Wilson little wil

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Wilson little wil

Post autor: m_aciek19 »

Witam ostatnio zakupiłem ojcu wilsonka. Zamontowałem na dachu podłączam swrkę wyniki 1-1.1
20-1.7
40- 3.2. No to trzeba przyciąć po woli sobie ucinałem doszedłem do wyniku
1-1.4
20- 1.1
40- 1.4 +/- dokładność swrki.
No to zostawiłem przetestowałem zrobiłem łączność z mobilem około 9km w średnio zabudowanym tzn wioska - przedmieścia miasta. On mnie słyszy dobrze ja jego również tyle że ciszej. więc wszystko ok. Radyjko poleżało miałem już schować ale zdjąłem ją z dachu z godzinę wcześniej bo potrzebowałem na szybko magnes (sprawdzenie aluminium i tylko antena była pod ręką). To zapinam radio od nowa bo zdarłem uszkodzoną starą naklejkę i nie wiem gdzie byłą wcześniej antena. sprawdzam i ku mojemu zdziwieniu około 3 mi sie robi na wszystkich kanałach. Nic tylko się uszkodziła tak sobie myślę ale ruszam kablem od gruchy i nagle spada (TTI 881) od razu sobie myślę że nic tylko grucha się uszkodziła ale nie. Ku mojemu zdziwieniu jak obejmowałem kabel ręką swr spadał oczywiście przesuniecie w odpowiednie miejsce samochodu było to samo. Co więcej położenie kabla zasilającego też zmieniało swr. Teraz moje pytanie do osób które miały te antenki czy jest to problem ze antena nie jest oryginalna czy po prostu wilsony mają takie kiepskie kable. Na ML'ce sirio nie miałem takich problemów
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Wygląda jakby kabel nie kontaktował przy wtyczce antenowej, może załamany jest czy coś. Utnij ze 3 cm i wymień wtyczkę, powinno być dobrze. Oczywiście weź normalną wtyczkę, lutowaną :-)
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

Nie sądzę aby było to możliwe gdyż ruszałem kablem i przy radiu i wyniki na swrce były te same. Zastanawiałem się też jaka może być różnica bo sprawdzałem współczynnik w dwóch miejscach na parkingu po domem gdzie miałem nad dachem linie napowietrzną niskiego napięcia i u babci gdzie przed garażem znów miałem taka linię. Efekt był ten sam w każdym przypadku. Przekładanie pomiędzy innymi samochodami nie wiele zmieniało. Zastanawiam się nad oryginalnością tej anteny gdyż jak to ktoś sugerował promiennik w wilsonie jest w pudełku. Ja oglądając kilka anten w różnych sklepach nie widziałem w żadnym żeby promiennik był schowany w pudełku. W pudełku był tylko króciutki pręt trzymający antenę. O dziwo miałem takie dwa nie wiem po co.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Są dwie wersje Wilsona. Jedna na blistrze (jest bat w pudełku), druga w kartonie i do tego bat luzem.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

m_aciek19, być może to podróba :-? Gdzie kupowałeś ?
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

Moja jest w pudełku i bat był luzem.
Kupiłem w łodzi na wschodniej bo niestety Hasana nie było w Łodzi wtedy a potrzebowałem mieć na weekend antenę.
konrad12

Post autor: konrad12 »

Moja była w pudełku i bat też był luzem. I chyba jakaś podróba. Kupowałem gdzieś rok temu. Nie chciała się zbytnio zestroić, SWR nie schodził poniżej 1,8 chyba. Słyszałem dobre opinie o niej, ale widocznie sprzedawca wcisnął mi także jakąś podróbę. Generalnie nie polecam sklepu CB-market na Worcella we Wrocławiu. Znajomy kupił tam Sunkera Elite One, zamiast działać to się tylko grzał. Więc 2 wadliwe towary.
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

konrad123456789, bo wilsona trzeba pod czas strojenia dosyć mocno skrócić więc różnie to mogło być
konrad12

Post autor: konrad12 »

Możliwe, ale zostawiłem sobie tylko kabel z niego ;-) Reszta poszła do kosza...
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Wilsony w pudełku to najczęściej podróby niestety. Te w blistrze są na 100% oryginalne.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

No ja swojego skróciłem o jakieś 2.5cm
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Ja mam nie wiem czy oryginalany czy nie , zakupiony w stanie wisconsin od jakiegos typka... tez mialem problem ze strojeniem, ale za dlugo z nia sie nei bujalem bo dorwalem Wilson5000 :) hula zajebiście :)
moze zaraz sprawdze SWR na Wilson Little Wil i dam odpowiedz co sie dzieje ze moją antena...
a to co kolega pisałe kabel zasilający wpływa na SWR, albo coś tam z gruchą, to sie zgadzam tez cos takeigo mam, jeszcze do tego przy nacisnieciu nosnej mam pisk, przy puszczaniu nosnej tez mam pisk, cos jak roger beep na poczatku nosnej i na koncu :)

co polecalem zrobić , to coax cable, od wilson little wil , zeby nie walal sie luzem zwin w kolko, albo najlepiej w "8" chodzi o to zeby sie nie platał, mi to pomagało w strojeniu anteny jak mialem taki problem, zaraz pojdne zobacze czy moja little wil nadal dziala :) heh
pozdr.
konrad12

Post autor: konrad12 »

KaeRZet pisze:zeby nie walal sie luzem zwin w kolko, albo najlepiej w "8" chodzi o to zeby sie nie platał, mi to pomagało w strojeniu anteny jak mialem taki problem, zaraz pojdne zobacze czy moja little wil nadal dziala :) heh
Yyyy, że co zwijałeś kabel, żeby spadł SWR ?
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

tak wiec, za pomocą matcher'a uzyskalem
1.1 na 1 kanale
1.1 na 20 kanale
1.7-1.8 na 40 kanale...
zaznaczam iz test byl przy otwartych drzwiach , szyberdachu, a antena stała na małej płaszczyżnie blachy.... wiec moze to ma jakies znaczenie , moze nie ...

nie wiem czy bede to ucinac , ale chyba zostawiam tak jak jest, obecnie antena jest do sprzedania razem z radiem COBRA ... tak wiec zostawiam w takim stanie w jakim wziałem... nowy wlasciciel moze sobie bedzie ucinac jak mu sie spodoba :)

http://chicago.craigslist.org/chc/ele/2371214561.html

pozdr.

[ Dodano: 2011-05-11, 17:48 ]
konrad123456789 pisze:
KaeRZet pisze:zeby nie walal sie luzem zwin w kolko, albo najlepiej w "8" chodzi o to zeby sie nie platał, mi to pomagało w strojeniu anteny jak mialem taki problem, zaraz pojdne zobacze czy moja little wil nadal dziala :) heh
Yyyy, że co zwijałeś kabel, żeby spadł SWR ?
nom, nie wyobrazasz sobie jakie testy przeprowadzalem w aucie zeby sprzet mi dzialal, rozwijalem kabel na zewnątrz auta zeby mnie bylo slyschac przez radio :P
nie wiem czy wam to pomoze czy nie , ale dla mnie pomoglo ... tylko ze to byla chyba RadioShack antena a nie wilsona... jakkolwiek, teraz kazdy kabelek zwijam zeby nie leżał luzem...
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

nie tnij,,,swr mierzy się w otwartej przestrzeni -otwarte pole z dala od urządzeń elektrycznych,i linii wys napięcia itd
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”