Antena na klapie bagażnika Octavia I

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena na klapie bagażnika Octavia I

Post autor: motomat »

Witam. Napiszę co było do tej pory:
- Uniden 520xl we wnęce po zapalniczce
- Midland ML-145 na uchwycie SF-40 z lewej strony na klapie bagażnika.

Zestaw bardzo dobry i się sprawdza. Dzisiaj mierzyłem i swr na poziomie 1 bez zmian.

Ale muszą zajść zmiany, ponieważ auto będzie lakierowane m.in. klapa i muszę zdemontować obecny uchwyt, który już jest cały pordzewiały łacznie ze śrubkami. W tym miejscu nastąpi naprawa klapy bo jest troszkę powyginana od śrubek.

Mój nowy pomysł: zamontowanie starej główki pl z uchwytu sf-40 na stałe w klapie na jej środku. Jak myślicie, czy dużo się zmienią parametry?? Wzmocnię też od środka to miejsce kawałkiem blachy żeby się nie uginała karoseria.

Nie chcę anteny na dachu bo jest długa. Musi być klapa. Może macie inne rozwiązanie??
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Antena na klapie bagażnika Octavia I

Post autor: Hasan-Łódź »

Zmiany oczywiście na plus - powinieneś odczuć poprawę osiągów.

Do montażu na tylnej klapie najlepsze są anteny z cewką pośrodku (np. Sigma Stinger CL, Sirio SG CB 1400) lub górnocewkowe (np. Sirio Flex Log 3, Flex Log 4, FireStik FL3 itp.).
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena na klapie bagażnika Octavia I

Post autor: motomat »

Yhm teraz już wiem o co cho. Dzięki za info. Na razie nie wchodzi w grę wymiana anteny. Zostaje ML-ka. Raczej problemu z osiągnięciem dobrego swr-a nie powinno być na środku klapy skoro na uchwycie był dobry?

Hasan myślałem też nad zmianą oryginalnej anteny fm (bo już ją nadgryzł ząb czasu) na Sirio Triflex żeby było skromnie i za jednym zamachem, ale szkoda mi ml-ki i jej osiągów. No i tego wrażenia, że jednak jest ten "bacik".
Dlatego wymienię tylko dachową fm na nową i bat na klapę.

Powiedz mi tak poza tematem, te Triflexy się sprawdzają?
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Antena na klapie bagażnika Octavia I

Post autor: cassiopeia »

kumpla nadajacego z trifleksa po poltora kilometra juz nie slyszalem a mialem dwa metry na dachu. Nie idz w tym kierunku bo sie zawiedziesz uzywajac wczesniej ml
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena na klapie bagażnika Octavia I

Post autor: motomat »

Mobilki kolejne pytanie.

Miała być główka pl na środku klapy bagażnika i zakładana antena Midland ml-145. Dobre osiągi ale w bagażniku na codzień nie może leżeć a nie zawsze z domu jadę w teren żeby ją zakładać. Natomiast na stałe wkręcona jak będzie to dla złodzieja to pół minuty i nie ma.

Myślę też nad główką dv i na nią na stałe antena Sirio Titanium 1000. Wiem krótsza i gorsze osiągi ale by była na stałe na klapie bez zdejmowania.

Dlatego Sirio Titanium 1000 bo mogę ją odkupić jako nową w dobrej cenie.

Co myślicie nad tym rozwiązaniem?? Jaką opcję wybrać??
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena na klapie bagażnika Octavia I

Post autor: motomat »

Dzisiaj zamontowałem w końcu antenę, ponieważ pogoda mi na to pozwoliła. Roboty było sporo bo mało miejsca na ręce ale jakoś dałem rade.

Antena Midland ml-145 na główce pl na środku klapy. Radio w miejscu po popielniczce. Ramka zrobiona z nierdzewki ale uległa zmianie bo polakierowana na czarny metalik.

Muszę jeszcze rozkminić czemu po przeniesieniu anteny jest szum w radiu. Musze sporo skręcić redukcję szumów i moc wyjściową anteny żeby grało. Dodam, że swr na wszystkich kanałach ma 1.0. Jak było na uchwycie tak nie buczało. Ale to temat na inny dział.

LINK do albumu:
http://m.fotosik.pl/u/matteomat/album/2430819
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”