Herbert II i Uniden 78 ltw

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

lotek2
Posty: 11
Rejestracja: 2017-01-31, 20:31

Herbert II i Uniden 78 ltw

Post autor: lotek2 »

Witam mam takie pytanie do drogich Kolegów :-)

Miałem Unidena 78 ltw,Herberta I itp ale skupić chce się na porównaniu Herberta I z II i z Unidenem 78 ltw

Otóż Uniden miał filtr murata HT.Jadąc z Unidenem można było SQ dać max w lewo a RF max w prawo i praktycznie nie wiadomo czy radio działa czy nie..zależy też gdzie się jechało bo nieraz trzeba było rf ruszyć.W herbercie I to samo bylo

Natomiast w Herbercie II po przeglądzie w sinadzie jest,jest tak,że jadać i mając rf max w prawo i SQ na szumy to o wiele wiecej szumów itp słychać niż w przypadku dwóch pierwszych radyjek,nie ma ciszy.Np w Ubocie 78 myślałem,że glośnik się popsuł bo cisza

Może miał ktoś do czynienia z tymi radyjkami i może się wypowiedzieć?

dopiero co kupiłem Herberta II i nie chce sprzedawać ze względu iż stan Gabinet jest

Ale jak by ktoś mógł wypowiedzieć się będę wdzięczny :-)
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Herbert II i Uniden 78 ltw

Post autor: SQ9RNU »

Miałem wszystkie te radia
Uniden i H1 są po prostu głuche - słyszą dużo mniej - łacznie z mniejszą ilością szumów.

Ale to są dwie szkoły - jedni wolą ciszę i słyszeć w komforcie bez zbednych trzasków a inni zaś wolę łapać odległe komunikaty - a to wiąże się z szumami .
Taki urok radia...
-=- SQ9RNU -=-
Wojak
Posty: 83
Rejestracja: 2014-11-21, 15:51
Lokalizacja: małopolska

Re: Herbert II i Uniden 78 ltw

Post autor: Wojak »

strychoo pisze:...Ale to są dwie szkoły - jedni wolą ciszę i słyszeć w komforcie bez zbednych trzasków a inni zaś wolę łapać odległe komunikaty - a to wiąże się z szumami ...
Dokładnie j/w, jeżdżę przeważnie tą sama trasą, w tych samych miejscach gdzie Yosan, Johnny II, Uniden 520XL, Taylor I szumiały i na odcinku np. 50m słychać było głośny szum, trzask i "pukanie" - Uniden PC122, cisza.
Może to kwestia pogody, ale czasami odległość z jakiej słyszę rozmowy na U PC122 w porównaniu do w/w cb - zaskakuje :roll:
Uniden PC122 + Sirio Titanium 1200 Mag
President Taylor III + Sirio Omega 27 Mag
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Herbert II i Uniden 78 ltw

Post autor: Witek3212 »

Acha, czyli PC 122 też głuchy.
Tylko jak to się ma do tematu.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
ded
Posty: 132
Rejestracja: 2010-05-07, 14:25
Lokalizacja: Ciechanow
Kontakt:

Re: Herbert II i Uniden 78 ltw

Post autor: ded »

Ja miałem u68, chyba bez modów (nie zaglądałem) i nie bardzo sobie wyobrażam jeździć z rozkreconym sq i RF. Szumialo konkretnie. W obecnym dx5000 jest sporo lepiej ale w mieście to RF do połowy i sq też bo inaczej śmieci wpadają. Może to zasługa 2m bata ale np samym RF nie dało się dobrze radia skręcić bo się robiło głuche.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
K-PO DX5000 v5 + FD-1818 + Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Mobil: BMW e39 kombi
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Herbert II i Uniden 78 ltw

Post autor: Bartek048 »

U68 to inna bajka, mialem 68 mam 78 i 78 naprawde jest spokojniejszy, przez co mniej slyszy ale cos za cos.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”