Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mirpos
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-05, 10:50

Re: Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: mirpos »

kajdan pisze:Zależy co chcesz nią ładować bo według mnie np. do tel będzie za mocna. Przy 2,1A bateria szybko Ci spuchnie.
Nic nie spuchnie, nawet bateria :-D
Może być nawet 5A telefon i tak pobierze tylko tyle ile będzie trzeba.
Wojak
Posty: 83
Rejestracja: 2014-11-21, 15:51
Lokalizacja: małopolska

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: Wojak »

Może ta informacja będzie dla kogoś pomocna:
też miałem problem z zakłóceniami przy jednoczesnym podłączeniu GPS - CB, żadna ładowarka nie dawała rady.
Ponieważ nie udało mi się dostać ładowarki Philipsa, kupiłem:
Nokia DC-20 - nie zakłóca.
Uniden PC122 + Sirio Titanium 1200 Mag
President Taylor III + Sirio Omega 27 Mag
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Odp: Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: spinnaker »

Też mam tą Nokie i nie zakłóca mi nic. Tylko trzeba uważać na podróby z alledrogo.

Gryps z Z1 Compact przy użyciu Tapatalk
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Re: Odp: Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: kajdan »

spinnaker pisze:Też mam tą Nokie i nie zakłóca mi nic. Tylko trzeba uważać na podróby z alledrogo.

Gryps z Z1 Compact przy użyciu Tapatalk
Faktycznie mało która aukcja na alle jest pewna. Ja wczoraj zamówiłem w jakimś sklepie internetowym. Kilka złotych drożej ale bez strachu.
161CBF122
Awatar użytkownika
thinkpad
Posty: 147
Rejestracja: 2013-05-04, 13:27
Lokalizacja: Serock / Katowice Ligota
Kontakt:

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: thinkpad »

@kajdan
Tak, bo sklep internetowy a aukcja na allegro to wielka różnica :D
Volvo 440, Honda CB250N Superdream, Yamaha Slider
Mój montaż - President Herbert I, Sirio Titanium 1400 / T3 27
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: kajdan »

Może pisząc "jakiś" źle to ująłem. Chodziło mi o sklepy które zajmują się sprzedażą rtv agd i są wiarygodnym źródłem zakupów.
161CBF122
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: Sahim »

Ostatnio znajomy chciał kupić ładowarkę do telefonu. Poleciłem mu taką:
Obrazek
bo sam mam, kupioną razem z zestawem HF Samsunga, nic nie zakłóca.
Akurat bylismy razem w Media Markt, kupił oryginał Samsunga (przynajmniej tak wskazywało opakowanie). Podłączona do gniazda zapalniczki nie sieje, ale kiedy zasila telefon - w radiu szum na 3s.. Albo Samsung schodzi na psy albo Media Markt sprzedaje podróbki. Więc w necie też różnie można trafić.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: Piotrek-TJE »

Sahim pisze:Ostatnio znajomy chciał kupić ładowarkę do telefonu. Poleciłem mu taką:
Obrazek
bo sam mam, kupioną razem z zestawem HF Samsunga, nic nie zakłóca.
Akurat bylismy razem w Media Markt, kupił oryginał Samsunga (przynajmniej tak wskazywało opakowanie). Podłączona do gniazda zapalniczki nie sieje, ale kiedy zasila telefon - w radiu szum na 3s.. Albo Samsung schodzi na psy albo Media Markt sprzedaje podróbki. Więc w necie też różnie można trafić.
Ja również kupiłem oryginał Samsunga, dałem za nią 75 zł i niestety przy podłączonym telefonie sieje :-/
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
thinkpad
Posty: 147
Rejestracja: 2013-05-04, 13:27
Lokalizacja: Serock / Katowice Ligota
Kontakt:

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: thinkpad »

Polecam ładowarkę Nokia DC-20, mam, nic nie sieje, praktyczna jak cholera.
Volvo 440, Honda CB250N Superdream, Yamaha Slider
Mój montaż - President Herbert I, Sirio Titanium 1400 / T3 27
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: Speed »

Ja kupiłem ładowarkę Samsunga za 30zł w Media Expert jakiś czas temu i zero zakłóceń ;-)
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
jano0244
Posty: 187
Rejestracja: 2014-02-03, 09:44
Lokalizacja: Mrągowo

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: jano0244 »

