SWR a RM MIX 27

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

SWR a RM MIX 27

Post autor: krakowiak »

Powiedzcie mi, bo walczę z radiem i nie wiem co jest grane, czy to normalne: ustawiam SWR na OK (1.3-1.2.1.3), gdzieś w otwartym terenie, jest OK. Podłączam RM MIX 27 i zonk - SWR idzie w górę. Czy RM MIX 27 ma być 100% niewidoczny dla SWRa czy może powinienem patrzeć na to przez palce i zestroić antenę bez RM a potem wpiąć i po prostu używać?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7801
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

SWR a RM MIX 27

Post autor: Hasan-Łódź »

Każde dodatkowe urządzenie może wpływać na SWR - wystarczy, że układ nie ma 50 Ohm tylko np. 52 Ohm i już masz zmienione wyniki.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

SWR a RM MIX 27

Post autor: krakowiak »

OK, ale czy SWR w tym wypadku ma być mierzony za radiem a przed RM?
Czy RM uniemożliwiający zestrojenie anteny poniżej 2 należy uznać za uszkodzony?

ps.
rozkręciłem RM i jest to z tego co moje mało doświadczone oko elektronika, to obwód LC. Są cewki, które zapewne strojone były ręcznie do częstotliwości rezonansowej (stąd chyba tak chora cena tego szpeja) i być może urządzenie straciło swoje parametry z czasem - dlatego łapię sygnały a nie słyszę dźwięku. Po prostu filtr filtruje nie to co potrzeba. W CB słyszałem też obwody z radia FM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”