać jakie wrażenia.
Dziękuje wszystkim za porady
RafalGo
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-23, 19:23

Nowa instalacja - słaby zasięg

Post autor: RafalGo »

Nowy zestaw zamontowany, antenka Firestik fl3 , działa rewelacja, o niebo lepszy zasięg, słyszę rozmowy z miasta 10km za lasem.
Zestroiło się super: 1ch - 1.4swr , 20ch 1.0 swr , 40ch 1.5swr. Najbardziej mnie zdziwiło że ta zaślepka na stroik która jest niby gumowa ma znaczenie na swr i to spore.
Jedyny mankament to tylko to że antenka rzuca się bardzo w oczy i czy nie będzie amatorów do jej zagarnięcia bo demontuje się dość łatwo, choć dla większośći może nie wyglądać jak antena CB.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”