Temat ładowarek, a ściśle nazywając przetwornic impulsowych 12v/5v przerabiam od kilku lat.
I tak naprawdę nie spodziewam się, by jakakolwiek dostępna w sprzedaży (nawet zakupiona w komplecie z markowym sprzętem) nie wprowadzała żadnych zakłóceń w eter. Zakłócenia mogą być mniejsze lub większe, co sprawia, że czasem tych zakłóceń nie zauważamy, ale one na pewno są.
Łatwo to stwierdzić, ustawiając w spokojnym miejscu radio CB na granicy zaniku szumów. Zakładając, że szumów nie słychać, podłączcie jakiekolwiek urządzenie zasilane taką przetwornicą, a na pewno usłyszycie szum. Przetwornice nie sieją na biegu jałowym, po podłączeniu telefonu, nawigacji, kamerki, dają o sobie znać.
Oczywiście, często się zdarza, że używamy ustawienia radia CB powyżej granicy szumów przetwornicy, co daje mylne przeswiadczenie, że "siania" nie ma.
I jest tak, że poziom "siania" dwóch z pozoru identycznych przetwornic może znacznie się różnić. Jedne są do zaakceptowania, inne są w stanie prawie zupełnie uniemożliwiś czytalny odbiór CB. Na przykładzie posiadanej ok kilku lat nawigacji Lark wykryłem kiedyś usterkę swojej anteny CB. Przy problemach z anteną, zakłócenia przetwornicy przeszkadzają znacznie bardziej, niż w przypadku "zdrowego" zestawu. Stwierdziłem też związek z długością używanej anteny. Im krótsza, tym zakłocenia od przetwornicy są bardziej dokuczliwe.

I na koniec jeszcze ciekawostka: w przypadku kamerki samochodowej dodatkowym elementem wprowadzającym specyficzne, cykliczne zakłócenia może być praca anteny GPS, podłączaniej do kamerki, oczywiście, jeśli urządzenie taką posiada.
President TaylorIII z zewn. rf-gain Samlex PR27M + Densei EC2002 po tuningu + Sirio Performer1000/Sirio Megawatt3000 Yosan Pro120 + Konektor Mini40 (rezerwa) / President Johnny III + Sirio AS100 (w aucie syna)
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: tarnus »

Zdarza się że nawet w zwykłym radiu UKF FM przetwornice sieją. U mnie po podłączeniu taniej kamerki jak jadę w miejscu ze słabym pokryciem (doliny, np. drogą przez Ochotnicę Dolną, Górną) to z włączoną kamerą zanika zupełnie sygnał większości odbieranych stacji. Trzeba zrobić zwykły stabilizator liniowy i po problemie. Będzie się grzał ale za to będzie bez śmieci w eterze.
Awatar użytkownika
kevak
Posty: 114
Rejestracja: 2010-04-07, 13:13
Znak/ranga: SP3OLI
Lokalizacja: Przepastne lasy nad rzeką koło Nowego Miasta N/Wartą
Kontakt:

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: kevak »

Chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami z użytkowania ładowarki Sony (ori) z kablem USB zaopatrzonym w dwa filtry ferrytowe. Kupiłem to w zestawie z uchwytem, jednak sadzę, że w przyrodzie występuje też osobno, na aukcji http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-la ... 54279.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestem pod wrażeniem, gdyż to jest 6 ładowarka, którą usiłuję dopasować do CB i ta nareszcie nie sieje. Uzytkuję w mobilu CRE 8900 i teraz mogę poruszać się nawet z ustawionym na minimum RF-Gainem. Żadnych szumów od tego urządzenia. Poprzednio testowałem wspominaną w tym dziale Nokię, jednak okazała się wielkim nieporozumieniem.
Piszę o tym, bo może ktoś jeszcze się pokusi na przetestowanie tego modelu. Ja w każdym razie jestem pozytywnie zaskoczony i mam święty spokój już z tym problemem. :-)
Radia: baza -AT6666 KNKTR,AT 5555N ver.2 KNTR, mobil : Magnum One ,CRE 8900 KNKTR, JFK II KNKTR , Było kilkanaście innych, wspaniałych i takich sobie :)
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: januwojt »

U mnie 78T05 pracuje już kilka lat . Wydajność 3 A wystarczy nie tylko nawigacji i zero siania .
https://sklep.avt.pl/uklad-scalony-78t05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
arekko
Posty: 262
Rejestracja: 2012-01-01, 22:54
Lokalizacja: NDM

Re: Ładowarki samochodowe bez zakłóceń

Post autor: arekko »

na 7805 podświetlenie sobie zróbiłem, ale się nie sprawdziło - od 24-30 MHz zakłócenia :(
kupiłem taki wynalazek i cisza w radiu,
http://www.ebay.pl/itm/Dual-USB-Port-Ca ... 2ca06a3de5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”